V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Objevte Vinschgau během dovolené na statku v Malsu

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Mals
Dovolená na statku v Malsu může být hodně zajímavá. Vedle tradičního chovu dobytka se v této obci ležící v Obervinschgau stále více prosazuje pěstování ovoce.

Mals je s rozlohou 250 metrů čtverečních druhou největší obcí Jižního Tyrolska – se svými 5.000 obyvateli však nepatří k nejvíce osídleným. Rozlehlé louky a pastviny jsou pro Obervinschgau typické: pláně v okolí Malsu jsou jedinečné v celém alpském prostoru. Protínají je staré zavlažovací příkopy a kanály. Přímo z luk je možné obdivovat vysoké, sněhem pokryté horské masivy. Mezi nimi se k nebi tyčí Ortler, s nadmořskou výškou 3.905 metrů nejvyšší hora Jižního Tyrolska.

Dovolená na statku v Malsu: krávy, třešně a whisky.
Během dovolené v Malsu si určitě všimnete zdejšího tradičního zaměření na chov dobytka. Luční hospodářství tu hraje důležitou roli a ovlivňuje ráz zdejší krajiny. V posledních době roste také význam ovocnářství. Ještě před několika desítkami let bylo pěstování ovoce ve výškách nad 1000 metrů stěží představitelné. Nyní se však prosazuje i díky mírnému klimatu a zřizování moderních zavlažovacích zařízení. V údolí Matscher Tal se pěstují jahody, zatímco meruňky a třešně se hojně vyskytují v Malsu. Vinschgau vešlo do historie jakožto obilnice Tyrolska, dnes se někteří sedláci z Obervinschgau k těmto kořenům opět vracejí. Pěstují obilí s biokvalitou. Peče se z něj nejen chutné pečivo Vinschger Paarln, které nesmí chybět u žádné svačinky podávané na prkénku, ale také se používá k destilaci na whisky. V sousední obci Glurns se dokonce usídlila jediná italská výrobna whisky.

Vesnice se sedmi věžemi
Když si budete z balkonu svého apatrmánu v Malsu užívat krásný výhled, padnou vám do oka věže. Mals byl dříve známý jako vesnice sedmi věží, dnes jich už stojí jen pět. Jedna z nich je pojmenována podle svatého Benedikta, druhá patří k farnímu kostelu Nanebevzetí pany Marie, další je zasvěcena svatému Martinovi, svatému Johanovi a poslední je součástí hradu Fröhlichsburg. Z Malsu navíc uvidíte na nejvýše položené benediktinské opatství v Evropě. Impozantní klášter Marienberg stojí nad obcí Burgeis už více než 900 let. Za jeho zdmi se nachází muzeum a rádi tu přijímají návštěvníky, kteří se neváhají účastnit modliteb a pomocných prací. Během dovolené na statku v Malsu se je možné setkat se svatým Benediktem častěji: malý kostel svatého Benedikta patří k nejstarším dochovaným kostelům Evropy, jsou v něm k vidění fresky z 8. nebo 9. století po Kristovi.

Klid i akce
Dovolená v apartmánu v Malsu je ve znamení klidu, odehrává se uprostřed autentické zemědělské oblasti. Udělat si obrázek o starých zvycích a tradicích je možné v malém muzeu Heimatmuseum Laatsch, které vystavuje stovky předmětů z minulých časů. Mals je však také místem, odkud lze vyrážet na nejrůznější túry, horské výpravy či vyjížďky na horském kole: Horské pastviny v údolí Matschertal mají v létě v oblibě turisté a v zimě příznivci skitouringu. Na zimní sportovní vyžití navíc láká blízká lyžařská oblast Watles. Výletních cílů je v Malsu nepočítaně. Autobusy jezdí do Švýcarska nebo přes průsmyk Reschenpass do Rakouska. Vlakem Vinschgerbahn se dostanete za 80 minut do města Merana. Za jízdy můžete skrz panoramatická okna pozorovat krajinu Vinschgau. Dovolenou na statku je možné strávit v Malsu, ale také ve vesnicích Burgeis, Laatsch, Matsch, Planeil, Plawenn, Schleis, Schlinig, Tartsch nebo Ulten-Alsack.

Proč jet na dovolenou do obce Mals?
  • Klidná poloha uprostřed ovocných sadů a statků s chovem dobytka
  • Mnoho kulinářsky zajímavých výletních cílů
  • Ideální na letní i zimní dovolenou

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 25 Statky