V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená v Tauferer Ahrntalu

Sytě zelené louky, vysokoalpinská volnočasová aréna

Syté louky a zelené lesy krásně položené na slunečné jižní straně Zillertalských Alp. Se svými 80 impozantními třítisícovkami patří údolí Tauferer Ahrntal k nejpůvodnějším přírodním oblastem v Evropě. Kdo stráví svou dovolenou na statku právě tady, zažije něco zcela jedinečného: sportovní rozmanitost, živé tradice a domorodé obyvatele s prosluněným srdcem.

Na začátku údolí stojí překvapivě dobře dochovaný hrad Taufers. Hned za ním se otvírá údolí Tauferer Ahrntal, boční údolí Pustertalu. Jedná se o nejsevernější a zároveň jedno z největších bočních údolí Jižního Tyrolska. Nejdříve je úzké jako propast a silnice stoupá pořád nahoru. Příkré hory lemují nížinu, ještě než se otevře ve vší své kráse dlouhé údolí . Když přijedete na některý z mnohých zdejších statků, představí vám selka se vší srdečností statek i celou rodinu. Dovolená na statku v údolí Tauferer Ahrntal je ve znamení rodinného prostředí, autenticity, rozmanitosti a hlavně zábavy.

Živé tradice v nedotknuté přírodě
Všude v údolí jsou patrné stopy dochovaných a z generace na generaci předávaných zvyků. Odloučenost údolí nutila sedláky, aby se sami věnovali řemeslům. Jedním z prominentních obyvatel údolí Tauferer Ahrntal je světoznámý horolezec Hans Kammerlander. Jako doma se cítí na nejvyšších osmitisícovkách planety, ale opravdu doma je tady, v Tauferer Ahrntal. Bez jakýchkoliv manýrů reprezentuje jako nikdo jiný lidský charakter zdejšího údolí: milý originál, domorodý, opravdový a přímý.

Sportovní rozmanitost
Mnoho hostů oceňuje sportovní rozmanitost v údolí plném aktivit: Turisté a horolezci si přijdou na své při pohledu přes zelené údolí nahoru na zasněžené vrcholky ledovce. Rafting a Canyoning na řece Ahr, plavání v čirých horských jezerech, vyjížďky na koni, klikatící se lesní cesty a smělé sjezdy pro bikery a také jedna z nejznámějších lezeckých škol splní každé přání. A je to právě tato jedinečná směs kultury, přírody a lidského vlivu, která dělá Tauferer Ahrntal tak oblíbeným.

Tipy pro Tauferer Ahrntal

Vrcholné zážitky v údolí Ahrntal - Jižní Tyrolsko
Pamětihodnosti
Hrad Taufers, důlní muzeum v budově Kornkasten (Steinhaus), hornické a klimatické štoly (Prettau), Muzeum minerálů (St. Johann), Dům přírodního parku (St. Johann), Muzeum betlémů (Luttach)

Zajímavé turistické cíle
vodopády Rain, jezero Neves-Stausee (Lappach), Rytířská stezka v Sand in Taufers, túra Schwarzenstein-Gipfeltour, přírodní park Rieserferner-Ahrn

lyžařské oblasti
Speikboden, Klausberg a běžkování v Rein in Taufers

Dovolená na statku v Tauferer Ahrntal
> Apartmány v Tauferer Ahrntal
> Pokoje k pronájmu v Tauferer Ahrntal