V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Brixen

Dovolená na statku v Brixen - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v biskupském městě. Brixen je se svou více než 1000letou historií nejstarším městem Tyrolska.

Brixen je s 21.500 obyvateli centrem údolí Eisacktal a třetím největším městem Jižního Tyrolska. Leží asi 45 kilometrů jižním směrem od Brennerského průsmyku, v široké kotlině u soutoku řek Eisack a Rienz. Symboly města jsou dvojitá věž chrámu a bílá věž farního kostela svatého Michaela. Brixenské kotlině dominují hory Plose a Königanger. Pro Brixen jsou typické vinice a kaštanové háje, kterým se velmi dobře daří v okolí vesnic na slunečných stráních, které patří k území města.

Dovolená na statku v Brixenu: město s minulostí
V darovací listině z roku 901 je poprvé úředně zmiňována Prihsna. Vykopávky však potvrzují, že zdejší kotlina byla osídlena už v prehistorických dobách. Dnešní podoba městského jádra vychází už ze středověku. Patrné je to především v městské části Stufels, jejíž téměř všechny budovy spadají pod památkovou ochranu. Památkově chráněné je také Staré město Brixenu (Altstadt), k němuž patří úzké uličky, radnice a malá i velká podloubí.

Centrum duchovenstva a duchovních věd
Kdo tráví dovolenou v Brixenu, brzy si všimne úzkého propojení města s církevní historií Tyrolska. V roce 1080 se v Brixenu konal koncil, který zvolil Klimenta III. za antipapeže. Brixen byl také po několik staletí sídlem knížecího biskupství. Svědčí o tom chrám Brixner Dom se svým impozantním náměstím Domplatz, křížovou cestou, kostelem Frauenkirche a kaplí svatého Jana. V blízkosti chrámu se nachází ve 13. století postavený hrad Hofburg, který až do roku 1803 sloužil jako sídlo knížecího biskupství. Dnes se v něm nachází Diecézní muzeum. Během dovolené v apartmánu v Brixenu můžete počítat s bohatými kulturními zážitky. Kromě mnoha kunsthistorických pamětihodností má Brixen řadu muzeí. Například Muzeum farmacie, muzeum ve věži Turmmuseum nebo Muzeum betlémů. Brixen má kromě toho také dlouhou duchovní tradici. Už v roce 1607 byl ve městě založen kněžský seminář, který je dnes sídlem filozoficko-teologické vysoké školy. V Brixenu se nacházejí také pobočky Padovské univerzity a Svobodné univerzity Bolzano.

Světské prožitky
Dovolenkový den v Brixenu může začít dopoledne na náměstí před chrámem Domplatz nebo pod podloubími u cappuccina, odpoledne je možné strávit procházkou spojenou s nakupováním a večer si lze užít u sklenky dobrého bílého vína z Eisacktalu. Brixen však nabízí více než jen středověké budovy, ctihodné sakrální stavby a chrámy vzdělanosti: K městku Brixen patří kouzelné venkovské oblasti, kde najdou dovolenkáři vše, co si slibují od dovolené na statku. Mnoho selských šenků okolo Brixenu má na jídelníčku pestrou nabídku specialit domácí kuchyně: vinná polévka z Eisacktalu, pohankové knedlíky a bramborové placičky „Erdäpflblattln” stojí rozhodně za ochutnání. Během tradičního podzimního jihotyrolského Chlebového a štrúdlového trhu je možné ochutnat různé domácí druhy pečiva a variace na téma štrúdl. Další příležitostí, při které se můžete nechat bavit bohatým programem, ale kde zároveň ochutnáte celou paletu domácích lahůdek, představuje každé dva roky slavnost ve Starém městě - Brixner Altstadtfest. Také vždy ve čtvrtek v červenci a srpnu se koná akce plná letních emocí - „Brixner Sommeremotionen“.

Okolo biskupského města
Dovolená v apartmánu v Brixenu však láká i na jiné aktivity než jen na toulky po obchodech či kavárnách. K nejrůznějším lehkých i těžším túrám se lze dostat jednoduše kabinovou lanovkou. Na turisty čekají horské pastviny, výškové stezky nebo rodinné okružní túry. To vše nabízí v létě domovská hora Brixenu, kterou je Plose. Na své si přijdou také příznivci horských kol, k dispozici jsou také originální volnočasové aktivity v podobě vozítek mountaincarts nebo hledání „kešek“ - geocaching. V zimě láká Plose na jeden z největších jihotyrolských snowparků a na dobře připravené sjezdovky. Plose je opravdu všestranným místem, a tak je tu možné také sáňkovat, vyrážet na sněžnicích nebo se věnovat běžeckému lyžování. Milovníci vody zažijí krásné chvíle v místní Aquareně a také v nedalekém přírodním koupališti v obci Vahrn. Kdo cítí, že má dobrou kondici, může jeden den z dovolené strávit výstupem k jezeru Radlsee, které je jedním z nejkrásnějších přírodních jezer údolí Eisacktal, nachází se v nadmořské výšce 2.250 metrů. Z Brixenu je to jen kousek k turistickým oblastem Sarntalských Alp a do dolomitského údolí Lüsen. K pohodovým procházkám v údolí se hodí tématické stezky, jakou je Kaštanová stezka Kastanienweg, Stezka bludných balvanů Schalensteinweg ve vesnici Pairdorf nebo Karlova promenáda v obci Milland. Návštěvu pevnosti Franzensfeste se hodí spojit s příjemným výletem po cyklostezce vedoucí údolím Eisacktal.

Nabídka venkovských stavení, které v Brixenu a v dalších okolních obcích poskytují možnost dovolené na statku, je široká. Na svazích hory Plose stojí statky v místech Afers, Plabach, Rutzenberg, Sarns, St. Andrä, St. Leonhard, Albeins, Elvas, Karnol, Klerant, Kranebitt, Milland, Mairdorf, Mellaun a na protější straně údolí jsou to Pairdorf, Pinzagen, Tötschling, Tschötsch, Gereuth a Untereben.

Proč strávit dovolenou v Brixenu?

Apartmány a pokoji