V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Mühlbach

Dovolená na statku v Mühlbach - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Na dovolené na statku v Mühlbachu poznáte místo plné života. Filmové kulisy se tu představují v plné parádě, jako podle scénáře se také odehrává tradiční svádění krav do údolí, za vidění stojí i další zvyky.

Obec Mühlbach se svými třemi vesnicemi Spinges, Meransen a Vals leží přímo na začátku údolí Pustertal. Hora Gitschberg u obce Meransen a údolí Jochtal u Valsu společně tvoří region Gitschberg-Jochtal i stejnojmennou lyžařskou a turistickou oblast.

Dovolená na statku v Mühlbachu: mýto, prosím!
Mezi obcemi Mühlbach a Vintl trůní hrad Mühlbacher Klause. Kdysi býval pevností a celnicí, díky čemuž se stal součástí historie. Tady, u západního konce údolí Pustertal, procházela po rozdělení hranice mezi hrabstvími Tyrolsko a Gorice. Ve 13. století byl z tohoto důvodu vybudován původní hrad Mühlbacher Klause, okolo roku 1460 jej doplnil novější. Do roku 1500 oba tvořily hranici mezi zeměmi. Teprve když Maxmilián I. připojil Pustertal k Tyrolskému hrabství, ztratil hrad Mühlbacher Klause svou původní funkci a od té doby byl využíván jako mýtnice. Tehdejší cesta vedla přímo přes dvůr hradního komplexu. Cestovatelé museli zaplatit mýtné. Žulová deska, která sloužila k vybírání poplatků, tu vydržela dodnes. Nezachovala se však stará část hradu Mühlbacher Klause, novou si je možné prohlédnout i dnes. Pravidelně se tu konají různé slavnosti pod širým nebem. O ruinu původního hradu se stará spolek Verein Mühlbacher Klause.

Dovolená v Mühlbachu: horská vesnice ve filmu
Dovolená na statku v Mühlbachu může leccos nabídnout nejen po stránce historie. Také zdejší krajina je velmi zajímavá. Horská pastvina s vesničkou Fanealm v údolí Valsertal platí za nejkrásnější svého druhu v Jižním Tyrolsku a už několikrát posloužila filmařům při natáčení – odehrávala se tu například epizoda televizního seriálu Doktor z hor. V nadmořské výšce 1.739 metrů stojí seníky a chaty postavené ze dřeva v tradičním stylu, kostel a tři funkční salaše. Jedná se o oblíbený cíl rodinných výletů a zároveň tu začínají túry vedoucí k okolním vrcholům.

Největší událostí na pastvině Fanealm je Festival mléka, který se koná každé dva roky. V centru dění jsou jihotyrolští sedláci a jejich mléko. Konají se závody v dojení a v tlučení másla, návštěvníci se dozví, jak vznikají sýry a ochutnají selské produkty. Díky tomu se na dovolené na statku v Mühlbachu seznámíte se starými tradicemi a s rozmanitostí jihotyrolského mléka. Na horskou pastvinu Fanealm se je možné dostat mimo jiné po Mléčné stezce. Turistická trasa přináší zajímavé informace o mléku a krávách.

Festival krav
Krávy hrají hlavní roli také při jejich svádění do údolí v obci Meransen. Jedná se o jednu z největších akcí tohoto druhu v Jižním Tyrolsku. Na přelomu září a října už pomalu na horské pastviny padá jinovatka. Pro krávy nastává chvíle, kdy se musejí vrátit ze svého letního pobytu zpátky do údolí a do teplých stájí. A to je důvod k oslavě. Zvířata jsou k této slavnostní příležitosti ozdobená věnci a zvonci. V čele dlouhého průvodu kráčí kráva a za ní další krávy, ovce a kozy, pasáci a bačové. Všichni směřují do vesnice Meransen. Následuje tradiční selská slavnost s hudbou a s všemožnými tyrolskými pochutinami, některé se připravují jen kvůli této slavnosti – to je správná příležitost, kdy se můžete během dovolené na statku v Mühlbachu seznámit se specialitami zdejší kuchyně.

Proč strávit dovolenou v Mühlbachu?

Apartmány a pokoji