V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Pfitsch

Dovolená na statku v Pfitsch - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v obci Pfitsch se režie ujímá sama příroda. Stezky turisty zavedou do divoké krajiny a na vrcholy Zillertalských Alp.

Pfitsch je jednou z nejseverněji položených obcí Jižního Tyrolska, hraničí přímo s Rakouskem. Pod její křídla patří také Kematen, St. Jakob a Wiesen, oblast navazuje na centrum Sterzingu. Údolí Pfitschertal se roztahuje až do Zillertalských Alp. Díky tomu je to odtud kousek na procházku po malebném starém městě Sterzingu a také na výlet k horským jezerům a vrcholům ležícím v bezprostředním okolí.

Dovolená na statku v obci Pfitsch: hlavní atrakcí jsou hory
Hosté v apartmánu v obci Pfitsch zažijí klid a idylu spojenou s okolními horami. Ze Sterzingu až do Zillertalských Alp se táhne 30 kilometrů dlouhé údolí Pfitscher Tal, které končí v sedle Pfitscher Joch. Horská jezera v nadmořské výšce 2.200 metrů jsou v létě zárukou příjemného osvěžení.

V údolí Pfitschertal je možné podnikat panoramatické pěší túry k horským pastvinám a salaším, procházky po dně údolí a náročné túry po vysokohorské oblasti. Ze sedla Pfitscher Joch zavede turisty zážitková výšková stezka Landshuter Höhenweg k chatě Europahütte, která je jednou ze čtyř horských chat v okolí. Nejvyšším vrcholem oblasti Zillertalských Alp je se svými 3.500 metry Hochfeiler. Cestou na třítisícovky si na své přijdou nejen pěší turisté. Stezka Gliedergang je ve směru k vrcholu Hochfeiler bohatá na minerály, především se tu vyskytuje modrý beryl. Jeho sběr je sice zakázaný, už jen pohled na něj stojí za to.

Za historií a kulturou
Dovolená v obci Pfitsch má co nabídnout vysoko v horách, ale také ve svém údolí. Na okraji bažiny Sterzinger Moos stojí hrad Moos, jedna z nejstarších staveb obce Wiesen. První zpráva o hradu pochází z roku 1325. Patří k nemnoha hradům Jižního Tyrolska, které nejsou postaveny na vyvýšeném místě. V roce 1950 prošel celkovou rekonstrukcí, zachoval si však svůj charakter. Typické jsou jeho výrazné arkýře. Hrad Moos dnes slouží jako domov pro seniory.

Wiesen je hlavní obcí oblasti Pfitsch, začíná tady údolí Pfitschertal. Od 15. do 18. století žilo zdejší obyvatelstvo z hornictví. Pozůstatkem tohoto významného období je stará chata Schmelzhütte. Ke kulturním zajímavostem obce Wiesen patří farní kostel Svatého Kříže nebo osmiúhelný kostel Božího hrobu. Za návštěvu stojí také množství hradů a zámků v okolí Pfitsche. V místě Freienfeld, jižně od Sterzingu, vypráví o své dlouhé historii hrad Sprechenstein. Sahá až do 13. století. Sousední hrad Reifenstein patří k nejzachovalejším hradům Jižního Tyrolska. Při prohlídce budovy ze 12. století se dozvíte mnoho zajímavého ze života rytířů.

Idyla daleko od frekventovaných stezek
Na své si na dovolené na statku v obci Pfitsch přijdou milovníci přírody. Mohou například navštívit biotop Sanderau nebo krápníky v údolí Burgumertal. Zadní část údolí Pfitschertal je téměř neobydlená. Tady se vše odehrává v režii přírody – vládne tu její nedotknutá a divoká forma. Region okolo obce Pfitsch platí za jednu ze sněhově nejjistějších oblastí Jižního Tyrolska. V zimě mohou běžkaři vyzkoušet trať z místa Kematen do obce St. Jakob. Dovolenou na statku v obci Pfitsch prožijete aktivně v přírodě také v zimě, ať už v lyžařské oblasti Gitschberg-Jochtal, na běžkařských tratích nebo na zimní túře po zasněžené krajině.

Proč strávit dovolenou v obci Pfitsch?

Apartmány a pokoji