V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Latsch: kulturní poklady Vinschgau

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Latsch
Dovolená na statku v Latschi nabízí všemožné příležitosti: pohodové túry, zimní radovánky v lyžařské oblasti nebo výlety za kulturou.

Latsch, kde se pravidelně koná také trh, leží v Dolním Vinschgau. Pěstování ovoce – především široké lány jabloňových sadů – určují ráz zdejší krajiny. Tradičně se tu pěstují meruňky odrůdy Vinschger Marille, které se také zpracovávají na lahodné produkty. Nádherný obraz místní krajiny však nevytváří jen kontrast mezi sytě zelenou horou Nörderberg, mnoha jabloněmi v údolí a drsnou vegetací okolo hory Sonnenberg. Pohledy návštěvníků na sebe strhávají také kunsthistorické poklady, mezi něž patří řada malých kostelů a sídel.

Hlavní části obce Latsch, Goldrain a Morter se nacházejí téměř na dně údolí. Domy v Tarschi stojí trochu vyvýšeně na zdaleka viditelné poloviční homoli, která je geologickou zvláštností Vinschgau. Apartmán v Latschi se může nacházet dokonce v nadmořské výšce 1.700 metrů: do obce St. Martin im Kofel, která se rozkládá na strmém svahu hory Sonnenberg, je to jen pár minut lanovkou z centra Latsche.

Dovolená na statku v obci Latsch: za poznáváním historie
V Latschi stojí řada stavebně i kunsthistoricky významných kostelů a sídel. Často používaným stavební materiálem je daleko za hranicemi Evropy známý laaský mramor – dal vzniknout například hlavnímu portálu farního kostela svatého Petra a Pavla a také gotickému portálu špitálního kostela svatého Ducha. V kostelu Panny Marie byl v roce 1992 při restauračních pracích objeven 5.000 let starý menhir z mramoru. Za zhlédnutí určitě stojí také kaple svatého Štěpána u Porteru – celý vnitřní prostor je vymalován zajímavými freskami, díky nimž si vysloužila přezdívku „Sixtinská kaple Jižního Tyrolska“. Vedle kaple svatého Štěpána se na skále na začátku údolí Martelltal tyčí hrad Obermontani. Tento středověký hrad byl postaven už ve 13. století. Proslavil se díky velmi významnému nálezu: byl zde objeven originální rukopis písní o Nibelunzích z roku 1323. Tento unikát je dnes uschován v Berlínské státní knihovně jakožto Nibelungen-Handschrift Codex I.

Pěší túry během dovolené na statku v Latschi
Apartmán v obci Latsch je ideálním výchozím místem na mnoho pěších túr. Stezka Vinschger Höhenweg – s celkovou délkou čítající více než 100 kilometrů – vede kolem řady vyhlídkových míst. Při pohledu shora vypadají ovocné sady jako zajímavé puzzle poskládané z různých geometrických tvarů. Nejvyšší horou v obci Latsch a okolí je Hasenöhrl s nadmořskou výškou 3.257 metrů – kdo se na tuto „domácí horu“ Latsche nevydá alespoň jednou ve svém životě, není pravým obyvatelem obce. Sportovní nadšenci mají během dovolené na statku v Latschi mnoho možností k aktivitám. Ne náhodou platí Latsch za bikerský ráj celého Vinschgau, jeho traily lákají příznivce tohoto sportu z nejrůznějších zemí. Kdo však nehodlá na dovolené podávat špičkové výkony a spíše si chce jízdu na kole užívat, přijde si tu také na své. Cyklotrasy vedoucí oblastí Vinschgau jsou ideální na výlety pro celou rodinu.

Proč strávit dovolenou na statku v obci Latsch?
  • Každé roční období tu má svou atmosféru
  • Klid, odpočinek, turistika nebo sport
  • Dobré propojení s hromadnou dopravou: auto tu nebudete potřebovat