V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obcích Hafling a Vöran: poklidný turistický ráj

Dovolená na statku v Hafling - Vöran
Ať už na vyhlídkovém místě „Knottnkino“, v lyžařské a turistické oblasti Meran 2000 nebo v sedle koně plemena haflinger: Během dovolené na statku v obcích Hafling nebo Vöran hraje první housle příroda.

Jen pár kilometrů od lázeňského města Merano se rozprostírá horský hřbet Tschögglberg. Tady, na slunečné náhorní planině, leží obce Vöran a Hafling a také lyžařská a turistická oblast Meran 2000. Už okolo roku 1870 hledali bohatí obyvatelé Bolzana a Merana v parných letních dnech osvěžení na statcích Tschögglbergu. V těchto místech s nadmořskou výškou mezi 1.000 a 2.000 metry lze proto vystopovat počátky turistického ruchu.

Dovolená na statku v obcích Hafling a Vöran: volání hor
Ať už se pustíte na náročnou pěší túru nebo si vyjedete na projížďku v sedle koní haflinger: Z apartmánu v obcích Hafling či Vöran to nikdy není daleko k sousedním statkům a horským pastvinám. Velmi oblíbená je túra k horské pastvině Vöraner Joch, kterou je možné projet také na horském kole. V sedle Kreuzjoch, které je nejvyšším místem trasy s nadmořskou výškou přesahující 2.000 metrů, na vás čeká odměna v podobě nádherného výhledu. Přes náhorní planinu Tschögglberg vedou také trasy „Hufeisentour“ a Evropská dálková turistická trasa E5. Kdo se rád vydává k nejvyšším vrcholům, přijde si tu také na své: Tschögglberg je výchozím místem k náročným horským a vrcholovým výstupům, jako například na 2581 metrů vysokou horu Ifinger, která je domovskou horou Merana. Další volnočasové aktivity je možné spojit s jízdou na horkém kole, s nordic walkingem, paraglidingem a lezením. Velké popularitě se těší letní bobová dráha Alpin Bob, která patří do lyžařské a turistické oblasti Meran 2000. Ta je v zimě díky 40 kilometrům sjezdovek - od lehkých po středně náročné - vhodná pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Nudit se tu nebudou ani odvážní příznivci jízdy na snowboardu a freestylového lyžování. V zadní části lyžařské oblasti je pro ně připravený nový Snowpark Meran 2000.

Krajina jako v kině
Během dovolené v obcích Hafling nebo Vöran určitě nevynechejte návštěvu vyhlídkové terasy „Knottnkino“. Slovem „Knottn“ označují Jihotyrolané skálu. Návštěva skalního kina v místě Rotsteinkogel nad obcí Vöran je jedinečným zážitkem. Celou scénu tu vytváří sama příroda. Jakmile se usadíte na některé z 30 sedaček ze železa a kaštanového dřeva, které připomínají sezení v kině, otevře se před vámi výhled na údolí Etschtal, Penegal, na Dolomity, na vrchol Weißhorn, na údolí Ultental, masiv Texelgruppe, na pánev Meraner Becken i na údolí Passeiertal. V okolí obcí Vöran a Hafling stojí za vidění také kostel svaté Kateřiny, farní kostel svatého Jana v Haflingu a farní kostel svatého Mikuláše ve Vöranu.

Závody koní a umění KornArt
Vrcholem dovolené na statku v obcích Hafling či Vöran je bezpochyby tradiční závod koní plemena haglinger, který se koná na Velikonoční pondělí na závodiště v Meranu. Mnoho sedláků z Tschögglbergu se se svými koni nejdříve účastní slavnostního průvodu s vyzdobenými kočáry a za doprovodu hudebních kapel, který prochází starým městem Merana. Poté se vydají na závodiště. Řada kulturních akcí nazvaná KornArt se pak koná v Haflingu a Vöranu. Zaměřuje se na pěstování obilí. V květnu a červnu je možné ochutnávat domácí odrůdy obilí, kterými jsou oves, žito, ječmen nebo pohanka. Různorodost zdejší zemědělské krajiny ozřejmují také akce, jako jsou prohlídky mlýnů, návštěvy statků a kulinářské procházky.

Proč trávit dovolenou v obcích Hafling-Vöran?
  • Mnoho kulturních pamětihodností
  • Nedaleko lázeňského Merana
  • Domov mírných koní plemena haflinger

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Hafling

Dovolená na statku v Hafling

Dovolená na statku v Haflingu, domov klidných koní plemena hafling, je ve znamení běžného selského života a túr vedoucích divokou přírodou.
Detail
Dovolená na statku v Vöran

Dovolená na statku v Vöran

Dovolená na statku ve Vöranu je ve znamení rodinných túr, působivé přírody a ekologicky smýšlejících statků plných selské kultury.
Detail