V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Bozen

Dovolená na statku v Bozen - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Kdo tráví dovolenou na statku, nemůže minout Bolzano. Proč se tedy neubytovat rovnou v hlavním městě Jižního Tyrolska?

S více než 100.000 obyvateli je Bolzano největším městem Jižního Tyrolska. Díky své centrální poloze na křižovatce údolí Eisacktal a Etschtal hraje důležitou roli, sídlí zde vláda provincie. Platilo to i v minulosti. Bolzano bylo ve středověku důležitým uzlovým bodem mezi severem a jihem. Obchod zde vzkvétal. Tyto bohaté časy připomínají dodnes mnohé reprezentativní budovy ve středověkém centru města. Za vlády fašistů, která nastoupila v roce 1922, zažilo Bolzano úpadek. Příznivci Mussoliniho zde realizovali největší dosud stojící stavební projekt a během pár let vybudovali zcela novou městskou čtvrť. Tato stavební rozštěpenost dodnes provází Bolzano, dalšími symboly města jsou náměstí Waltherplatz připomínající typické italské náměstí, katedrála a přirozeně také Ötzi.

Dovolená na statku v Bolzanu: vzkvétající kultura
Rozhodování o dovolené přináší mnohým dilema, jestli dát přednost přírodě, nebo kultuře. Apartmán v Bolzanu umí takovou situaci zachránit. Na své si tu totiž přijdou znalci kultury i milovníci přírody. Pohnutá historie zanechala městu nejednu zajímavost: V místech, kde se už ve středověku nabízely výrobky z celého světa, se dnes nachází nejnavštěvovanější nákupní ulice ve městě s podloubími. Kromě nahlédnutí do některých z mnoha obchodů se vyplatí především navštívit Merkantilmuseum, které vypráví o vzniku obchodního města Bolzano. Ještě hlubší pohled do středověku nabízí hrad Runkelstein: Největší světská sbírka fresek ze středověku zobrazuje příběh Tristana a Isoldy a informuje o rytířích kulatého stolu krále Artuše. Plán dovolené by neměl zapomínat ani na „povinnou“ návštěvu Ötziho, nejznámější mumie světa v Jihotyrolském archeologickém muzeu. Z časového pohledu dostal mnohem modernější zaměření „Museion“ - jihotyrolské muzeum moderního umění, což je patrné už z architektonického ztvárnění budovy. Poněkud rozdělený charakter města si návštěvník nejlépe uvědomí, když podnikne procházku k fašistickému památníku vítězství, který stojí na druhé straně mostu Talfer-Brücke. Muzeum přímo pod monumentem připomíná tyto stinné stránky Bolzana.

Za dobrým jídlem
Po tomto muzejním maratonu může Bolzano naštěstí nabídnout také něco prázdným žaludkům a unaveným nohám: Mnoho kaváren, pizzerií a hostinců dokazuje, že rakouská a italská kuchyně mohou přinejmenším geograficky žít pěkně vedle sebe. Především na náměstí Waltherplatz, které je hlavním náměstím Bolzana a stojí na něm i katedrála, si už mnozí návštěvníci užili skvělé cappuccino a štrúdl. A kdo tráví dovolenou na statku v obci Magdalena u Bolzana, má příležitost sledovat vše okolo jedné z nejznámějších jihotyrolských odrůd vína, kterou je St. Magdalener. Bolzano je druhou největší vinařskou obcí Jižního Tyrolska, a proto tu mnoho vinařů nabízí k ochutnání své produkty.

Rychle ven! Slunce svítí!
Jakmile je uspokojena duchovní stránka, měla by ke slovu přijít fyzička. Můžete se přitom těšit na slunečné dny. Jak je strávíte, to už je na vás: Turistické stezky vedou přímo z Bolzana do blízkého okolí, například na Ritten. Kdo hledá něco méně náročného, může dát přednost některé z řady promenád. Například stezka Oswald-Weg nabízí výhledy na celé město. Stejně dobře lze objevovat okolí na jízdním kole. Po husté síti cyklostezek se dostanete nejen k Messnerovu muzeu Mountain Museum na hradě Sigmundskron. Kdo má lepší kondici, může v létě šlapat na kole až k jezerům Montiggler Seen nebo k jezeru Kalterer See. A jak pak nejlépe uklidníte své svaly? Například při józe ve vinohradu na návrší Magdalener Hügel.

Staré, ale aktivní
Bolzano není městem, které by usínalo na vavřínech. Po celý rok se tu konají různé festivaly a další kulturní akce. Každý druhý rok na jaře má své místo v programu Zážitkový festival Genussfestival, při kterém jsou centrem pozornosti speciality zdejší kuchyně. V létě si předávají štafetu mezinárodně uznávaní umělci při Jazzfestivalu a tanečním setkání „Tanz Bozen“. Magnetem pro návštěvníky města i obyvatele Bolzana je srpnová noc Lorenzi-Nacht – noc plná hvězd je zasvěcená mladým vínům, nechybí ani jejich ochutnávka. Rok uzavírají vánoční trhy s mnoha řemeslnými stánky na náměstí Waltherplatz.

Proč strávit dovolenou v Bolzanu?

Apartmány a pokoji