V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Vodní kanály v Jižním Tyrolsku

Vodě na stopě

Vodě na stopě
Bez nich by byli sedláci ze západní části Jižního Tyrolska doslova na suchu - „Waale“, jsou to vodní kanály, které byly vybudovány ve 13. století k zavlažování suchých oblastí. Díky nim získalo selské zemědělství dostatek vody. Spolu s kanály byly zřízeny i úzké chodníky, které využívali správci kanálů - „Waaler“ - k dohledu nad kanály a správným rozdělením drahocenné vody.

Dnes chodníky podél zavlažovacích kanálů slouží jako oblíbené turistické stezky a jako cestičky vhodné celoročně k procházkám po jihotyrolské selské kulturní krajině. Kdo touží po tichu, ocení idylické cesty podél vodních kanálů stejně jako příznivci pohybu, kteří si chtějí prohlížet probouzení jara.

Nádherný pohled na pánev Meraner Becken a její rozkvetlé sady nabízí stezka Marlinger Waalweg, která je téměř plochá a se svými dvanácti kilometry je nejdelší v Jižním Tyrolsku. Na své kouzlo přírody lákají také stezky podél vodních kanálů Kuenser Waalweg v údolí Passeiertal nebo Tscharser Waalweg, která prohází z vesnice Tschars, přes hrad Juval nahoru do Naturns.

Dovolená na statku v jihotyrolském prázdninovém regionu se stezkami podél vodních kanálů:

> Pokoje k pronájmu ve Vinschgau
> Apartmány ve Vinschgau

> Pokoje k pronájmu v Meranu a okolí
> Apartmány v Meranu a okolí