V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Meran: město s příchutí venkova

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Meran
Kdo se rozhodne pro dovolenou na statku v Meranu, dostane dvojí v jednom balení: pobyt ve městě a také aktivní dovolenou se středozemním i alpským nádechem.

Lázeňské město Merano zaujme svým mírným klimatem a alpskou atmosférou. Celá městská oblast se rozkládá na území s nadmořskou výškou od 263 do 1.621 metrů. Obraz města utvářejí palmy a cypřiše, na pozadí je doprovázejí zasněžené vrcholy. Druhé největší město Jižního Tyrolska leží na soutoku řek Etsch a Passer – sbíhají se tu dohromady čtyři velká údolí: Vinschgau, Etschtal, Passeiertal a Ultental. K Meranu patří obce Gratsch, Obermais, Untermais, Labers a Sinich.

Dovolená na statku v Meranu: středozemí i Alpy
V Meranu se propojují německá kultura a tradice s italskými. Merano je jediným městem Jižního Tyrolska, jehož obyvatelstvo rovným dílem dělí na italsky a německy mluvící. Kdo si za místo dovolené zvolí apartmán v Meranu, může si užívat kulinářskou symbiózu dvou kultur – v italské pizzerii si objedná pizzu nebo těstoviny a v tyrolském hostinci si nechá naservírovat knedlíky či trhance Schlutzkrapfen. Hostinští z Merana kladou velký důraz na regionální a sezonní produkty, které tu rostou téměř před každým domem. Důležitou roli dodnes hraje v Meranu zemědělství. Řada statků nabízí produkty přímo ze dvora do kuchyní restaurací. Mírné klima chráněné kotliny dělá z tohoto města opravdový vinařský ráj. Odrůdy jako Vernatsch, Lagrein a Gewürztraminer se tu pěstují ve stále větší míře a ve sklepích se z nich stává lahodný mok. Zdejším selským tradicím se věnuje mnoho kulturních akcí. Patří mezi ně například Meranské jaro, vinobraní a Meranský WineFestival. Každou sobotu staví sedláci stánky na místním tržišti a prodávají své vlastní produkty. O kulinářské speciality se starají akce Meranský trh, Zážitkový trh a Gastronomické týdny. Kdo by od Merana očekával jen městskou atmosféru, měl by si pozorněji prohlédnout mapu města: v částech Freiberg a Labers, Untermais, Gratsch a v Meranu samotném stojí statky, které umí splnit každé přání všem, kteří touží po příjemné dovolené na statku.

Turistika a nákupy v Meranu
Město Merano utvářejí rozlehlé parky, mnoho vodních toků a pěkné promenády, jakou je například Tappeinerweg se svými nádhernými rostlinami, a také výhled na lázeňské město a údolí Etschtal. Vědci, lékaři a známé osobnosti, jako císařovna Sissi, už v minulosti věřili příznivým účinkům čistého, léčivého vzduchu a mírného klimatu Merana, kvůli čemuž sem často přijížděli. K příjemné procházce láká stezka Sissi-Weg, park Kaiserin-Elisabeth-Park a také ceněné zahrady zámku Trauttmansdorff, na všech těchto místech můžete sledovat historii spojenou se slavnou císařovnou. 80 různých zahrad se tu spojuje do přírodního amfiteátru s rozlohou dvanáct hektarů. Lanovkou se pak mohou turisté vydat do rekreační zóny Meran 2000, která je sluneční terasou Merana. Na dovolené na statku v Meranu proniknete do kultury a historie tohoto lázeňského města. Středověkou historii Merana, kdy bylo centrem celého Tyrolska, připomíná staré jádro města se středověkými podloubími ze 13. století, historická čtvrť Steinach, mnoho hradů, sídel a zámků stejně jako staré městské brány. Také výběr obchodů je v centru Merana velký a rozmanitý: nabízejí italskou módu, tradiční výrobky, řemeslné a regionální produkty. Po nákupech nastane správný čas na aperitiv s něčím malým k snědku a na pravé espreso. V zimě je ideálním místem pro celou rodinu, která se chce věnovat lyžování, běžkám nebo sáňkování, oblast Meran 2000. V předvánočním čase zase nastává vhodný okamžik na návštěvu vánočního trhu v Meranu, kde si mezi stánky s vánočními dekoracemi a s regionálními řemesly můžete dopřát nápoj k zahřátí, než se vrátíte zpět do svého apartmánu v Meranu.

Všechny koně cválají
Během dovolené na statku v Meranu na vás čekají i další volnočasové aktivity, například cyklistika, plavání a jízda na kánoi. Vodácká trasa začíná u promenády Gilf a pokračuje po řece Passer přes centrum města. Zajímavostí Merana je dostihové závodiště, na kterém se pravidelné konají mezinárodní závody. Své síly tu každý rok na velikonoční pondělí měří místní sedláci při závodech ve cvalu koní hafling. Před závodem se tradičně koná průvod centrem města, kterého se účastní všechny koně a jezdci ve slavnostních krojích. Mezi jednotlivými závody hraje hudba, můžete shlédnout vystoupení tradičních tanečních uskupení a také ukázky práskání bičem.

Proč strávit dovolenou v Meranu?
  • Ideální pro letní a zimní dovolenou
  • Tady se prolíná italská kuchyně s tyrolskou
  • Nakupování a prohlídky města, ale také turistika a odpočinek