V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Feldthurns

Dovolená na statku v Feldthurns - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Feldthurns je zcela ve znamení rozmanité přírody: jedlé kaštany, víno a nezaplatitelný výhled na vrcholky Geislerspitzen.

Vesnička Feldthurns ležící ve střední části údolí Eisacktal se nachází na středohorské náhorní planině v nadmořské výšce okolo 850 metrů. Je známá svou dlouhou tradicí slavnosti kaštanů Törggelen. Kromě hlavní části Feldthurns-Dorf patří k této obci s 2.800 obyvateli také osady Garn, Schnauders, Tschiffnon, Untrum, Pedratz a Schrambach. Obec se rozkládá mezi údolním dnem a sahá až k vrcholům Sarntalských Alp. Nachází se asi osm kilometrů jižně od Brixenu. Zdejší krajinu utvářejí roztroušeně stojící samostatné statky, pestrý smíšený les a nádherné kaštanové háje.

Dovolená na statku ve Feldthurns: vše se točí kolem kaštanů
Chutné jedlé kaštany jsou odnepaměti ceněnou potravinou pro sedláky v údolí Eisacktal. Tyto plody s dlouhou trvanlivostí byly v zimních měsících zpracovávány na kaštanovou moučku, a zajišťovaly sedlákům přežití v těžkých časech. Kaštany jsou i dnes důležitou součástí hospodářství obce Feldthurns. Současných více než 3.300 kaštanových stromů stojících v okolí vesnice Feldthurns tvoří důležitý symbol obce. Každoročně na podzim v období sklizně a slavností Törggelen se ve Feldthurns konají Kaštanové týdny „Keschtnigl-Wochen“. Po celý měsíc se vše točí kolem kaštanů, kterým se tu říká „Keschtn“. Slavnosti mají bohatý program. K dispozici jsou komentované prohlídky a koncerty, ochutnává se víno, kaštany a další typické produkty z Feldthurns. Vydat se lze na procházku Kaštanovou zážitkovou trasou „Keschtnigl-Genussmeile“ nebo na trh „Nigl-Markt“ či na kurz vaření z kaštanů. Na velké kaštanové slavnosti „Keschtnigl-Sunntig“ se setkává celá vesnice. Akce je závěrečným vrcholem pátého ročního období v údolí Eisacktal.

Selská specialita Krapfen
Během dovolené ve Feldthurns si je možné dopřávat místní lahůdky nejen v době slavností kaštanů. Po celý rok se v kuchyních na statcích pečou typické zelené taštičky Krapfen. Podlouhlé taštičky z nudlového těsta a špenátu se plní nejčastěji tvarohem a pečou se v tuku na pánvi. Za doporučení stojí také sladké Krapfen z pšeničné a žitné mouky, které se podle ročního období plní domácími marmeládami, mákem nebo kaštany a poté se na oleji opečou.

Historie a archeologie v obci Feldthurns
Apartmán ve Feldthurns není jen zárukou dobrého jídla a pobytu v přírodě, ale také široké kulturní nabídky. Slunečná planina Feldthurns byla osídlená už 5000 let před naším letopočtem. Dokázaly to vykopávky v roce 1983 v uličce Tanzgasse v centru obce Feldthurns. Dnes se na tomto místě nachází Archeoparc Feldthurns, kde je k vidění mimo jiné kultovní místo z doby měděné. Historickou stavební pamětihodností je jedinečný hrad Velthurns. Letní rezidence knížecích biskupů z Brixenu vznikla na konci 16. století a patří k nejpůsobivějším kulturním památkám provincie Jižní Tyrolsko. Dnes se tu nachází muzeum, které vystavuje důležitá díla renesančního uměleckého stolařství jižního německo-jazyčného prostředí. V přízemí hradu Velthurns je k vidění archeologická výstava nálezů pocházejících z Feldthurns a údolí Eisacktal.

Sportovní aktivity
Během dovolené ve Feldthurns prozkoumejte slunečné středohoří při túrách po rozmanitých turistických stezkách. Vydat se můžete například na Kaštanovou stezku Eisacktaler Kastanienweg, k níž patří staré šenky a jejíž druhá část vede přes horskou terasu směrem do Barbianu. Alternativně ji lze ukončit sestupem do obce Klausen. Po celou trasu budete mít výhled na statné stromy s jedlými kaštany, které rozhodující měrou utvářejí krajinu okolo obce Feldthurns. Feldthurns má však co nabídnout také mimo kaštanové háje. Na dně údolí u obce Schrambach se klikatí cykloturistická stezka Brennerradroute a láká na dlouhé cyklovýlety a procházky přímo po břehu řeky Eisack. Nahoře v Sarntalských Alpách se nacházejí četné horské pastviny, jakými jsou například Latzfonser Alm nebo Feldthurner Alm, na kterých po celý rok hospodaří sedláci. Kdo se chce pustit ještě výše, měl by určitě vystoupit na 2.439 metrů vysokou horu Königanger nebo si udělat túru k jezeru Radlsee se stejnojmennou horskou chatou. Trochu netradiční pohybovou aktivitou je tradiční kosení horských luk údolí Eisacktal, které si je možné vyzkoušet v rámci „Horských týdnů ve Feldthurns“.

Proč strávit dovolenou ve Feldthurns?

Apartmány a pokoji