V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v St. Ulrich

Dovolená na statku v St. Ulrich - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Na dovolené na statku v obci St. Ulrich by neměla chybět hudba. Narodil se tu totiž oslavovaný otec elektronické muziky Giorgio Moroder.

Giorgio Moroder se v obci St. Ulrich narodil a vyrostl tu, dnes je doma po celém světě. Zakladatele elektronické hudby to však stále táhne domů do St. Ulrichu. Není divu, protože obec v údolí Val Gardena už díky svému výhledu na Dolomity učarovala mnoha lidem a dnes patří k nejznámějším zimním střediskům v Alpách. Už v roce 1850 sem začali přijíždět první dovolenkáři, proudy návštěvníků od té doby neustávají. Díky tomu si tady už dávno začali lámat hlavu nad tím, jak lidem zdejší dovolenou ještě vylepšit a ozvláštnit. V roce 1896 založili sáňkařský oddíl, v roce 1907 vybudovali plochu k bruslení a v roce 1935 první lyžařský vlek. Dnes v údolí Val Gardena naleznete vše, co na dovolené oceníte - od tenisových kurtů až po krytý bazén.

Dovolená na statku v obci St. Ulrich: všudypřítomné dřevěné sochy
St. Ulrich byl však známý ještě dříve, než si tu první hosté objednali pokoj. Od 17. století se velká část obce St. Ulrich začala věnovat jednomu uměleckému řemeslu: dřevořezbářství. Vesnice se proslavila svými oltáři, dřevěnými hračkami a sakrálními sochami. Po dvě staletí platila za mezinárodní centrum řezbářství, až Druhý vatikánský koncil sakrální sochařství poněkud omezil. Kdo si v obci St. Ulrich objedná apartmán, narazí s velkou pravděpodobností někde uvnitř nebo ve venkovním prostoru na typická díla z Val Gardeny. Během dovolené v obci St. Ulrich se každopádně setkání s tímto tradičním uměleckým řemeslem nevyhnete.

Božské vyřezávání
Kdo navštíví některé kaple a kostely ve vesnici, brzy si všimne, že obyvatelům Val Gardeny nešlo jen o výrobu sladkých panenek a jiných hraček, které se prodávaly dokonce i v Americe. Na srdci měli i výzdobu svých svatostánků. Klasicistní farní kostel svatého Ulricha s barokní zvoniční věží vyzdobili různí umělci ze zdejšího údolí Val Gardena. Také v kostele svatého Antonína a v kostele svatého Jakuba se nacházejí výjimečná umělecká díla od zdejších řezbářů. K zástupcům těchto umělců patřil také otec Luise Trenkera. Známý filmový režisér leží v rodinném hrobě na hřbitově svaté Anny. Muzeum Gröden (Val Gardena) nabízí prohlídku rozsáhlé sbírky zajímavých exponátů, ale také přináší řadu informací o dřevořezbářství a o jeho zdejší 400leté historii.

Hory z Dolomitu
Proč Luis Trenker proslavil svými filmy nejen sám sebe, ale také Alpy, to je každému rychle jasné, když přijede poprvé do obce St. Ulrich a rozhlédne se kolem sebe. Kulisu na terase u letní snídaně nebo při pobytu v zahradě vytvářejí nejen vrcholy Plattkofel a Langkofel, ale také hory Sass Rigais a Furchetta. Zapomínat bychom neměli ani na domovské hory obce St. Ulrich. Na severní straně se nachází Raschötz, východně Seceda, směrem na jih planina Seiser Alm a vrcholy Pitzberg a Mittagsspitze. Všechny tyto masívy patří do přírodního parku Puez-Geisler, případně Schlern-Rosengarten a jsou součástí Dolomit, světového dědictví UNESCO. Podnikat je odtud možné krátké i delší pěší túry, k vrcholům lze zamířit pěšky nebo pohodlněji lanovkou. V zimě leží na stráních všech hor vysoká vrstva sněhu a na ní 200 kilometrů sjezdovek. Známá je Sellaronda, která představuje lyžařský okruh okolo masivu Sella. Když se jej rozhodnete absolvovat, můžete počítat se stále se měnícími výhledy.

Proč strávit dovolenou v obci St. Ulrich?

Apartmány a pokoji