V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Deutschnofen

Dovolená na statku v Deutschnofen - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Na dovolené na statku v Deutschnofenu budete ubytovaní kousek od nejdůležitějšího poutního místa v Jižním Tyrolsku – a také vedle zdejšího Grand Canyonu.

Když obdivujete lvy na náměstí svatého Marka v Benátkách, asi by vás překvapilo, kdyby vám někdo tvrdil, že existuje spojení tohoto místa s Deutschnofenem. A opravdu tomu tak je: Dřevěné sloupy, na kterých celé Benátky stojí, pocházejí totiž z lesa u Deutschnofenu. 70 procent území obce je zalesněno. A proto zde už od počátků osídlení, které proběhlo v 11. století, bydleli z velké části jen sedláci, kteří se živili kácením dřeva. Zdejší kvalitní dřeviny byly známé široko daleko, protože řeka Etsch umožňovala jejich jednoduché převážení. Mnoho obyvatel Deutschnofenu dnes pracuje v nedalekém Bolzanu, ve stavebnictví nebo jako řemeslníci. Sedláci se kromě lesního hospodářství a chovu dobytka věnují také turismu.

Dovolenou na statku v obci Deutschnofen můžete spojit s poutí
Oblast Deutschnofen zahrnuje stejnojmennou největší vesnici Deutschnofen a také Eggen a Petersberg. Petersberg je po celém Jižním Tyrolsku známý díky poutnímu místu Maria Weißenstein. Barokní klášter okolo kaple Weißenstein má za sebou pohnutou historii. Počátky Marie Weißenstein odkazují k roku 1553, kdy se horskému sedlákovi Leonhardu Weißensteinerovi zjevila Panna Marie. Na stejném místě sedlák vybudoval kapli, která brzy začala přitahovat pozornost řady poutníků, a tak byl v její blízkosti založen klášter. Císař Josef II. klášter zrušil, věže nechal strhnout a celý inventář vydražit. Až v roce 1800 začala obnova věží. Dnes si je možné prohlédnout kostel dokončený v roce 1722 a jeho stropní malby od vídeňského malíře, kterým byl Joseph Adam Mölckh.

Grand Canyon v Alpách
Kdo dává přesnost přírodě, přijde si na dovolené v apartmánu v Deutschnofenu také na své. Obec leží u hory Reggelberg a obklopují ji vrcholy Dolomit: Rosengarten, Latemar, Schwarzhorn, Weißhorn a pohoří Mendelgebirge. Oblastí vedou nespočetné kilometry turistických stezek, trasy pro horská kola, skialpinisty i pro ty, kdo se rádi pouštějí na výlety na sněžnicích. Zajímavou změnou je výlet do soutěsky Bletterbachschlucht. Potok Bletterbach odkryl jednotlivé vrstvy hornin z různých etap vývoje Země a nabízí prohlídku historie naší planety. Byly tu nalezeny dokonce i otisky stop dinosaurů.

Na sněhu
Zimní dovolenou na statku v Deutschnofenu je možné pojmout čistě lyžařsky. V blízkosti je na výběr mezi dvěma lyžařskými oblastmi. V Obereggenu se nachází středisko Skicenter Latemar-Obereggen se sáňkařskou dráhou, běžkařským trasami a 46 kilometry sjezdovek. Mekkou zimních sportů je Carezza v oblasti Rosengarten, nabízí 40 kilometrů sjezdovek.

Léto a ochutnávky
Také v létě se neustále v Deutschnofenu něco děje. V červenci a srpnu se na náměstí vesnice konají ochutnávky vín, kterých se účastní 20 jihotyrolských vinařských producentů. Na této akci se servírují vedle vína také jihotyrolské destiláty a regionální speciality. V srpnu dokonce ochutnávky vína doprovází jazzový koncert. Každé léto se kromě toho koná v obci Deutschnofen akce nazvaná Letní noc. Kvůli tomuto vrcholu léta se zavřou ulice pro dopravu a v centru se pořádá festival se živou hudbou, servírují se speciality a své umění představují řemeslníci.

Proč strávit dovolenou v obci Deutschnofen?

Apartmány a pokoji