V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Schlanders: v kulturním centru celého Vinschgau

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Schlanders
Během dovolené na statku ve Schlandersu se nemusíte zříct svých zálib: čeká tu na vás klid i aktivity, kultura i sport, příroda i vesnický život.

6.000 obyvatel, poloha uprostřed Vinschgau, historie, která sahá až do doby kamenné a nejvyšší kostelní věž Jižního Tyrolska: takové je Schlanders, centrum a hlavní místo celého Vinschgau. K obci s pravidelným trhem patří také vesnice Kortsch, Göflan a Vetzan. Hlavním zdrojem příjmů této obce je zemědělství, podílí se na něm 390 firem a zemědělská půda s rozlohou 3.500 hektarů.

Dovolená na statku v obci Schlanders: uprostřed zelených jabloňových sadů
Ještě dlouho v 19. století rostlo ve Vinschgau převážně obilí, tradičně se tu pěstovalo také víno a zelenina. Až od roku 1860 se pomalu začalo prosazovat ovoce. Během dalších sta let si podmanilo téměř všechny zemědělské plochy. Stejně jako na většině území Vinschgau určují také ráz údolní krajiny ve Schlanders jabloně. Na skalnatých terasách hory Sonnenberg se i nadále pěstuje víno, na svazích stojí staré kaštany. U hory Nörderberg se místní sedláci více věnují chovu dobytka a pěstování známých meruněk odrůdy Vinschger Marille. Kdo přijede na dovolenou na statku do Schlanders na jaře, nebude se moct nasytit pohledů na rozkvetlé jabloně – celé údolí zaplaví moře růžově-bílých květů.

Schlandersburg – centrum kultury
Renesanční zámek či hrad Schlandersburg byl postaven okolo roku 1600. Mezi lety 1859 a 1989 se tu nacházelo sídlo soudu. Dnes je v prostorách odborně restaurovaného Schlandersburgu knihovna, ale konají se zde také mnohé kulturní akce a výstavy.

Turistika na Sonnenbergu
Kdo si za své místo k trávení dovolené vybere apartmány v obci Schlanders, může si naplánovat příjemné jednodenní výlety. Zajímavý může být den ve Schlanders, který lze trávit pozorováním živého vesnického centra, neméně kouzelný je výlet vlakem Vinschgerbahn po dalších vesnicích v údolí. Kdo dává přednost pohybu a aktivitám, může si vybírat z různých nabídek. Horu Sonnenberg protíná například stezka podél zavlažovacího kanálu, která sloužila k opravám tohoto vodního díla. Sedláci s jejich pomocí po staletí zajišťovali úrodnost svých polí. Ze stezky podél kanálů se je možné dostat také k hradu Schlandersberg a k románské kapli svatého Jiljí (zum heiligen Ägidius). Také na pravé straně údolí, na úpatí hory Nörderberg, si lze vybírat z několika turistických tras nebo se jen tak procházet okolo jabloní. Příznivci kunsthistorie by si neměli nechat ujít návštěvu řady kostelů a kaplí v blízkém okolí.

Schlanders a jeho promenáda
Kvůli zlepšení kvality života v obci Schlanders, došlo už v roce 1996 k přestavbě frekventované silnice procházející centrem vesnice na pěší zónu. Ta od té doby vzkvétá a stala se pulsujícím centrem obce. Místní lidé i návštěvníci se promenádují pro pěší zóně okolo výkladních skříní různých butiků. Příjemně se budete cítit i v některém z hostinců nebo na jejich zahrádkách v teplejších měsících. Po celý rok se na pěší zóně konají nejrůznější akce –je tak možné během dovolené na statku v obci Schlanders strávit příjemný večer poslechem živé hudby.

Pestrost vás okouzlí na dovolené na statku v obci Schlanders:
  • Živá obec a zároveň klid k odpočinku
  • Centrální poloha vhodná na výlety po Vinschgau a po okolí Merana
  • Více než 300 slunečných dnů v roce