V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Nals: mezi růžemi a cyklostezkami

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Nals
Dovolená na statku v Nalsu nabízí nejrůznější cyklovýlety a pěší túry, ale také kulinářské zážitky spojené s chřestem, vínem, jablky a kaštany.

Uprostřed sluncem zalitého údolí Etschtal, stejně daleko od Merana a Bolzana, leží vesnice Nals zaměřená na pěstování vína a růží. Jedná se o nejjižnější vesnici oblasti Merano, která se rozprostírá na území s nadmořskou výškou od 300 do 1.000 metrů. Jejími symboly jsou jabloňové sady, vinohrady a růže. Známá je také díky hradům a zámkům, tradičním sídlům a statkům. Za vidění stojí během dovolené na statku v Nalsu především 700 let starý farní kostel svatého Ulricha, zámek Schwanburg se zámeckým sklepením, zámek Payrsberg, sídlo Stachelburg a kostel svatého Apollonia.

Dovolená na statku v obci Nals: sen plný zážitků
Dovolená na statku v Nalsu nabízí akce typu Týdny chřestových a jablečných specialit, tradiční podzimní svátek kaštanů Törggelen, ale také řadu kulinářských zajímavostí z domácích produktů přímo od sedláků. 3.000 metrů vysoký masiv Texelgruppe chrání vesnici před studenými větry ze severu, a proto se dole v údolí velmi dobře daří jablkům a vinné révě. Kombinace mírného klimatu a písčité půdy podél řeky Etsch vytváří výborné předpoklady pro skvělou zeleninu, kterou je chřest. Na jaře dodávají sedláci jeho svazky přímo z polí do kuchyní restaurací a hostinců v okolí, kde je kuchaři umně zpracovávají na různá chutná jídla. Se začátkem podzimu hned po sklizni jablek začínají selky s pečením voňavých jihotyrolských štrúdlů. Brzy poté se na kopci Mendelhang, v západní části centra vesnice, objeví první padající kaštany. Na podzim se pečou na speciální pánvi přímo na ohni. Poté se dostanou na stůl při tradičních slavnostech Törggelen,, doprovází je při tom nové víno - burčák, kterému se tu říká sladké. K dovolené na statku v Nalsu patří různé lahůdky z jablek, kaštanů a chřestu a také dobré víno.

U Jihotyrolské vinařské stezky
Nals se nachází u severní brány Jihotyrolské vinařské stezky Südtiroler Weinstraße, která vede přes vinohrady směrem na jih. Je zajímavým výletním cílem. Prohlížet si z ní můžete nejen vinice, ale také hrady a zámky. V mnoha obcích u vinařské stezky se nabízejí ochutnávky a akce spojené s vínem. Komentované prohlídky a ochutnávky je možné vyzkoušet také ve vinařství Nals Margreid přímo ve vesnici – naleznete zde perfektní symbiózu mezi vinaři a architekturou.

Ráj pro cyklisty a turisty
Apartmán v Nalsu je ideálním výchozím místem na túry a cyklotúry po okolí. Vesnice leží přímo u jihotyrolské sítě cyklotras. Patří mezi ně stezka podél řeky Etsch, která kopíruje trasu vodního toku po několik kilometrů, a také další trasa pro cyklisty Via Claudia Augusta. Jméno dostala podle důležité dopravní tepny z Doby římské: Vojenskou a obchodní cestu Via Claudia Augusta nechal postavit římský císař Claudius a vede okolo Nalsu a dále přes Alpy. Dnes je tato trasa, sahající v Jižním Tyrolsku od Vinschgau po Unterland, oblíbenou cyklotrasou. Míjí několik zajímavých míst, mezi něž patří římské archeologické vykopávky v Nalsu. Na jaře je fascinující výlet po Jablečné cyklostezce, která vede skrz kvetoucí jabloňové sady. Díky příznivému klimatu je na dovolené v Nalsu možné vyrážet na pěší túry a cyklovýlety od března až do pozdního listopadu. Kromě toho se je možné zúčastnit komentovaných prohlídek v Nalsu a v okolí mezi obcemi Tisens a Eppan. Turistické stezky vedou přes ovocné sady a vinohrady, skrz kaštanové háje a smíšené lesy, po loukách až k vysokohorským pastvinám. Díky tomu bude vaše dovolená na statku v Nalsu bohatá na zážitky. A po takovém dnu stráveném v přírodě je apartmán v obci Nals ideálním místem, kam se ráda vrací celá rodina. Užijete si tu klid a přírodu budete mít na dosah, budete odpočívat – mezi jabloňovými sady, vinohrady a s výhledem na okolní hory.

Proč strávit dovolenou v obci Nals?
  • Ideální pro cyklisty
  • Dovolená plná zážitků mezi jablky, vínem, kaštany a chřestem
  • Poloha u Jihotyrolské vinařské stezky