V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Kastelbell-Tschars: ve jménu hradů

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Kastelbell-Tschars
Během dovolené na statku v obci Kastelbell-Tschars si neužijete jen nejlepší vína z Vinschgau. Můžete objevovat také řadu kunsthistorických pokladů.

Obec Kastelbell-Tschars leží v Dolním Vinschgau, tvoří ji dvě hlavní vesnice Kastelbell a Tschars, ale také k nim patří Galsaun, Marein, Latschinig im Tal a čtyři horské osady Freiberg, Tomberg, Trumsberg a Juval. Jabloňové sady utvářejí obraz zdejší krajiny stejně jako ve velké části údolí, důležitou roli tu však hraje pěstování vína: Na tuto obec připadá největší podíl vinohradů v celém Vinschgau. Především na strmých svazích hory Sonnenberg se vinné révě dobře daří. Kromě odrůd Riesling a Blauburgunder se zde stáčí v Jižním Tyrolsku autochtonní vína Vernatsch, Lagrein, Gewürztraminer a Fraueler.

Dovolená na statku v obci Kastelbell-Tschars: „na pěkném zámku“
Kdo se ze svého apartmánu v Kastelbellu rozhlíží po vesnici, rychle pochopí, odkud pochází její jméno. Na západním okraji obce trůní na skále, na levém břehu řeky Etsch, hrad či zámek Kastelbell. Kastelbell znamená v překladu „Pěkný zámek“ – a ten musíte navštívit. Středověký hrad, který byl poprvé zmíněn v roce 1238, je otevřen pro veřejnost od dubna do konce října. Při jeho prohlídce se seznámíte s historií stavby a s hraběcí rodinou Hendlových, jejíž poslední komtesa Elvira na hradě bydlela až do roku 1998. Magnetem přitahujícím milovníky umění i opravdové znalce jsou vždy dvě výstavy ročně, kdy se staré zdi hradu využívají jako kulisa pro díla známých umělců.

Na hrad Juval
Ne moc daleko, ne moc blízko, ale v každém případě neméně impozantní a stojící za návštěvu je hrad Juval, letní rezidence horolezce Reinholda Messnera. Hrad, který se nachází na skále na začátku údolí Schnalstal, pochází ze středověku a byl v průběhu století různými vlastníky přestavován. Od 18. století ho však obývali jen částečně a nakonec zůstal prázdný. Postupně se z něj stala ruina. Reinhold Messner hrad objevil spíše náhodou a rozhodl se v něm zřídit své první Messner-Mountain-Museum. Různé vnitřní a vnější prostory ukrývají Messnerovu dobrodružnou knihovnu a sbírku z Tibetu, obrazovou galerii svatých hor z celého světa, sbírku masek z pěti kontinentů, expediční sklep, jedinečnou výstavu k tématu Gesar Ling, tantrickou místnost – to vše v kontrastu k renesančním freskám. Muzeum je otevřeno od konce března do začátku listopadu s výjimkou července a srpna, kdy tu extrémní horolozec tráví svou dovolenou. Dovolená na statku v obci Kastelbell-Tschars je vhodnou příležitostí pro spojení poznávání hradů s pěší túrou: Od hradu Kastelbell vede stezka podél zavlažovacích kanálů až do Juvalu, kdo chce, může si naplánovat odbočku k ruině Hochgalsaun.

Túry podél kanálů
Stezky podél zavlažovacích kanálů jsou dnes velmi oblíbené mezi turisty. Vznikly ve středověku spolu s vodními kanály, po kterých sedláci přiváděli vodu z vyšších poloh k suchým stráním. Tyto vodní žíly jsou dlouhé několik kilometrů a samozřejmě i v době svého užívání vyžadovaly údržbu. K tomuto účelu vznikly stezky, kterým se říká „Waaler“. Některé vodní kanály mají dodnes i zvonky: Voda pohání kladívko, které tluče do zvonku. Když se tento monotónní zvuk přestal ozývat, bylo jasné, že voda neprotéká a kanál si žádá opravu.

Proč strávit dovolenou na statku v obci Kastelbell-Tschars?
  • Uprostřed jabloňových sadů a vinohradů
  • Pestrý kulturní program na hradech
  • Kulinářské chuťovky, například v chřestové sezoně Kastelbeller Spargelzeit (duben až květen)

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 14 Statky