V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Tisens: zážitky ve spojení s přírodou

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Tisens
Urozené a ušlechtilé: Dovolená na statku v obci Tisens je ve znamení urozených sídel i ušlechtilých kaštanů.

Tisens a jeho části Prissian, Gfrill, Grissian, Schernag, Naraun a Platzers leží v nadmořské výšce okolo 360 metrů na náhorní planině nad údolím Etschtal. Zemědělství se tu zaměřuje na pěstování ovoce a chov dobytka. Dovolenou na statku nabízejí v obci Tisens na mnoha původních statcích. Jedinečné okamžiky tu čekají na dovolenkáře na podzim: To se v Tisens všechno začne točit okolo jedlých kaštanů a odstartují oslavy kaštanů pojmenované „Keschtnriggl“.

Dovolená na statku v Tisens: svědkové urozené minulosti
Už mnozí příslušníci šlechty oceňovali v předchozích staletích ideální polohu obce s jejím panoramatickým výhledem. Náhorní planinu Tisens si proto vybírali pro stavbu svých sídel či hradů. Například hrad Fahlburg byl postaven ve 13. století v části Prissian jakožto ochranný hrad a roku 1615 prošel přestavbou na sídlo šlechtického rodu. Stavba si dodnes dochovala díky kachlovým kamnům a dřevěným stropům svůj původní charakter. Hrad Katzenzungen je ještě o něco starší než Fahlburg a také stojí v části obce Prissian. Obzvlášť zajímavé jsou jeho „piknůsky", které lemují celou stavbu a sloužily k její obraně. Obyvatelé hradů přes tyto otvory házeli na útočníky kameny nebo skrze ně lili na nezvané hosty horkou vodu.

Versoaln: největší vinná réva na světě
Dovolená na statku v obci Tisens umožňuje obdivovat patrně největší rostlinu vinné révy na světě. Nachází se u hradu Katzenzungen a je stará asi 350 až 400 let. Vytváří střechu s rozlohou celých 300 metrů čtverečních. Z jejích hroznů se vyrábí jedinečné bílé víno, které lze při prohlídce ochutnat.

Zážitková stezka v obci Tisens
Apartmán v Tisens je ideálním výchozím místem na procházky a túry po okolí. Poloha horských vesnic Tisens a Prissian na slunečné náhorní planině jižně od Merana, kde panuje mírné klima, umožňuje celý rok vyrážet na pěší túry. Z kopců St. Jakob nebo St. Hippolyt se lze rozhlédnout po celém údolí Etschtal. Tisens a Prissian mají k dispozici dvě zážitkové turistické stezky pro celou rodinu. Mezinárodní stezka s uměleckými díly vytvořenými z filcu zahrnuje 24 zvířecích postav a pohádkových bytostí. Je opravdovým zážitkem nejen pro děti. Zážitkovou stezku Vorbichl v obci Prissian vytvořily děti z této vesnice. Okružní trasa je vhodná také pro kočárky, vede okolo hradů a zřícenin. Většina zastavení jsou zárukou zážitků. Na jednom zastavení se například návštěvníci učí poznávat zvuky dřeva.

Podzim je čas kaštanů
„Keschtnriggl“ je pletená nádoba, v níž se třese pečenými kaštany, aby se oddělila jejich slupka od plodu. Název „Keschtnriggl“ dali místní obyvatelé také kaštanovým dnům, během kterých se vše točí kolem kaštanů, jimž se tu přezdívá „Keschtn“. Slavnost zahrnuje kulinářské akce, prohlídky a túry po kaštanové stezce a nechybí ani hudební program.

Proč strávit dovolenou v Tisens?
  • Skvělá poloha na náhorní planině nad údolím Etschtal
  • Rozmanité turistické stezky pro celou rodinu
  • Klid a odpočinek na původních statcích