V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Laurein: rozžhavené Alpy a horská idyla

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Laurein
Rozžhavené Alpy při západu nebo východu slunce, pěší túry ke starým horským statkům a zážitky na sjezdovce - během dovolené na statku v obci Laurein hrají neustále hlavní roli zdejší hory.

Stovky let staré horské statky a rozlehlá selská stavení na mírných jižních stráních: Takový je obraz obce Laurein, který se z pohledu historie moc nemění. Obec si udržuje svůj tradiční charakter a moderní stavby se tu moc neobjevují. Horská vesnice je nejjižnější obcí náhorní planiny Nonsberg a jednou ze tří německy mluvících míst v údolí Nonstal. Laurein založili horníci, kteří v okolí kutali měď. První písemné zmínky z roku 1274 hovoří o obci „Laurus“ – latinsky vavřín.

Dovolená na statku v obci Laurein: přehlídka hor
Když si během dovolené na statku v obci Laurein uděláte čas na vyhlídkové místo „Hea“, čeká na vás jedinečný přírodní spektákl. Každý den při východu a západu slunce se místní obyvatelé i návštěvníci těší na tak zvanou „Enrosadira“. Když se večer skály rozzáří červenou barvou, nikdo nepochybuje, proč se místnímu masivu přezdívá Rosengarten (Zahrada růží). Příroda tu rozehraje takové představení, že se snadno přenesete do pohádkové říše krále Laurina.

Hory jako místo ke hrám
Hory jsou na dovolené v obci Laurein vaším neustálým průvodcem. Zde, v nadmořské výšce 1.148 metrů, máte krásný výhled sahající od Rosengartenu přes masivy Maddalenagruppe a Brentagruppe až k Presanellským Alpám. Okolo hustých jehličnatých lesů, zurčících potůčků, šťavnatých lučin se vzrostlými třešněmi a keři lískových ořechů vede řada turistických tras, po kterých mohou milovníci přírody i sportovní nadšenci pěšky nebo na horském kole objevovat zajímavosti zdejší krajiny. Túry vás zavedou ke starým horským statkům a přímo do centra venkovského života. Jednou z nejoblíbenějších turistických stezek okolo obce Laurein je výlet po statcích Höfeweg, trvá asi 6,5 hodiny. Turisty vede od jednoho statku ke druhému, aby si udělali obrázek o selských tradicích. V zimě je to z apartmánu v obci Laurein jen kousek k různým zasněženým svahům regionů Deutschnonsberg a Ultental. Běžkaři si užijí zdejší stopy, rodiny se mohou vydat za zábavou na 500 metrů dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu nebo do rodinného lyžařského střediska „Schwemmalm“. Do nadmořské výšky 2.600 metrů se dostanou pohodlně lanovkou, celkem 25 kilometrů sjezdovek nabízí několik možností, kudy se spustit z kopce dolů.

Jaro v obci Laurein ve znamení pampelišek
Vrcholem jara jsou v Laureinu slavnosti pampelišek „Löwenzahnwochen“. Jedná se o jednu z nejtradičnějších událostí zaměřenou na dobré jídlo v Jižním Tyrolsku. Konají se od roku 1996 v místě Deutschnonsberg, iniciátorem nebyl nikdo jiný než bylinkový mág Hermann-Josef Weidinger. Léčivý účinek pampelišek je v selském světě znám odjakživa. Ale na slavnostech Löwenzahnwochen se tento posel jara představuje také jako součást pokrmů. Návštěvníci mohou ochutnat jídla z listů, květu a kořenů této divoce rostoucí květiny anebo se během svého pobytu v apartmánu zúčastní nabízených kuchařských kurzů. Na programu nechybí ani procházka za bylinkami.
Kromě kultury a dobrého jídla na vás během dovolené na statku v obci Laurein čekají také kulturní zajímavosti. Pozdně gotický farní kostel v Laureinu je starý více než 500 let. Jeho zvláštností je pozlacený vysoký oltář.

Proč strávit dovolenou v obci Laurein?
  • Pampeliškový salát a pampeliškové rizoto: objevujte tak trochu jiný kulinářský svět
  • Po stezce „Hüttenweg“ z Laureinu k osadě Schmieden
  • Výhledy na známý Rosengarten