V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Vahrn

Dovolená na statku v Vahrn - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Vahrn mezi vínem, uměním a přírodou: obec ležící v údolí Eisacktal je nejsevernější vinařskou oblastí jižně od Alp.

Blízko biskupského města Brixen, na náplavovém kuželu na začátku údolí Schalderertal, leží obec Vahrn, která má 4.500 obyvatel. Zahrnuje údolní části Vahrn Dorf a Neustift a také horské osady Spiluck a Schalders. Mírné klima je výhodné pro pěstování vína a ovoce. Středozemní rostliny, jako jsou vinná réva a kaštanovníky, jsou pro zdejší krajinu stejně typické jako smrkové lesy, horské louky a horské potůčky. Kromě toho se k obci Vahrn díky její poloze u Brennerské silnice pojí také dlouhá minulost prázdninového regionu.

Dovolená na statku v obci Vahrn: úcta k tradicím
Brennerská silnici vždy představovala důležité spojení mezi severem a jihem. Už ve středověku profitovali ve Vahrnu místní hostinští a řemeslníci z čilého dopravního ruchu na této trase. Kromě urozených rodin z Brixenu, které ve Vahrnu a jeho osadách odjakživa trávily léto, objevili s vybudováním Brennerské železnice na konci 19. století malou alpskou vesnici s mírným podnebím a excelentními víny dovolenkáři z Vídně a Mnichova. Z této doby pocházejí typické honosné domy s arkýři, cimbuřími, bránami do dvora a zahradním zdivem. Charakteristická pro celkový obraz obce Vahrn je také zřícenina hradu Salern. Z horní části obce Vahrn, z místa Vahrner Oberdorf, se lze příjemnou procházkou po stezce „Carl-Toldt-Weg“ dostat ke zbytkům zdí a hradní věže. Za návštěvu stojí také farní kostel svatého Jiřího. Stojí na skalním výběžku nad obcí Vahrn. Pochází pravděpodobně z dob gregoriánské reformy ve 12. století a ukrývá kunsthistoricky zajímavé fresky, vysoký oltář i románskou madonu.

Umění a víno
Dovolená v obci Vahrn je zážitkem pro všechny smysly. Při návštěvě největšího klášterního komplexu v Tyrolsku, kterým je v roce 1142 založený klášter augustiniánů-kanovníků Neustift, si můžete prohlédnout díla ze všech epoch - od románského slohu až po rokoko. Kolegiátní kostel se známými stropními freskami, středověká křížová chodba, knihovna se sálem v rokokovém slohu, dvůr s osmihrannou studnou s domkem, kaple svatého Michaela známá pod názvem Andělský hrad i historická klášterní zahrada se skleníkem pro ptactvo jsou stejně úchvatné jako klášterní vinné sklepy, ve kterých už více než 850 let vznikají ceněná bílá vína z údolí Eisacktal. Sklenička vína odrůd Sylvaner, Kerner nebo Gewürztraminer se výborně hodí k další lahůdce z Vahrns – k výtečným taštičkám Schalderer Krapfen.

Za přírodou do údolí ...
Apartmán v obci Vahrn nabízí nepřeberné možnosti k odpočinku. Osvěžit v teplých dnech se je možné v jezeru Vahrner See, které je pod přírodní ochranou – představuje zároveň biotop i koupací jezero. Kdo se rád sám prochází, měl by navštívit odpočinkovou zónu u ničím nenarušeného potoku Schalderer Bach. Za doporučení stojí zážitková stezka vedoucí touto oblastí, která vede také kolem nejstaršího místa v provincii s Kneippovými procedurami. Rovněž v kotlině se nachází cyklostezka a turistická stezka údolím Eisacktal. Na této rovinaté trase je možné pohodlně poznávat celé údolí Eisacktal.

... a na hory
Obzvlášť klidná je dovolená na statku v regionu Vahrn, pokud ji strávíte v osadách Spiluck a Schalders, které se nacházejí v nadmořské výšce přes 1.000 metrů. Za zajímavými túrami nemusíte daleko cestovat. Za absolvování stojí výstup na Spilucker Platte, která je vyhlídkovou skálou s panoramatickým pohledem na celé údolí Eisacktal a na vrcholy Geislerspitzen. Dalším tipem je panoramatická stezka zaměřená na byliny Spilucker Heilkräuter-Panoramaweg. Eldorádem pro sportovní lezce a příznivce boulderingu je lezecká základna Waldkofel Spiluck s nejrůznějšími cestami po kolmých skalách s převisy a s nádherným výhledem na Dolomity. V zimě nabízí zábavu mladým i starším návštěvníkům sáňkařská dráha, která startuje v místě Waldkofel. Spiluck a Schalders jsou však také ideálními výchozími místy na pěší túry a na túry na horském kole po oblasti Sarntalských Alp, kde stojí za vidění jezera Schrüttenseen nebo horská pastvina Steinwiesenalm. A nelze zapomínat ani na skutečnost, že Vahrn leží jen kousek od turistické a lyžařské oblasti Plose.

Proč strávit dovolenou v obci Vahrn?

Apartmány a pokoji