V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Kde svět voní svobodou

Odpočinek s dítětem a

„Milá babi! Právě jsem se vrátil ze stáje. Mamka říkala, že smrdím, ale to nevadí. Musím totiž Josefovi pomáhat s krmením zvířat. Včera se prasečí mámě Mathildě narodilo 14 selátek. To bys měla vidět. Příští rok musíš jet určitě s námi. Josef tě určitě sveze traktorem. Už musím běžet. Zdraví tě tvůj Jonas.“

Jonas patří k mnoha malým hostům, kteří si užívají dobrodružství na „Dovolené na statku v Jižním Tyrolsku“ . Tady neplatí žádná pravidla společenského oblékání a Jonas může trávit celý den v teplákách.

Tradiční statky v Jižním Tyrolskuumožňují vnímat přírodu všemi smysly. Nádherný je východ slunce nad horou za domem, když jeho první paprsky lákají na terasu. Selka už před dveře postavila košík s čerstvým pečivem, zeleninou a ovocem, mlékem a marmeládou. Teď si můžete jenom užívat.

Mnohé rodiče tu překvapí, že jejich děti tu hltají teplé mléko, čerstvá jablka a hrozny a nemohou se nabažit domácí marmelády. Kukuřičné lupínky a pomerančová šťáva je najednou zapomenuta. „Tady naše děti vidí, odkud pocházejí vajíčka. A poznávají tu hodnotu a přirozenost potravin, čehož se tu učí vážit“, míní matka z Dortmundu.

Život na statku v Jižním Tyrolsku je život ve spojení s koloběhem přírody. Celkově vzato tu utíká čas nějak pomaleji - pro velké i malé.
Ve velké oblibě má dovolenou na statku i z toho důvodu, že Jonas a jeho sestra Sophia mívají problém doma s odchodem do postele. Zatímco tady usnou už za pár minut po ulehnutí hlubokým spánkem - a ráno se jim nechce vstávat.

> Vyhledávání statku pro rodinnou dovolenou