V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Gitschberg, Jochtal a okolí

Dovolená na statku v Gitschberg, Jochtal a okolí - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v regionu Gitschberg-Jochtal a okolí vás zavede do největší lyžařské a turistické oblasti v údolí Eisacktal. Místní se rádi věnují starým zvykům a téměř zapomenutým řemeslům.

Více než 30 horských pastvin a salaší leží roztroušeno po celém regionu Gitschberg-Jochtal. Patří k nim také známá pastvina Fanealm, jedna z nejpůvodnějších pasteveckých vesnic v celých Alpách. Horské statky okolo místa Pfunders vám dají nahlédnout pod pokličku tradičních řemesel, malé osady na horských pastvinách zaujmou svou středověkou elegancí.

Dovolená na statku v regionu Gitschberg, Jochtal a okolí: v lyžařském a turistickém ráji
Místní říkají hoře Gitschberg v Zillertalských Alpách jednoduše a prostě „Gitsch“. Zimní sportovní oblasti Gitschberg a Jochtal se spojily do lyžařského regionu Gitschberg-Jochtal. Je největším v celém údolí Eisacktal. V zimě nabízí výborné podmínky pro lyžaře, snowboardisty, běžkaře, hodí se také na výlety na sněžnicích a k sáňkování. V létě je tento region s horskými pastvinami oblíbenou turistickou oblastí.

Působivé horské vrcholy a kulisa jako z filmu
Z panoramatické platformy na Gitschbergu máte výhled na Dolomity a také na Zillertalské, Stubaiské a Ötztalské Alpy. Okolo 500 vrcholů se tu mačká těsně vedle sebe – mezi nimi je i několik třítisícovek. Vrchol Hochfeiler převyšuje se svými 3.500 metry ostatní hory. Nejvyšší vrchol Zillertalských Alp je zároveň cílem na výškové stezce Pfunderer Höhenweg. 70 kilometrů dlouhá túra je výzvou i pro zdatné turisty. Neméně spektakulární jsou výhledy z vrcholků Big Five: K horám Wilde Kreuzspitze v pohoří Pfunderer Berge, k Napfspitze, k Seefeldspitze a k sedlům Gaisjoch a Astjoch vedou oblíbené turistické stezky. Dovolená v regionu Gitschberg-Jochtal a okolí představuje všechny rozmanitosti této oblasti. V nadmořské výšce přesahující 3.000 metrů narazí turisté na osamělá horská jezera a zasněžená místa, sníh je pokrývá dokonce uprostřed léta. O něco níže je všechno úplně jinak. Pasou se tu krávy a ovce, divoký potůček hučí v krajině, okolo stojí staré salaše postavené tradičním stylem a ze dřeva. Panorama horské pastviny Fanealm si už zahrálo dokonce i ve filmu.

Selské tradice a téměř zapomenutá řemesla
Nejen výhledy na hory patří k dovolené na statku v regionu Gitschberg-Jochtal a okolí. Horské pastviny a statky patřící do tohoto prázdninového regionu mohou vyprávět o živých tradicích a zvycích. V místě Pfunders se dodnes dochovala tradice nazvaná Krapfenbetteln, při které muži v maskách dostávají za odříkanou básničku voňavé plněné taštičky. Na pastvině Rodenecker Alm provozují ukázkovou sýrárnu, kde si je možné udělat obrázek o výrobě sýrů a také o produkci medu. V zážitkovém muzeu Lodenwelt, které se věnuje látce loden, se všechno točí okolo této pevné a odolné tkaniny, která si našla cestu z horských statků až na vídeňský dvůr.

Cesta do středověku
Dovolená na statku v regionu Gitschberg-Jochtal a okolí návštěvníky zavede také do středověku, do časů rytířů a jejich hradů. Obec Mühlbach zaujme svým středověkým šarmem. Na nedobytné pevnosti, kterou je hrad Rodenegg, se návštěvníci mohou seznámit s legendami o čarodějnické postavě Lauterfresser.

Proč strávit dovolenou v regionu Gitschberg, Jochtal a okolí?