V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená v Meranu a okolí

Dovolená v Meranu - "Wellness" má mnoho tváří

Palmy a ledovce: žádné klišé se neopakuje častěji, když se hledá silný motiv pro turistickou reklamu věnovanou městu Merano. Existují přitom i další možná spojení: víno a ovoce, květiny a zahrady, umění a kultura, sport a wellness... To vše máte stihnout na vaší dovolené v apartmánu na statku, na tomto neustále překvapujícím kousku Země? V Meranu však klišé neklame.

Město leží v nadmořské výšce 300 metrů. Zledovatělá hora Hohe Weiße v přírodním parku Texelgruppe severně od města má výšku téměř 3300 metrů nad mořem. Na malém prostoru tu vedle sebe stojí zahrady, statky a vysoké hory. Enormní výškový rozdíl spojuje krajiny, které se běžně vyskytují v mnohem větších rozestupech.

Že Wellness také prochází žaludkem, je zásluha jihotyrolských sedláků, mnozí z nich nabízejí u sebe také Dovolenou na statku. Ovocné plantáže zaplňují téměř celé dno údolí Etsch. Na svazích zraje víno. V alpinských bočních údolích, od Ultentalu na jihu až k údolí Pfelderertal na severu, je typickým obrázkem krajiny chov dobytka.

Neskutečně fascinující mozaika různých krajin čeká na své návštěvníky, které má často také v zimě: Moderní vleky a lanovky patří k tomuto rodinnému lyžařskému středisku. „Sport“, to je však v případě Merana především turistika - od rozkvetlých jabloní až do podzimu.
Ať už se vyrazí do Merana a jeho okolí v roli příznivce nordic walkingu se dvěma holemi, nebo jako milovník poklidných procházek: nejoblíbenějšími turistickými trasami byly a jsou vodní kanály - Waalwege. Jen v okolí Merana je 13 starých zavlažovacích kanálů. Vedou blízko dna údolí krásnou krajinou listnatých stromů, podél vinic a sadů. Spektakulární je stezka Algunder Waalweg, která u obce Gratsch navazuje na známou cestu Tappeinerweg. Tato jedinečná turisticko-botanická promenáda končí u mostu Steinernen Steg v Meranu - jen několik minut chůze od historických lázní a nový termálů. Wellness, kam se jen podíváte...

Tipy pro Merano

Dovolená v Meranu Apartmán Pokoj k pronájmu Výlety
Pamětihodnosti
Botanická zahrad na zámku Trauttmansdorff, termály Therme Meran, hrad Tirol, podloubí v Meranu, Jihotyrolské muzeum ovoce v Lana, Muzeum psacích strojů Petere Mitterhofera v Partschins, kostelík St. Prokulus v Naturns, prastaré modříny v St. Gertraud/Ulten, obranné statky v Passeiertal, párové statky se slaměnou střechou u hory Tschögglberg

Tipy na turistiku
Statky Muthöfe, jezera Spronser Seen v přírodním parku Texelgruppe, stezky Meraner Höhenweg, Tappeinerweg, místo nálezu ledového muže (Schnalstal), procházka po statcích Ultner Höfewanderung, Hasenöhrl, Laugen, Hirzer, Stoanerne Mandlen

Lyžařské oblasti
Falzeben - Meran 2000, Ulten - Schwemmalm, Schnalstal, Pfelders

Dovolená na statku v Meranu a okolí
> Apartmány v Meranu a okolí
> Pokoje k pronájmu v Meranu a okolí

Meran/Merano a okolí Přehled

Dovolená na statku v Merano a okolí

Dovolená na statku v Merano a okolí

Dovolená na statku v Meranu a okolí je ve znamení spojení středozemních nálad a alpské horské krajiny. K tomu se hodí připočítat kulturu a kulinářství.
Detail
Dovolená na statku v Passeiertal

Dovolená na statku v Passeiertal

Dovolená na statku v údolí Passeiertal bude ve znamení pěší turistiky a akčních sportů. Odehraje se daleko od davů a poznáte zde řadu selských tradic.
Detail
Dovolená na statku v Ultental - Deutschnonsberg

Dovolená na statku v Ultental - Deutschnonsberg

Kdo se rozhodne pro dovolenou na statku v oblasti Ultental – Deutschnonsberg, nebude vycházet z údivu, jak pomalu a tiše tu plyne čas.
Detail
Dovolená na statku v Schnalstal

Dovolená na statku v Schnalstal

Dovolená na statku ve Schnalstalu je velmi pestrá: čeká tu nedotknutá příroda vhodná k pěším túrám po stopách Ötziho, ledovec k lyžování a prastaré tradice.
Detail
Dovolená na statku v Hafling - Vöran

Dovolená na statku v Hafling - Vöran

Ať už na vyhlídkovém místě „Knottnkino“, v lyžařské a turistické oblasti Meran 2000 nebo v sedle koně plemena haflinger: Během dovolené na statku v obcích Hafling nebo Vöran hraje první housle příroda.
Detail