V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Mühlwald

Dovolená na statku v Mühlwald - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Daleko od hluku, přímo v Zillertalských Alpách, čeká na návštěvníky dovolená na statku v Mühlwaldu, která se ponese ve znamení odpočinku, ale také nejrůznějších aktivit.

Údolí Mühlwalder Tal odbočuje u obce Mühlen in Taufers z údolí Tauferer Ahrntal. Na jeho začátku se nachází osada s roztroušeně stojícími domy Außermühlwald a asi v půlce údolí leží hlavní obec Mühlwald. Poslední vesničkou na horním konci údolí směrem k hlavnímu hřebenu Zillertalu je Lappach. I z malé vesnice Mühlwald je to jen kousek k 80 třítisícovkám patřícím k údolí Tauferer Ahrntal. Na své si tu však nepřijdou jen zkušení alpinisté. Také rodiny s dětmi zde prožijí různorodou a pestrou dovolenou na statku v Mühlwaldu. Obec má výhodnou polohu také pro ty, které láká lyžařská dovolená v oblasti Speikboden.

Dovolená na statku v Mühlwaldu a řeholnice
Název Mühlwald (Mlýnský les) se poprvé objevil okolo roku 1160 v darovací listině kláštera Sonnenburg v obci St. Lorenzen. Pojmenování obce je nutné brát doslova: Odkazuje na mlýny stojící v hustě zalesněné oblasti. Mlýny, vodní náhony a pily utvářejí ráz zdejší krajiny. Z apartmánu v Mühlwaldu je možné vyrážet poznávat údolí po různých tématických naučných stezkách s doprovodným mottem „Síla vody“. Ze zakládací listiny vyplývá, že celé údolí Mühlwalder Tal bývalo neschůdnou oblastí a k jeho osídlení docházelo až po založení kláštera Sonnenburg. Po dlouhá staletí patřila práva k nakládání se zdejší půdou pod benediktinský klášter Sonnenburg. Mühlwald a Lappach byly po dlouhou dobu samostatné obce. Až po nástupu fašismu došlo ke spojení tří vesnice do jedné obce. Po konci druhé světové války rozdělení zůstalo a starosta i dnes spravuje spojené obce.

Z apartmánu v Mühlwaldu rovnou na horskou pastvinu
Stezka po horských pastvinách Mühlwalder Almenweg je už klasikou patřící k masivu Speikboden. Značená výšková stezka nabízí krásné panoramatické výhledy, vede přes mnoho zelených horských pastvin a asi po čtyřech hodinách se po ní turisté dostanou až na pastvinu Weizgruber Alm. O něco delší túru po pastvinách s cílem Weizgruber Alm je možné začít také u údolní stanice lanovky v lyžařské a turistické oblasti Speikboden. První část trasy není však nutné urazit pěšky. Kabinová lanovka nebo sedačka vyjíždí do horní stanice v nadmořské výšce 2.400 metrů. Turistické značky vedou turisty od jedné pastviny ke druhé. Rodiny a příznivci pohodlné turistiky se k pastvině Weizgruber Alm dostanou také z nedalekého parkoviště. Široká cesta se v zimě promění na sáňkařskou dráhu.

Klenot vysoko v horách
Zdejší podívanou je možné bez rozpaků označit jako malebnou: Rámují ji třítisícovky, jejichž ledovcová voda se slévá do jednoho místa, kterým je přehradní jezero Neves-Stausee. Nachází se tu také další přehrada Lappacher Stausee na horním konci údolí Mühlwalder Tal u obce Lappach. Voda má tyrkysovou barvu, obdivují ji zraky výletníků. Vrcholy Hoher Weißzint, Großer Möseler a Turnerkamp patřící do Zillertalských Alp hraničí s údolím Mühlwalder Tal na rakouské straně. Odtud se rozbíhají turistické stezky k horským pastvinám a chatám a tady také začínají horolezci své náročné vysokohorské túry. K jezeru se je možné dostat po úzké, strmé a zpoplatněné silnici. Přímo u jezera je velké parkoviště. Okolo jezera vede turistická stezka, prochází také po přehradní zdi. Stezka se jmenuje Neveshöhenweg a začíná na severním břehu přehrady. Pokračuje strmým stoupáním do lesa a přes horskou pastvinu Nevesalm. Dále míří do sedla Nevesjoch, kde stojí přímo na ledovci chata Chemnitzerhütte, která je známá také jako Nevesjochhütte. Trasa dále vede až k chatě Edelrauthütte.

Proč strávit dovolenou v Mühlwaldu?

Apartmány a pokoji