V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Sterzing a okolí

Dovolená na statku v Sterzing a okolí - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku ve Sterzingu a okolí je ve znamení rozmanitosti. Z pestrého ruchu alpského města to nikdy není daleko do světa sedláků v údolí Eisacktal.

Sterzing a jeho okolí nabízí setkání s historií a kulturou tohoto regionu. Návštěvníci se tu seznámí s dlouho zapomenutými tradicemi a poznají, jak vypadá každodenní život na statku. Sterzing a jeho okolí se během dovolené na statku představuje i v moderním světle. Nákupní ulice tohoto města Fuggerů láká k procházce a na volnočasové hoře Rosskopf si hosté zahrají diskgolf anebo se odváží k rychlému sjezdu na speciálním horském vozítku.

Dovolená na statku ve Sterzingu a okolí: obce s bohatou historií
Sterzing býval také díky své jedinečné poloze mezi průsmyky Jaufenpass a Brennerpass a sedlem Penserjoch důležitým středověkým obchodním městem. Se začátkem důlní činnosti v údolí Wipptal okolo roku 1400 přišlo do regionu bohatství. V apartmánech ve Sterzingu a okolí je tato část historie stále ještě citelná. Pohled na hornickou tradici nabízí Bergwerksmuseum Ridnaun Schneeberg nebo návštěva hornické kaple svaté Barbory v obci Gossensaß. Asi nejznámějším návštěvníkem vesnice Gossensaß patřící k obci Brenner byl ostatně Henrik Ibsen. Známému spisovateli tu dokonce věnovali muzeum.

Zpátky do minulosti: umění práce se senem
Stálým průvodcem během dovolené na statku ve Sterzingu a okolí vám bude výhled na okolní hory a na 3.500 metrů vysoký Hochfeiler v Zillertalských Alpách – na nejvyšší horu údolí Eisacktal. Při pohledu na hory, lesy a louky vám na některých místech padnou do oka tu a tam se tyčící hromady – snopy sena. Jedná se o určitou zvláštnost. Pokud seno po sečení nemůže hned vyschnout, ručně se z něj staví tradiční snopy. Během dovolené na statku ve Sterzingu a okolí máte jedinečnou příležitost někde spatřit tuto dlouho zapomenutou selskou techniku.

Sterzing a zážitky v horské vesnici
Spolu se známou horskou pastvinou Fanealm patří Vallmingalm u Sterzingu k několika málo horským pasteveckým vesnicím v Jižním Tyrolsku. Pod příkrými skalami stojí idylicky uprostřed pastvin a v sousedství borovic kleč a starých modřínů několik domů. Návštěva horské pastviny Vallmingalm se vyplatí už jen kvůli domácím produktům zdejšího hostince. Mléko, klobásky, špek a především typický šedý sýr (Graukäse) – to vše je tu možné ochutnat. Pro Sterzing a okolí je typické mléčné hospodářství. Místní jogurt platí za výkladní skříň oblasti. Během Dnů jogurtu si návštěvníci užijí celou chuťovou paletu. Týdny specialit, jakými jsou například „Eisacktaler Kost“ nebo jihotyrolská slavnost knedlíků „Südtiroler Knödelfest“, představují kulinářské zvláštnosti regionu. Restaurace a hostince mají po celý rok v jídelním lístku tradiční jídla.

Aktivní dovolená v každém okamžiku
Nespočetné výletní cíle na vás čekají ve Sterzingu a okolí. Jedná se například o působivý přírodní úkaz, kterým je soutěska Gilfenklamm, anebo o rytířský den na hradu Reifenstein. Zábavu naleznete v lanovém centru Klettergarten, na nejdelší sáňkařské dráze v Itálii u hory Rosskopf nebo v lyžařských oblastech Ladurns a Ratschings-Jaufen. Při pobytu v apartmánu ve Sterzingu a okolí poznáte zdejší region tím nejlepším způsobem.

Proč strávit dovolenou ve Sterzingu a okolí?