V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Lana: dovolená mnoha tváří

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Lana
Dovolená na statku v Laně je ve znamení turistiky ve vysokých polohách, ale také kultury a dobrého jídla.

Kdo chce strávit dovolenou v obci Lana na statku, může si naplánovat výlety po vysokých horách. A to díky poloze tří částí obce Lana. Oblast se rozprostírá od jihu meranské kotliny, která má nadmořskou výšku 300 metrů, zvedá se směrem do Völlanu do výšky 700 metrů a v místě Pawigl na jižním svahu sedla Vigiljoch jste už ve výšce 1.200 metrů. Nudit se tu nebudete, tato oblast má určitě co nabídnout.

Dovolená na statku v obci Lana: hrady, kostely a sedláci
Vesnice Lana má bohatou historii kostelů. Stojí v ní okolo 30 kostelů a kaplí a několik klášterů pocházejících z deseti různých století. Patří mezi ně kostel svaté Markéty s freskami z 13. století, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s oltářem od malíře Schnatterpecka, který je největším gotickým křídlovým oltářem v celém Tyrolsku, a kostel Svatého Kříže s druhým největším zvonem v Jižním Tyrolsku. Dalšími svědky starých časů jsou hrady a zámky a také tradice pěstování ovoce. Údolní dno Etschtalu bylo po dlouhou dobu jen bažinou, pak ale prošlo sanací a mohlo se začít využívat zemědělsky. Lana je dnes největší ovocnářskou vesnicí Jižního Tyrolska. Informace o historii a vývoji tohoto odvětví lze získat v Ovocnářském muzeu, kde získáte informace i o jihotyrolské historii. Mimo jiné zde stojí vinařský lis z roku 1570, který je nejstarší v Jižním Tyrolsku. Na cestu do minulosti se lze vydat také při návštěvě malého selského muzea v klimatických lázních Völlan. Starý nábytek a různé předměty i pečlivě rekonstruované a zařízené místnosti ukazují, jak obyvatelé horských vesnic v minulosti žili a pracovali.

Nezapomeňte si přibalit turistické boty
Přes ovocné sady, lesy a údolní nivy vzhůru k salaším a horským vrcholům – Lana, Völlan a Pawigl jsou rájem pro turisty stejně jako cyklisty. Z apartmánu v obci Lana to není daleko k výchozímu bodu na lehčí túry a pohodové cyklotúry po okolí. Historická stezka Brandis-Waalweg je velmi zajímavá a vede podél zavlažovacích kanálů, které sedláci vybudovali v dávné minulosti. Tyto kanály přiváděly vodu z hor k suchým pláním. Na plánu výletů by neměla chybět ani sochařská stezka podél biotopu Falschauer a divoce romantická soutěska Gaulschlucht. V klimatických lázních Völlan, které obklopují vinohrady, kaštanové háje a ovocné sady, a také ve sluncem zalité vesničce Pawigl je možné podnikat pěší túry, nechybí tu ani stezky pro nordic walking nebo pro horská kola. Jednou z nejzajímavějších tras ve Völlanu je kaštanová zážitková stezka. Deset zastavení na této cestě vypráví mnoho překvapivého a kuriózního o kaštanech jako o užitkové plodině. Vigiljoch je oblastí bez automobilového provozu a leží nahoře nad Lanou, z místa na začátku údolí Ultental k němu vyjíždí malá lanovka. Rozlehlou oblast v horském sedle protíná síť turistických tras, které vedou i okolo několika léčivých pramenů. Oblast je také ideální k paraglidingu. V zimě se toto místo promění na malý rodinný lyžařský areál. Dovolená na statku v Laně může být ve znamení golfu. Devítijamkové hřiště leží u zříceniny hradu Brandis a díky zdejšímu klimatu je na něm možné hrát po celý rok.

To nejlepší z kulinářství a kultury
Kromě sportovních aktivit nabízí dovolená v apartmánu v Laně i mnoho dalšího. Po celý rok se tu konají akce s bohatým programem. Rodiny mají v oblibě především dětské léto, které se tu koná v červenci a srpnu. Zatímco se děti baví při treku s lamami, šplhají po skalách, učí se vařit anebo objevují jiné zajímavé věci, rodiče si mohou užít odpoledne podle svého plánu. Přátelé kultury se velmi těší na pašijové hry, na pravidelné slavnosti rozkvetlých sadů, na divadlo v přírodě, na koncertní řadu LanaLive a na Dny literatury. Kulinářskými hity jsou Dny bylin a selská přehlídka jídel „Bäuerliche Genussmeile“, při které více než 40 stánků servíruje selské pokrmy. Na podzim, když všude po Jižním Tyrolsku – a především v Eisacktalu - vypukají slavnosti Törggelen, se v Laně a okolí koná akce nazvaná „Keschtnriggl“, která návštěvníkům představuje nejen kulturu a zvyky, ale také zajímavosti o kaštanech. Sedláci a lesníci vás provedou po svém rajónu a restaurace nabízejí hostům kaštanová jídla. Vrcholem je kaštanový festival „Keschtnfestl“ ve Völlanu s lidovou muzikou a selským trhem. V zimě stojí za návštěvu vánoční trh s atmosférou blížících se Vánoc.

Proč strávit dovolenou v obci Lana?
  • Mnoho akcí zaměřených na kulturu a zážitky
  • Túry po vysoko položených místech
  • Řada kostelů, hradů a zámků a další historické zajímavosti

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 46 Statky