V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Klidná dovolená na statku v oblasti Ultental – Deutschnonsberg

Dovolená na statku v Ultental - Deutschnonsberg
Kdo se rozhodne pro dovolenou na statku v oblasti Ultental – Deutschnonsberg, nebude vycházet z údivu, jak pomalu a tiše tu plyne čas.

Louky, lesy a mezi nimi vesnice se šarmem starých časů čekají na návštěvníky, kteří se vydávají na dovolenou do oblasti Ultental a Deutschnonsberg. Údolí Ultental se rozprostírá od sedla a přírodního parku Stilfserjoch Nationalpark až k soutěsce Gaulschlucht v obci Lana. 600 kilometrů značených tras, více než 30 salaší, 44 jezer a výhled na masiv Ortlergruppe dělají z údolí Ultental pravý turistický ráj. Také obce spadající pod Deutschnonsberg a ležící na jazykové hranici mezi Jižním Tyrolskem a Trentinem jsou oblíbené mezi turisty a představují tajný tip pro ty, kteří vyhledávají klid. Na návštěvníky tu čeká mírná krajina s turistickými stezkami daleko od jakékoliv vřavy. V létě je apartmán v údolí Ultental nebo v oblasti Deutschnonsberg ideálním výchozím místem na různé výlety, horské túry nebo túry k salaším. Zimní návštěvníci vybírají mezi lyžařskými stopami, rodinnou lyžařskou oblastí Schwemmalm a túrami na sněžnicích po nedotknuté krajině. Během dovolené na statku v oblastech Ultental nebo Deutschnonsberg se seznámíte se selskými tradicemi i pochutinami.

Objevování minulosti
Deutschnonsberg je místo, na které Jihotyrolané v minulosti někdy zapomínali. Díky tomu je to zde tak jedinečné. Vesničky Laurein, St. Felix, Unsere Liebe Frau im Walde a Proveis zaujmou svou horskou atmosférou. Také Ultental si dodnes uchoval svůj původní ráz. Pro jeho obce St. Pankraz, St. Walburg, Kuppelwies, St. Nikolaus a St. Gertraud jsou typické párové statky postavené v jednom bloku a pokryté šindelovou střechou. Mnoho horských sedláků hospodaří na svých polích a loukách stále ještě manuálně. Kdo tráví dovolenou na statku v údolí Ultental nebo v místě Deutschnonsberg, zažije spojení se starými tradicemi a zvyky selské kultury. Většina statků se věnuje chovu dobytka, na krávy volají jejich jmény. Podzimní svádění krav do údolí je tu stále ještě oslavou, při které jsou všichni na nohou. Krávy vyzdobené zvonci a věnci se vracejí z horských pastvin zpátky do údolí. Jak moc zdejší lidé dbají na staré zvyky, je patrné při slavnostních příležitostech, na kterých se všichni vesničané představují ve starých krojích. Zpátky do života tu probouzejí také starou tradici pěstování bylin. V alpském klimatu se daří více než 120 různých léčivým rostlinám a koření. V údolí Ultental a v oblasti Deutschnonsberg pěstuje pět rodin byliny podle bioprincipů. Ručně byliny sklízejí i dále zpracovávají. V mnoha prodejnách na statku nabízejí sedláci vajíčka a další produkty vlastní výroby. Ujít byste si neměli nechat během dovolené v Ultentalu a na Deutschnonsbergu ani návštěvu zdejších typických šenků. Lahůdky přímo ze statku, jako jsou horské sýry a špek, klobásky Kaminwurzen a ovocné šťávy chutnají nejlépe v selských světnicích.

Kulinářská NEJ
Dovolená na statku v oblasti Ultental – Deutschnonsberg připraví návštěvníkům řadu kulinářských překvapení. Kromě celoročně nabízených tradičních jídel přicházejí také na řadu speciální akce pro požitkáře. Kuchaři každoročně vykouzlí během akce Týdny jehněčího masa pokrmy z jehněčího, makové taštičky a jablečný štrúdl, které patří ke kulinářské tradici údolí Ultental. Deutschnonsberg zase prozrazuje svou blízkost k italské kuchyni výrobou tvrdých sýrů Grana a tím, že se tu pěstuje salátová čekanka. Jedno obě oblasti spojuje: pampeliška, jedna z nejstarších lučních bylin. Zdejší obyvatelé jí věnují Týdny pampelišek. Zúčastněné statky z nich umí vykouzlit lahodná jídla - z listů, kořene a květu této zázračné rostliny. Milovníci masa by měli využít příležitost a ochutnat během dovolené v Ultentalu nebo Deutschnonsbergu pokrmy z hovězího masa značky Laugenrind. Toto vysoce kvalitní maso pochází z mladých krav a telat z jihotyrolských horských statků oblastí Deutschnonsberg, Ultental a Vinschgau. Jeho produkce probíhá podle přísných kritérií. Pravý kus Laugenrindu musí pocházet ze zvířete narozeného na úpatí hory Laugen, které tráví léto na horské pastvině.

Proč strávit dovolenou v oblasti Ultental – Deutschnonsberg?
  • Ideální pro milovníky klidu
  • Staré vesnice a bavorské tradice
  • Turistika a koupání v létě, sjezdové lyžování a běžky v zimě

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Proveis

Dovolená na statku v Proveis

Dovolená na statku v Proveis nabízí pěší túry daleko od horečného shonu a klidný návrat k nedotknuté přírodě.
Detail
Dovolená na statku v St. Pankraz

Dovolená na statku v St. Pankraz

Během dovolené na statku v obci St. Pankraz na vás čeká mnoho pěších túr po nedotknuté přírodě a setkání s léčivou vodou. Kdo chce odpočívat, přijde si tu na své.
Detail
Dovolená na statku v Ulten

Dovolená na statku v Ulten

Dodnes živé tradice a nedotknutá příroda: Kdo tráví dovolenou na statku v Ultenu, pochopí, proč zdejší lidé neznají horečný shon.
Detail
Dovolená na statku v Unsere liebe Frau im Walde - St. Felix

Dovolená na statku v Unsere liebe Frau im Walde - St. Felix

Dovolená na statku v obcích Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix je především ve znamení klidu. Zaujme také přírodními jezery, vodopádem a stezkou po stopách prehistorických ještěrů.
Detail
Dovolená na statku v Laurein

Dovolená na statku v Laurein

Rozžhavené Alpy při západu nebo východu slunce, pěší túry ke starým horským statkům a zážitky na sjezdovce - během dovolené na statku v obci Laurein hrají neustále hlavní roli zdejší hory.
Detail