V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Mölten - Jenesien

Dovolená na statku v Mölten - Jenesien - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v horách Tschögglberg je obzvláště rozmanitá. V létě i zimě si tu lze užívat nejrůznější aktivity a kulturní pamětihodnosti. Na své si tu přijdou především milovníci koní.

Tschögglberg, dlouhý horský hřbet mezi Bolzanem a Meranem, patří do Sarntalských Alp. Na východě strmě padá dolů ke korytu řeky Talfer a do údolí Sarntal, na západě klesá k údolí Etschtal. Celý rok panuje ve zdejších čtyřech obcích Hafling, Vöran, Mölten a Jenesien ideální počasí na rodinné túry. Na jaře na loukách kvete šafrán, květy také brzy zaplaví turistický ráj Salten ve vyšších polohách. V létě můžete unikat velkým hicům panujícím v údolí na túry po vysokohorských pastvinách posetých alpskými růžemi nebo po modřínových lesích. Na podzim se Salten zbarví do ohnivě červených barev. Jehličí největšího modřínového lesa v Evropě pokryje jako koberec zdejší půdu a o pár týdnů později už tu začíná sezona běžkařům a výletníkům na sněžnicích. V lyžařském a turistickém ráji Meran 2000 si přijdou na své lyžaři a snowboardisté.

Dovolená na statku v horách Tschögglberg: v koňském ráji
Už okolo roku 1870 trávili bohatí obyvatelé Bolzana a Merana letní čas na svěžím vzduchu na statcích v horách Tschögglberg. Tady, v nadmořské výšce mezi 1.000 a 2.000 metry, lze hledat počátky turistiky. Dnes jsou symbolem Tschögglbergu koně plemena hafling. Tyto klidné blondýny zdobí i dávno vyrobené značky u vstupu do všech čtyř obcí. Mnoho míst, které nabízejí dovolenou na statku v horách Tschögglberg, se specializují na jízdy na koních a pro své hosty tu organizují projížďky v kočáru a vyjížďky na koních hafling. V zimě se stále větší oblibě těší skandinávská sportovní disciplína skijöring.

Turistická dovolená bez auta
Kdo tráví dovolenou v apartmánu na Tschögglbergu, nebude tu objevovat jen život na statcích, jejichž střechy tradičně pokrývá sláma, ale může se také věnovat ochraně přírody. Do obcí Mölten a Jenesien se je totiž možné dostat nejen po silnici, ale také lanovkou. Také v Haflingu a Vöranu je možné auto nechat stát před apartmánem. Turistický autobus několikrát denně spojuje všechny čtyři obce patřící k horském hřbetu Tschögglberg a dostanete se s ním snadno i do oblasti Salten. Odtud se rozbíhají nejrůznější nenáročné turistické trasy vhodné pro rodiny, protože není nutné překonávat vysoké kopce. Turisté si plnými doušky užívají nádherné horské výhledy. K odpočinku zvou hostince a salaše. Velmi oblíbená je túra po horských pastvinách do sedla Vöraner Joch, kterou lze projet i na horském kole. V místě Kreuzjoch, které je nejvyšším bodem túry ve výšce přes 2.000 metrů, se odměníte nádherným výhledem. Po náhorní planině Tschögglberger vede také trasa Hufeisentour a Evropská dálková stezka E5. Kdo hledá větší horolezecké výzvy, je tu také správně: Tschögglberg je výchozím bodem pro náročné horské a vrcholové túry, například na Ifinger. Další možnosti pro trávení volného času představují horská kola, nordic walking, paragliding a lezení. Velkým tahákem je letní bobová dráha Alpin Bob v lyžařské a turistické oblasti Meran 2000, nabízí více než 40 kilometrů lehkých až středně těžkých sjezdovek pro začátečníky i sportovní lyžaře a také snowpark.

Mezi kostely a kamennými svědky minulosti
Na svých výletech budete neustále narážet na působivé pamětihodnosti, kterými je například více než stovka poskládaných kamenných figur „Stoanernen Mandln“ v horní části Tschögglbergu. Toto místo má jeden z nejkrásnějších výhledů v Sarntalských Alpách. Nabízí se odtud pohled na celé Dolomity až k vrcholům Marmolada a Ortler. Za návštěvu určitě stojí „Knottnkino“, což je skalní kino na vrcholu Rotsteinkogel nad obcí Vöran, kde příroda vytvořila nádhernou podívanou. Za prohlídku stojí kostel svaté Kateřiny, farní kostel svatého Jana v Haflingu a farní kostel svatého Mikuláše v obci Vöran.

Květy šafránu a cválání
O správný mix odpočívání a vzrušující zábavy se v sousedství hor Tschögglberg stará program plný zajímavostí, některé z nich – jako vyjížďky na koních a kurzy jezdectví – probíhají s koňmi plemene hafling. Na konci dubna, kdy se horské louky v oblasti Salten promění na moře fialovo-bílých květů, přichází čas tradičního Šafránového festivalu v obci Mölten. Vrcholem dovolené na statku v oblasti Tschögglberg budou určitě tradiční jezdecké závody koní hafling, které se konají na velikonoční pondělí na závodišti v Meranu. Mnoho sedláků z Tschögglbergu se nejdříve účastní se svými koňmi tradičního slavnostního průvodu, při kterém nechybí vyzdobené kočáry a hudební kapely. Průvod prochází centrem Merana a hned po něm se konají závody.

Proč strávit dovolenou v horách Tschögglberg?