V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Rodeneck

Dovolená na statku v Rodeneck - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v obci Rodeneck si užijete klid. Na slunečné náhorní planině čekají na návštěvníky dvě atrakce: hrad Rodenegg a turistická oblast Rodenecker Alm.

Horská obec Rodeneck leží na klidném místě na terase horského středohoří nad údolím Eisacktal. Tady, v nadmořské výšce mezi 800 a 1.200 metry, nejsou žádné rušné silnice. Kdo přijíždí ze směru od Mühlbachu a blíží se do sluncem zalité obce, padne mu do oka hrad Rodenegg. Celoročním lákadlem je také turistická oblast Rodenecker Alm, jedna z největších náhorních plošin v Evropě.

Dovolená na statku v obci Rodeneck: impozantní hrad Rodenegg
Jako symbol obce trůní na malém skalním výběžku hrad Rodenegg. Skála pod ním padá prudce ze tří stran do soutěsky Rienzschlucht – jedná se o působivý pohled. Hrad Rodenegg byl postaven v první polovině 12. století pány z Rodanku a měl sloužit jako obranný hrad. V 16. století mu dala současnou podobu rodina knížat von Wolkenstein, zároveň došlo k jeho rozšíření. Hrad dodnes vlastní potomci známého básníka a zpěváka Oswalda von Wolkensteina. Část hradu je obývaná, v další sídlí muzeum. Během dovolené na statku v obci Rodeneck se tento zajímavý hrad určitě vyplatí navštívit. Prohlídka vás zavede do jeho nejatraktivnějších míst – ke známým freskám ze středověkého eposu Iwein od Hartmanna von Aue. Cyklus fresek ze 13. století byl znovu odkryt až v roce 1972 a dnes platí za nejstarší světské nástěnné malby v německém jazykovém prostoru.

Za legendární postavou Lauterfresser
Při prohlídce starých komnat se návštěvníci dozvědí o legendách a pověstech, které se váží k hradu Rodenegg. Asi nejznámější je ta o pověstném čaroději, který se sice jmenoval Matthäus Perger, ale přezdívalo se mu Lauterfresser. Jeho přezdívka vznikla tak, že čaroděj měl ve zvyku jíst nejčastěji tekutá jídla. Patřily k nim polévky i tradiční jihotyrolská kaše, která byla v dřívějších dobách pokrmem chudého obyvatelstva. Zlý čaroděj byl hostem na hradu Rodenegg a prováděl tam různé neplechy. Až ho jednou místní zajali. Kdo dnes navštíví hrad, může si prohlédnout kromě sálu se zbraněmi a kaple svatého Michaela také hladomornu, ve které věznili čaroděje Lauterfressera. Říká se jí proto Lauterfresser-Loch. Pověst má svůj historický základ. Matthäus Berger opravdu existoval. V roce 1645 s ním byl na hradu Rodenegg veden proces, kvůli čarodějnictví byl odsouzen k smrti a skončil na hranici.

Aktivně po turistické oblasti Rodenecker Alm
Škodit měl Lauterfresser nejen na hradu Rodenegg, ale také na horské pastvině Rodenecker Alm. Slunečná náhorní planina uprostřed hor Lüsner Berge je také známá jako Lüsner Alm. V létě i v zimě láká místní obyvatele i návštěvníky na dovolené. Čekají tu na ně horská jezera, sáňkařská dráha a běžkařské trasy – dovolená na statku v obci Rodeneck je ideálně pro aktivní lidi.

Na horské pastvině Rodenecker Alm představuje místní sýrárna, jak vznikají sýry. Včelařská naučná stezka Bienenweg Rodeneck zase informuje o pilných včeličkách produkujících med. Jednotlivá zastavení ukazují život včel, návštěvníci si prohlédnou i včelí úl i zevnitř. Nechybí ani ochutnávka medu.

Proč strávit dovolenou v obci Rodeneck?

Apartmány a pokoji