V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Merano a okolí

Dovolená na statku v Merano a okolí - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v Meranu a okolí je ve znamení spojení středozemních nálad a alpské horské krajiny. K tomu se hodí připočítat kulturu a kulinářství.

Plánování dovolené v Meranu a okolí vypadá na první pohled jako příliš odvážná činnost, zdejších zajímavostí je totiž pro někoho až příliš. Kam všude vyrazit? Do zahradní vesnice Algund s největším pivovarem v širokém okolí, do Burgstallu a tamního přírodovědeckého muzea, do obce Tirol, abyste objevovali historii a kulturu? Anebo dáte přednost koupání v jedinečném přírodním koupališti v Gargazonu? Co nabídnout mají také obce Lana, Tscherms, Marling a lázeňské město samotné. A to ještě v blízkosti leží vesnice růží Nals – přímo na začátku Jihotyrolské vinařské stezky (Südtiroler Weinstraße) – a další zajímavé vesnice najdete směrem do Vinschgau, jsou jimi Naturns, Partschins a Plaus. Na sluneční paprsky láká návštěvníky obec Schenna a náhorní planina Tisens. Zdejší nabídka tedy zahrnuje turistiku, horská kola, ale také kulturu a historické pamětihodnosti. Nechybí ani obchody k pořádnému nakupování, zážitky a odpočinek. Je tedy jedno, kde přesně dovolenou na statku strávíte. Protože všude v Meranu a okolí na vás čekají pěší túry a cyklotúry mezi historicky zajímavými místy a stavbami, kulturní akce a mix středozemní a alpské kuchyně.

Dovolená v Meranu a okolí: mezi palmami a protěží alpskou
Zdejší klima je mírné, přesto se na některých vrcholcích ještě v létě třpytí sníh. Flora je tu stejně různorodá jako nabídka kulturních akcí. V údolí se daří palmám, cypřišům a olivovníkům. Krajinu utvářejí také ovocné sady a vinná réva. Ve vyšších polohách se přidávají louky a smíšené lesy, v horách kvetou alpské růže a protěž alpská. Dovolená na statku je tu stejně pestrá jako rozmanitost Merana a jeho okolí. Se selskými tradicemi se tu potkávají divadelní představení, koncerty, kulturní akce a moderní kulinářství.

Turistika mezi údolím a horami
Merano a jeho okolí je ideálním místem pro příznivce pěší turistiky jakékoliv náročnosti. Nezáleží na tom, zda se ubytujete v apartmánu v lázeňském městě Meranu nebo v některé z okolních vesnic – turistika tu je zážitkem pro celou rodinu. K dispozici jsou tématické stezky se zábavou pro malé turisty i se záplavou zajímavých informací pro velké, například o zdejší kultuře pěstování vína a ovoce. Přímo Merano protínají četné promenády, rekreační cyklisté se mohou vydat po některé ze stezek vedoucích podél vodních toků. Rodiny mají obzvlášť v oblibě během dovolené na statku v Meranu stezky podél vodních kanálů. Jedná se o hodně staré, malé zavlažovací kanály, s jejichž pomocí sedláci přiváděli vodu k suchým stráním. Aby bylo možné o tyto kanály pečovat, vznikly u nich chodníky. Dnes jsou z nich díky rozmanité krajině a jejich propojení s vodou oblíbené stezky pro turisty i pro ty, kteří se vydají jen na lehkou procházku. Vyrazit na ně je možné téměř po celý rok. Jedenáct těchto stezek se spojilo do okruhu Meraner Waalrunde, který čítá celkem 80 kilometrů a obepíná město Merano. Kdo chce vyrazit do vyšších poloh, může si za svůj cíl zvolit některou z četných salaší anebo se pokusí dobýt jeden z vrcholů přírodního parku Texelgruppe.

Tady se pořád něco děje
K dovolené v apartmánu v Meranu a jeho okolí patří řada kulturních nabídek. Mnoho lidí se tu stále ještě živí pěstováním ovoce a vinné révy, i proto je pro ně zachování kultury a tradic velmi důležité. Různé akce a výstavy se snaží o to, aby pro místní zvyky a historii nadchly i návštěvníky. Své brány pravidelně otevírají také vinné sklepy a ovocnářská družstva, aby výrobci ukázali přespolním své zázemí a nabídli jim ochutnávku produktů.

Proč strávit dovolenou v Meranu a okolí?