V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Hafling: slunečná terasa nad Meranem

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Hafling
Dovolená na statku v Haflingu, domov klidných koní plemena hafling, je ve znamení běžného selského života a túr vedoucích divokou přírodou.

Hafling je sluncem zalitá obec, kterou obklopují louky a jehličnaté lesy. Leží na náhorní planině Tschögglberg, vysoko nad Meranskou kotlinou. K obci patří kromě centrální horské vesnice Hafling také St. Kathrein, malá vesnice s přesně 50 obyvateli, Hafling Oberdorf s roztroušeně stojícími statky uprostřed klidné přírody a Falzeben patřící do lyžařské a turistické oblasti Meran 2000. Okolo 700 zdejších obyvatel žije spolu v horské obci vzdálené deset kilometrů od lázeňského Merana. Kdo stráví dovolenou na statku v Haflingu, zažije nejen selskou kulturu, ale také si užije výhledy na vrcholy masivu Texelgruppe.

Dovolená na statku v Haflingu: na koňském hřbetu
Stejně jako ve Vöranu lze také v obci Hafling najít několik statků, jejichž střechy tradičně pokrývá sláma. To však není to, co by toto místo dělalo známým – o jeho povědomí se mnohem více starají blondýny neboli dobromyslní koně plemena hafling. Jeden z nich dodnes zdobí znak obce spolu s jehličnatým stromem, který je symbolem nadmořské výšky Haflingu pohybující se mezi 1.200 až 2.500 metry. Už sto let patří koně hafling k životu obyvatel Tschögglbergu. V průběhu doby se přizpůsobili svému okolí a stali se robustními a oblíbenými zvířaty při práci v zemědělství. Dříve se používali k orání polí a tažení povozů. Proto je toto koňské plemeno dodnes hluboce spojeno s kulturou a zvyky zdejších lidí. Díky své klidné povaze jsou dnes využíváni především k rodinné a volnočasové zábavě. Na dovolené v Haflingu si přijdou na své také milovníci koní. Děti se seznámí s každodenním životem na statku v Haflingu a mohou podnikat vyjížďky anebo se věnují tréninku ježdění na koni. Zážitkem jsou také vyjížďky kočárem, v zimě se stále oblíbenějším stává skijöring – norské zimní sportovní odvětví, při kterém lyžaře táhne kůň. První kůň plemene hafling však nebyl vyšlechtěn tady, ale ve Schluderns v Horním Vinschgau.

Turistika a lyžování v Haflingu a v oblasti Meran 2000
V obci Hafling je k dispozici velký výběr turistických cílů. Vyrazit lze například směrem k jezírku Sulfner Weiher s typickými bílými lekníny nebo do oblasti Salten na horském hřbetu Tschögglberg. Také blízká turistická oblast Meran 2000 nabízí dobré možnosti k pěším túrám, v létě tu spatříte volně se pasoucí koně hafling. Vybírat lze mezi jednoduchými trasami, které lze částečně zvládnout také s dětským kočárkem. Na své si zde přijdou také milovníci vysokých hor, kteří hledají větší výzvy. Rodiny s dětmi mohou v oblasti Meran 2000 využít nabídku napínavého dětského programu. Bobová dráha Alpin Bob je otevřená po celý rok. Koně hafling se hodí na vyjížďky a výlety. Meran 2000 je i oblíbeným zimním místem, rodinná lyžařská oblast nabízí přes 40 kilometrů lehkých až středně těžkých sjezdovek a snowpark pro snowboardisty i freestylery.

Kultura zblízka – kostel svaté Kateřiny
Okružní stezka s mnoha zajímavostmi vede z centra vesnice ke kostelu svaté Kateřiny, který stojí na zdaleka viditelném návrší. Kdo tráví dovolenou v apartmánu v obci Hafling, neměl by si nechat tuto pamětihodnost ujít. Kaple ze 14. století má pozdně gotický křídlový oltář a dobře zachovalé fresky. Kaple byla postavena na původně pohanském kultovním místě a dnes je malým symbolem Haflingu. Z návrší se otevírá výhled na bližší i vzdálenější hory, díky čemuž je obec nazývána malým rájem. Za vidění stojí také farní kostel svatého Jana z 13. století s velkou freskou svatého Jana ze 17. století a statek Gfrarhof, který patří k nejstarším v Haflingu.

Proč strávit dovolenou v obci Hafling?
  • Domov známých koní hafling
  • Poloha u lyžařské oblasti Meran 2000
  • Pěkné túry a pamětihodnosti