V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Prad am Stilfserjoch: prázdniny v přírodním parku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Prad am Stilfserjoch
Během dovolené na statku v obci Prad am Stilfserjoch budete v kontaktu s nedotknutou přírodou, pravým vesnickým životem a nefalšovanými starými zvyky.

Název Prad am Stilfserjoch může někoho nejdříve trochu zmást – nemusíte však mít strach, vaši dovolenou na statku nestrávíte v druhém nejvýše položeném průsmyku Alp v nadmořské výšce 2.757 metrů, ale na okraji silnice vedoucí průsmykem a v místě ležícím asi 880 metrů nad hladinou moře. Prad am Stilfserjoch se nachází v horní části Vinschgau a z velké části také v národním parku Stilfserjoch. Vesnicí protéká řeka Suldenbach, která o něco severněji vtéká do řeky Etsch. K obci patří také menší sídla Agums a Lichtenberg, druhé jmenované je známé z daleka viditelnou hradní ruinou.

Dovolená na statku v obci Prad am Stilfserjoch: změny v zemědělství
Chov dobytka je už v Pradu am Stilfserjoch tradicí. Podobně jako na mnoha dalších místech ve Vinschgau vsadili i zde sedláci v druhé polovině 20. století na pěstování ovoce. Při výběru vaší dovolené na statku v Pradu am Stilfserjoch tak můžete volit mezi místy, pro které je typické zvonění kravských zvonců, anebo se necháte obklopit ovocnými sady. Kromě meruněk, jablek, malin a hrušek se v Pradu pěstuje také zelenina: výborně se tu daří bramborám, květáku, salátům, mrkvi a červené řepě.

Přírodní park Stilfserjoch: vše pro blaho přírody
Využijte příležitost a vydejte se z vašeho apartmánu v Pradu am Stilfserjoch na průzkumnou túru po národním parku Stilfserjoch. Túra nabízí jedinečný pohled na druhou největší přírodní chráněnou oblast v Alpách s rozlohou 130.000 hektarů. Nejvyšším bodem přírodního parku a zároveň celého Jižního Tyrolska je Ortler s nadmořskou výškou 3.905 metrů. Přímo v centru Pradu stojí centrální bod národního parku Aquaprad. Toto muzeum se věnuje hlavnímu tématu parku, kterým je voda. Návštěvníky provádí působivým způsobem světem zdejších ryb. Především pro děti je návštěva muzea báječným zážitkem!

Prader Sand – odpočinková zóna a chráněná oblast
Prader Sand je říční delta, v níž se Suldenbach na dně údolí rozvětvuje do šířky, aby nakonec splynul s řekou Etsch. Tato oblast s mnoha rostlinami a zvířaty je jednou z posledních nedotknutých údolních niv Jižního Tyrolska a jakožto biotop spadá pod ochranu. Není jen základnou pro klidný život mnoha zvířat, ale zároveň slouží lidem jako klidná odpočinková zóna. Údolní nivou vede několik turistických stezek, které končí až u jezer určených k rybaření. Návštěva nedotknuté přírody je vhodná především pro rodiny s dětmi, které tráví svou dovolenou na statku v obci Prad am Stilfserjoch.

Tradiční zvyky na vlastní kůži
Apartmán v obci Prad am Stilfserjoch je ideální pro ty, kteří chtějí zblízka zažít staré zvyky související se čtyřmi ročními obdobími. Největší událostí pro celou obec je masopustní soutěžení. Ve čtvrtek před masopustní nedělí se koná průvod vesnicí, má svůj původ v různých strašidelných rituálech z doby před narozením Krista. Jeho úkolem je probudit k životu obilí, aby se mu dobře dařilo. Příšery Zussln mají při průvodu kolem pasu uvázané zvonky. Snaží se okolostojící lidi natlačit do nejbližší hospody a nechat si od nich zaplatit účet. Kdo se jejich úsilí vzpírá, je vyzván k závodu v běhu a poté musí jako poražený přece jen do hospody, aby vysvobodil příšeru Zussl.

Co je na dovolené na statku v obci Prad am Stilfserjoch tak jedinečné?
  • Živé tradice: závodění Zusslrennen, příšery Klosn, vrhání kotoučů Scheibenschlagen
  • Jednou ročně je celá ulice Stilfserjochstraße rezervována pouze pro cyklisty
  • Mnoho kunsthistoricky zajímavých kostelů