V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená ve Vinschgau

Prázdniny ve Vinschgau: okouzlující ovocný ráj, fascinující dálky

Jako by se celé Alpy koncentrovaly do jednoho údolí: tak vypadá Vinschgau . Jedná se o krajinu plnou protikladů a jako stvořenou pro dovolenou na statku v apartmánu nebo pokoji k pronájmu.

Od průsmyku Reschenpass až k lázeňskému Meranu teče řeka Etsch krajinou velkých i malých senzací: krajinou Vinschgau.

Pro Vinschgau je mnohem typičtější než dlouhá řada uměleckých a kulturních pokladů její krajina. Zdejší lidé se po staletí učili žít společně s horskou přírodou. V nižších polohách se pěstuje ovoce a víno a ve větších výškách se věnují chovu dobytka .

Mikrokosmem zvláštního druhu je Sonnenberg, obrovský údolní bok vlevo vedle řeky Etsch. Aby bylo možné využívat jeho suché louky, vybudovali tu horští sedláci už před staletími bohatě rozvětvený systém vodních kanálů . Některé zavlažovací kanály jsou dodnes v provozu a vedou podél nich překrásné turistické stezky .

Teplé slunce tu svítí 315 dní v roce; voní tu borovicové lesy a byliny rostoucí na loukách Sonnenbergu; k tomu si nelze nevšimnout, jaké aroma dávají kraji jablka, meruňky, jahody. O chuť se starají špek a horské sýry na silně kořeněném chlebu Fladenbroten - všechno to je Vinschgau: A to vše dělá dovolenou u řeky Etsch jedním velkým festivalem smyslů. Hlavně když si ji můžete užívat s dětmi na statku . Tady bije pravé srdce krajiny. Srdce lidí, kteří mezi průsmykem Reschen a Meranem vytvořili prostor pro zdravý a ozdravný život.

Tipy pro Vinschgau

Vinschgau Dovolená Statek Apartmán
Pamětihodnosti
Ruina Lichtenberg, Messnerovo Mountain Museum (MMM) Ortles v Suldenu, MMM Juval na hradě Juval, hrad Churburg, Vinschger Museum, Glurns, klášter Marienberg, potopená kostelní věž v jezeru Reschensee, hrad Kastelbell

Zajímavé turistické cíle
Horský svět Ortlergebiet (Ortler 3905 m), turistické oblasti Watles, Haider Alm a Schöneben, Tarscher Alm, St. Martin am Kofel (Latsch), různé stezky podél vodních kanálů, cykloturistika z Malsu do Merana (zpáteční cesta vlakem společnosti Vinschger Bahn)

Lyžařské oblasti
Schöneben - Reschen, Haider Alm a Maseben, Watles, Ortlergebiet se Suldendem a Trafoi, Schnalstal

Běžkařské tipy
Schlinig (Mals), Reschensee, Martell

Dovolená na statku ve Vinschgau
> Apartmány ve Vinschgau
> Pokoje k pronájmu ve Vinschgau

Vinschgau přehled

Dovolená na statku v Horní Vinschgau

Dovolená na statku v Horní Vinschgau

Zažijte na statku v Horním Vinschgau slavnosti Zussln, Klosn nebo Scheibenschlagen, jedná se o prastaré zvyky místních sedláků.
Detail
Dovolená na statku v Dolní  Vinschgau

Dovolená na statku v Dolní Vinschgau

Kvetoucí jabloně jsou během dovolené na statku v Dolním Vinschgau opravdovým zážitkem. Celé údolí vypadá jako z pohádky. Na návštěvníky však čekají také kulinářské zážitky a pěkné pěší i cyklistické túry.
Detail