V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Burgstall

Dovolená na statku v Burgstall - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Burgstallu nabízí turistické výlety a cyklotúry po klidném okolí. Naleznete tu také jediné muzeum zvířat v Jižním Tyrolsku.

V nadmořské výšce 270 metrů, uprostřed zeleně, na úpatí hory Tschögglbergu a na začátku chráněného přírodního území u řeky Etsch, se nachází Burgstall – se svou idylickou a slunečnou polohou. Burgstall má ve svém názvu hrad (Burg) a ten tady opravdu dříve stál. Zbyly z něj však jen kusy jedné zdi. Apartmán v Burgstallu vám poslouží jako ideální výchozí místo na túry a cyklotúry po okolí. Na kole rychle dojedete i do Merana.

Dovolená na statku v Burgstallu: mezi vinnou révou a jabloněmi
První zmínka o Burgstallu pochází ze 13. století. Tehdy byl pod ochranou zmíněného hradu hraběcího rodu Volkmarových. První domy ve vesnici byly postaveny ve stráni, kde se také dodnes nachází historické centrum obce s kostelem svatého Kříže. Údolní dno totiž ještě ve středověku pravidelně zaplavovala řeka Etsch, a proto tu byla pouze nehostinná bažina. Na začátku 20. století se podařilo řeku zkrotit, a vesnice se mohla rozšířit směrem dolů. Dřívější údolní nivu připomíná už jen idylický biotop. Burgstall se rozkládá na celkem sedmi kilometrech čtverečních. Polovina území připadá na les nebo na zemědělskou půdu. Do roku 1980 tu žili sedláci a chovali dobytek, poté se začalo prosazovat pěstování ovoce e vinné révy, které si podmanilo celou vesnici. Na dně údolí se daří jablkům, na suchých stráních vínu, nahoře v Burgstallu je ovocná školka, která jako jediná v Jižním Tyrolsku pěstuje kaštany. Dovolená na statku v Burgstallu není jen ve znamení venkova a práce, kterou by návštěvníci měli pozorovat z pohodlných lehátek. Okolí je láká k novým objevům. Burgstall totiž nabízí ještě něco dalšího.

Jediné muzeum zvířat v Jižním Tyrolsku
V centru vesnice Burgstall stojí jediné muzeum zvířat v Jižním Tyrolsku. Myšlenka na takové muzeum přišla od Simona Ratschillera, který se věnoval preparaci zvířat. S preparací místní fauny začal už v mladých letech. Muzeum se otevřelo v roce 1972 a dnes vystavuje více než 500 preparátů, od medvědů až po myšky drobné a od orla skalního po střízlíka. K vidění jsou i zvířata, která jsou mnohem vzácnější než v dobách, kdy ještě Ratschiller žil.

Prohlídky města a pěší túry
Apartmán v Burgstallu nabízí nejen klidnou a odpočinkovou dovolenou uprostřed přírody, ale také řadu aktivit. Mírné klima je po celý rok vhodné pro pěší turisty i cykloturisty. Velmi oblíbená je nenáročná stezka Graf-Volkmar-Weg vedoucí listnatým lesem nad Burgstallem, ke které patří také venkovní posilovna. Stezka připomíná dřívějšího hejtmana Tyrolska, hraběte Volkmara, který proměnil část zdejší oblasti na ornou půdu, a umožnil tak vůbec první osídlení. Z vesnice vede i několik cyklostezek až do údolí Passeiertal a do nížiny. Oblibě se těší cyklotrasa Etschtal Radweg, která lemuje řeku Etsch až do Bolzana nebo Merana. Turistický ráj Tschögglberg, který tvoří náhorní planina nad Burgstallem, je komfortně dosažitelný lanovkou Vöran-Burgstall. Nabízí rozmanité túry pro celou rodinu, ale také náročnější výstupy, jakým je například chodník Sunnseitnsteig vedoucí z Burgstallu do Vöranu. Tuto stezku oceňují především sportovci a horolezci – na čtyřech kilometrech je tu nutné zvládnou převýšení přes 900 metrů. Na trasu směrem do Vöranu si je nutné vyhradit asi dvě hodiny. Poté se lze pohodlně vrátit lanovkou do údolí, kde se můžete zúčastnit prohlídky ovocných sadů. Dozvíte se ledascos o pěstování jablek v Jižním Tyrolsku a také se s místním ovocem seznámíte při následné ochutnávce.

Proč strávit dovolenou v Burgstallu?

Apartmány a pokoji