V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Graun im Vinschgau: věž na jezeře

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Graun im Vinschgau
Během dovolené na statku v obci Graun im Vinschgau zažijete selský život s opravdu jedinečnou kulisou.

Graun leží u trojmezí Itálie, Rakouska a Švýcarska v horní části Vinschgau (Obervinschgau). Jedná se o třetí největší obec Jižního Tyrolska, ke které patří Graun, Reschen, St. Valentin auf der Haide a boční údolí Rojen i Langtaufers. Lze se sem dostat průsmykem Reschenpass směrem z Rakouska, přes Ofenpass ze Švýcarska a z Merana přes Vinschgau.

Dovolená na statku v Graun im Vinschgau:
vesnice s historií Je to symbol, který už znají i daleko za hranicemi: památkově chráněná kostelní věž se tu tyčí z jezera Reschensee. Historii tohoto oblíbeného cíle fotografů si je možné nechat vyprávět od místních obyvatel – staří lidé u toho budou zamyšleně hledět na třpytící se vodní hladinu. Ještě před rokem 1950 tam jejich rodiny obdělávaly svá políčka a sklízely seno pro dobytek. Když bylo nezbytné kvůli výrobě elektrické energie vybudovat přehradu, musely vodě ustoupit vesnice Altgraun a velká část Reschenu. Jedinou vzpomínkou na bývalý domov se pro zdejší lidi stala kostelní věž tyčící se nad vodou. Dnes už jsou obyvatelé zaniklých vesnic s přehradou Reschensee smíření. Z místa se stala ideální sportovní destinace – vítr nad jezerem umí ocenit především příznivci kitesurfingu. Kostelní věž tyčící se z jezera láká turisty, aby si tady udělali přestávku a obdivovali Reschensee a impozantní horské vrcholy na jeho pozadí.

Klidný turismus pro milovníky ticha
Během dovolené na statku v obci Graun in Vinschgau můžete dodnes na vlastní kůži zažít pravý život sedláků. Hospodářství je tu tradičně zaměřené na chov dobytka, sedláci hospodaří na strmých horských loukách a pastvinách s kulisou věčného ledu. V obcích Rojen a Langtaufers sázejí na poklidný turismus, a proto jsou zdejší údolí ideálním místem na dovolenou pro ty, kteří touží po klidu. A také pro příznivce přírody. V Langtaufer se nevyskytuje žádný pyl, a je proto zajímavým tipem pro alergiky.

Aktivně v každém ročním období Apartmán v Graun im Vinschgau je po celý rok ideálním výchozím místem na aktivní výlety do přírody. Pobyt tu nejlépe můžete začít příjemnou procházkou okolo jezera Reschensee – během ní budete obdivovat okolní vrcholky hor, které v následujících dnech možná zkusíte pokořit. Co třeba 2.920 metrů vysoká Klopair-Spitze, která je západním výběžkem Ötztalských Alp? Anebo dáte přednost túře ke Kameni tří zemí (Dreiländerstein), nachází se pod horou Piz Lad, a cesta sem vede po hranici s Rakouskem a Švýcarskem? Pokud si (zatím) nejste jistí svou kondicí, můžete dovolenou na statku v obci Graun im Vinschgau strávit zcela poklidně a vyrážet jen na procházky spojené s různými zážitky.

V zimě naleznete ideální podmínky k zimním sportům v lyžařském středisku Schöneben, které máte doslova za rohem. Jen o kousek dále, v první rakouské obci, se dá lyžovat v Nauders. Na zamrzlém jezeře Reschensee se dá bruslit, anebo můžete podnikat pohodové procházky po zasněžené krajině.

Proč je dovolená na statku v Graun im Vinschgau správnou volbou:
  • Jedinečná kulisa: široké lány polí, třpytící se vodní hladina, ledově modré ledovce
  • Staré horské statky, které si dochovaly svůj původní ráz
  • Mnoho příležitostí k prožití aktivní dovolené během celého roku

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 22 Statky