V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci St. Felix: klid a příroda

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Unsere liebe Frau im Walde - St. Felix
Dovolená na statku v obcích Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix je především ve znamení klidu. Zaujme také přírodními jezery, vodopádem a stezkou po stopách prehistorických ještěrů.

Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix nabízí ryzí odpočinek uprostřed nejméně dotknuté přírody Jižního Tyrolska. Obec leží jižně od průsmyku Gampenpass u oblasti Deutschnonsberg v nadmořské výšce od 1.091 do 2.434 metrů. Apartmán v St. Felix je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a chtějí zapomenout na každodenní problémy, protože u nás v Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix čas plyne někdy i velmi pomalu. Obec má tři části: Malgasott, St. Felix a Unsere Liebe Frau a celkem 780 obyvatel. Od 12. století je jednou z nejdůležitějších poutních obcí v Tyrolsku. Naleznete zde útulné hostince a selské šenky, což na jazykovém rozhraní Jižního Tyrolska a Trentina nemůže nikoho překvapit. Jídla tu lze označit za mix středozemního a alpského přístupu. Kdo tráví dovolenou na statku v obci Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix, zažije na vlastní kůži selské tradice a skromné, ale příjemné vesnice.

Dovolená na statku v obci St. Felix: místo, kde se odpočívá
Uprostřed modřínového lesa v nadmořské výšce 1.265 metrů leží St. Felix. Na klidném, idylickém a slunném místě. Až do začátku 19. století nesla vesnice jméno „Caseid“, které znamenalo malý dům nebo malé sídlo. Dovolená v obci St. Felix je ve znamení působivého setkávání s poklady zdejších rostlin a kultury. Mezi pamětihodnosti patří gotický kostel v centru obce a mnoho různých kaplí, které jsou roztroušeny po okolí. Ujít byste si neměli nechat cenné fresky v kostele svatého Kryštofa z roku 1500. Rovnou ze svého apartmánu v obci St. Felix můžete také vyrážet na různé pěší túry po okolí vesnice.

Přírodní idyla u jezera Felixer Weiher a „Triassic Parc“
Jezero Felixer Weiher patří mezi nejkrásnější lesní jezírka Jižního Tyrolska. Je vhodné ke koupání, rybaření a relaxaci. Uprostřed má malý ostrov vytvořený zelenou třpytivou vodou. K jezeru se dá dostat z parkoviště Klammeben nad St. Felixem, které je vzdálené jen několik minut od silnice vedoucí průsmykem Gampenpass. Odtud se pokračuje po některé ze stezek. Vedou modřínovými lesy a přes horské pastviny poseté motýly. Kdo si chce svou túru prodloužit, jezero obejde, nebo pokračuje k pastvině Felixer Alm. Na dovolené na statku v St. Felix určitě musíte navštívit vodopád. Vodní masa tu padá z výšky 75 metrů a především za horkých letních dnů je túra lesem a přes louky směrem za studenou vodou příjemným zážitkem. Rodiny s dětmi se mohou v oblasti Deutschnonsberg vydat po stopách dinosaurů. Před miliony let byla tato oblast ostrovem lemovaným lagunami. V roce 1997 byly v průsmyku Gampenpass objeveny stopy prehistorických gigantů. Podél stezky ještěrů nazvané „Triassic Park“ uvidíte ve skalách jasné otisky těchto dávných plazů.

Výlety, odpočinek a kultura
Také z apartmánu v obci Unsere Liebe Frau im Walde se lze rychle dostat k oblíbeným výletním cílům. Toto nejstarší sídlo oblasti Deutschnonsberg se nachází v nadmořské výšce 1.342 metrů, dva kilometry od průsmyku Gampenpass. Tady si užijete především klid a odpočinek. Jedná se o velmi idylickou obec, její okolí láká k podnikání výletů a k náročným túrám. Okolo roku 1194 tu stával malý hospic pro poutníky, což se dodnes odráží v místní pohostinnosti. Za vidění během dovolené na statku v obci Unsere Liebe Frau im Walde stojí především gotický kostel z 15. století, ke kterému patří umělecké poklady, jako například vyřezávaný barokní oltář a zasklená rokoková skříň.

Proč strávit dovolenou v Unsere Liebe Frau im Walde – St. Felix?
  • Původní ráz
  • Ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek
  • Množství rodinných turistických stezek