V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku ve vesnici Dorf Tirol: už knížata se tu cítila dobře

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Dorf Tirol
Dovolená na statku ve vesnici Dorf Tirol spojuje kulturu s přírodou. Na vaše objevování tu čekají turistické stezky, hrady, zámky a historické statky.

Krajina vesnice Dorf Tirol je hodně rozmanitá – začíná zástavbou v nadmořské výšce okolo 600 metrů a sahá nahoru k jezerům Spronser Seen a do národního parku Texelgruppe ve 2.500 metrech. V údolí rostou cypřiše, palmy a citrónovníky, krajinu tu utvářejí také jabloňové sady a vinohrady. Ve vyšších polohách se objevují jehličnany a alpská flóra. Na okolních kopcích se často i v létě vyskytuje sníh. Kromě krajiny se o vaše zážitky během dovolené v apartmánu ve vesnici Dorf Tirol postará také bohatá historie obce.

Dovolená na statku ve vesnici Dorf Tirol: historie a kultura
Historie vesnice Dorf Tirol je spojená s hradem Tirol, který je bývalým sídlem tyrolských hrabat. Kopec, na němž hrad stojí, byl osídlen už od pradávna. Dnes se zde nachází Jihotyrolské muzeum (Südtiroler Landesmuseum), jehož tématem jsou historie a kultura Jižního Tyrolska. Nechybí ani obsáhlá historická sbírka k tomuto regionu. Po celý rok se tu pořádají výstavy a další akce. Nedaleko hradu Tirol stojí další hrad Brunnenburg. Býval sídlem amerického básníka Ezra Pounda, dnes tu má své místo muzeum historie zemědělství. Fotografie a filmové dokumenty představují dřívější pracovní postupy sedláků a řemeslníků z okolí. Během dovolené na statku ve vesnici Dorf Tirol se budete setkávat s památkami na minulé časy, protože se tu nacházejí i další zajímavé zámky, hrady a kostely, jako jsou například hrad Zenoburg, zámek Thurnstein a raně románský kostel svatého Petra s křtitelnicí z raného středověku.

Svědkové minulosti: statky Muthöfe nad vesnicí Dorf Tirol
Za výlet určitě stojí návštěva historických statků Muthöfe v nadmořské výšce od 1.100 do 1.500 metrů, které stojí na příkrých svazích hory Mutspitze. Jsou jedinečnými svědky selské kultury, protože jejich historie sahá až do středověku. Tehdy, okolo roku 1284, se bylo možné dostat ke statkům Hochmuth, Mittermut (Wenner), Talbauer a Untermut pouze pěšky nebo na koni. Obyvatelé horské osady se živili pastvou a zpracováním mléka. Život na těchto horských statcích je dodnes spojen s těžkou prací. Strmá krajina nedovoluje využívat zemědělské stroje, sklizeň sena je tu výlučně ruční záležitostí. Kromě chovu dobytka pěstují zdejší sedláci také žito, ječmen a pohanku, v zimě udí špek a klobásky Kaminwurzen v původních, starých udírnách. Horské mléko zpracovávají na chutné sýry. Kdo chce zblízka pozorovat život na horských statcích, může strávit dovolenou na statku také vysoko nad vesnicí Dorf Tirol.

Turistika, tradice a zvyky
Pěstování ovoce a vína hraje ve vesnici Dorf Tirol hlavní roli. Z toho důvodu tato sluncem zalitá vesnice zřídila několik tématických stezek: jablečnou stezku a vinařskou stezku. Tyto a další stezky, jako například panoramatická, kulturní a stezka podél starých vodních kanálů, jsou vhodné k procházkám, během nichž se nebudou nudit ani malí turisté. Opravdovým zážitkem pro trochu zdatnější turisty jsou také etapy stezky Meraner Höhenweg nad vesnicí Dorf Tirol a také túry do přírodního parku Texelgruppe. Kdo si za místo k ubytování na dovolené vybere apartmán ve vesnici Dorf Tirol, nemusí celou dobu trávit jen v turistických botách. Nabízí se také návštěva některé z četných akcí, jako jsou hudební kulturní jaro, kulinářská akce „Tak vaří Dorf Tirol“ nebo vinařský festival VinoCulti. Každý si tu zkrátka přijde na své. Zúčastnit se lze botanických prohlídek vesnice nebo prezentací dravců v centru péče o ptactvo, které sídlí přímo u hradu Tirol. Starají se tu o zraněné a nemocné ptáky, aby se mohli co nejrychleji vrátit do volné přírody. A nechybí ani pěkná naučná stezka informující zájemce o fascinujícím životě dravých ptáků.

Proč strávit dovolenou ve vesnici Dorf Tirol?
  • Nacházejí se zde historické statky Muthöfe
  • Túry mezi palmami a salašemi
  • Stěží najdete vesnici s takovou kulturou a historií

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 15 Statky