V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Naturns: slunečné vyhlídky

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Naturns
Dovolená na statku v obci Naturns je ve znamení obchodního ruchu v centru vesnice a příjemného klidu na túrách – a to vše při 315 slunečných dnech v roce.

Obec Naturns geograficky patří k Vinschgau, správně však už spadá pod Burggrafenamt. Je vzdálená pouze 12 kilometrů od Merana, kterým protéká řeka Passer a má více než 5.700 obyvatel. K Naturns patří také obce Staben, Tabland a Tschirland.

Dovolená na statku v Naturns: o jablkách a vínu
Pro krajinu obce Naturns je typický protiklad úrodné nížiny podél řeky Etsch a strmých svahů. Hora Sonnenberg má charakter stepi, a naopak Nörderberg je zelený a silně zalesněný. Obě hory vás budou doprovázet během dovolené na statku v obci Naturns. O zemědělskou půdu s rozlohou 5.851 hektarů se tu stará celkem 324 organizací. 56 z nich připadá na ryzí horské statky. Stejně jako ve zbytku Vinschgau se i zdejší sedláci věnují především pěstování ovoce – 739 hektarů zabírají ovocné sady a 20 hektarů zbývá na vinohrady. Vinné révě se velmi dobře daří na Sonnenbergu, dole v kotlině narazíte především na jabloňové sady. Jednotlivá políčka mají nanejvýš tři hektary. Z tohoto důvodu se mnoho přičinlivých sedláků rozhlíželo po dalším zdroji obživy, a část svých statků pronajímají zájemcům o dovolenou na statku.

Svatý Prokulus a jeho fresky
Na východním okraji obce Naturns stojí malý kostel svatého Prokula. Zvenčí to není patrné, ale uvnitř ukrývá cenné fresky. Nejznámější obraz ukazuje muže na něčem, co se podobá houpačce – pravděpodobně se jedná o svatého Prokula. Kostel pochází z první poloviny 7. století, vědci se však neshodují na stáří fresek. Jisté však je, že se v jejich případě jedná o ucelený cyklus původního tyrolského nástěnného malířství. Kostel svatého Prokula určitě stojí během dovolené na statku v Naturns za návštěvu.

Lanovkou na Sonnenberg
Apartmán v Naturns se může stát výchozím místem na příjemné túry. Lanovkou Unterstell se rychle dostanete nahoru, po pěti minutách se ocitnete v nadmořské výšce 1.300 metrů, přímo u stezky Meraner Höhenweg. Než se vydáte na cestu směrem do Schnalstalu nebo do obce Partschins, vyplatí se malá odbočka k vyhlídkové plošině Unterstell. Po pouhých deseti minutách chůze se před vámi otevře výhled na celé Vinschgau - až k Meranu.

Kultura a dobré jídlo v Naturns
Naturns je velmi živá vesnice, která má co nabídnout po celý rok. Při tradičním březnovém jarním koncertě baví místní obyvatele i návštěvníky hudební kapela Musikkapelle Naturns, která se věnuje dechovce. Repertoár těchto velmi dobrých muzikantů sahá od tradičních pochodů až k modernímu zpracování písní. V červenci se každou středu večer slaví ve vesnici noc světel s hudebními vystoupeními a kulinářskými lahůdkami. O úsměvy není nouze během letní akce plné humoru „Naturns se směje!“. Kdo přijede na podzimní dovolenou do apartmánu v Naturns, nesmí si určitě nechat ujít kaštanové slavnosti Törggelen a dny ryzlinku s lahodnými bílými víny.

Proč strávit dovolenou na statku v Naturns:
  • Živá vesnice s možnostmi nakupování, příjemnými kavárnami a restauracemi
  • Rozmanitá sportovní nabídka na horách i v údolí
  • Koupaliště pro velké i malé s krytým bazénem a saunou