V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Kuens: malá vesnice, velký odpočinek

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Kuens
Dovolená na statku v obci Kuens nabízí klid uprostřed přírody a odpočinek při sportu a kultuře.

Kuens leží přesně v místě, ve kterém údolí Passeiertal odbočuje směrem na sever. Malá vesnička si zachovala svůj tradiční charakter a je ideální pro ty, kteří hledají klid uprostřed přírody. Se 400 obyvateli patří obec Kuens k nejmenším v Jižním Tyrolsku. Její velkou předností je mírné klima a alpská kulisa přírodního parku Texelgruppe. Rovnou z apartmánu v Kuens je možné vyrážet na četné pěší túry po okolí. Ze zdejší nadmořské výšky 592 metrů vedou túry po lehkých stezkách a chodnících až nahoru k horským chatám a vrcholům. Okolí je možné prozkoumávat také na silničním a horském kole. Rychle se odtud dostanete i do lázeňského Merana, které nabízí mnoho příležitostí k nákupům pod středověkým podloubím, za vidění stojí i jeho četné historické budovy.

Dovolená na statku v obci Kuens s tradičními jídly
Krajina okolo statků se nese ve znamení vinné révy a jabloní. Během dovolené na statku v obci Kuens tak naleznete ideální atmosféru, v níž si vaše duše nádherně odpočine. Od jara do podzimu si tu budete užívat čerstvé ovoce a zeleninu ze zahrady, víno ze zdejších vinohradů a další lahůdky láskyplně připravené místními selkami. Na statcích se mnohdy setkáte se starými selskými světnicemi a také se selskými šenky, ve kterých ochutnáte a oceníte domácí kuchyni.

Turistika pro celou rodinu
Apartmán v obci Kuens poslouží jako výchozí místo na túry po okolí, ať už povedou na stezku Meraner Höhenweg nebo do idylického údolí Spronsertal. Na stezce vedoucí k zemním pyramidám v údolí Fineletal objevíte tento zajímavý úkaz s typickými kamennými pokličkami, které vznikly v průběhu dlouhé doby tím, že déšť vymyl dokola kusy skal. Oblíbená je také stezka podél vodních kanálů Kuenser Waalweg. Vede podél 600 let starého zavlažovacího kanálu až k potoku Finelebach v nadmořské výšce 1.020 metrů – jedná se o ideální túru pro milovníky přírody a rodiny s dětmi, protože se jde většinou po rovině a ve stínu. Túra začíná u statku Ungericht Hof, kde na všechny čeká překvapení. Především kluci milující motory a jejich otcové si tuto atrakci v žádném případě nesmějí nechat ujít.

Muzeum jen o traktorech
Není krásné, když se můžete něco dozvědět o tom, jak šel čas v místě vaší dovolené? Takovou příležitost budete mít nejen během dovolené na statku v obci Kuens, když budete sledovat sedláky při sklizni jablek nebo vína, ale také především v muzeu traktorů na statku Ungerichthof. Tady se dozvíte mnoho zajímavého o jednom z nejdůležitějších vozidel v jihotyrolském zemědělství. Obdivovat tu můžete celkem 30 pečlivě zrestaurovaných traktorů „Porsche-Diesel“ různého roku výroby. Návštěvníky malého muzea zaujmou i další motoroví pomocníci a určitě je nadchne nejstarší veterán celé sbírky, kterým je „Balilla“ z roku 1929. Milovníci umění a kultury by si neměli nechat ujít farní kostel v obci Kuens. Stavba, která pravděpodobně pochází z 8. století, byla ve 12. století přestavěna v románském slohu a je zasvěcena svatému Mořici a svatému Korbiniánovi. Druhý jmenovaný kdysi založil v obci Kuens klášter, jeho postava je dnes vyobrazena ve znaku vesnice, jak putuje s medvědem směrem do Říma. Za vidění určitě stojí kostelní kůr a portál s lomeným obloukem z 15. Století, ale také nástěnné malby a sluneční hodiny na venkovní zdi.

Proč strávit dovolenou v obci Kuens?
  • Klidné místo, a přesto jen kousek od lázeňského Merana
  • Ideální na lehké túry pro celou rodinu
  • Jedinečné muzeum traktorů