V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Gargazon

Dovolená na statku v Gargazon - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku ve vesnici Gargazon, která je bohatá na vodu, je ve znamení odpočinku, výletů do přírody a zábavy pro malé návštěvníky.

Gargazon leží v nadmořské výšce 276 metrů, kolem něj se rozkládají ovocné sady a nivy údolí Etschtal. Vesnice stojí na morénovém valu, který na dně údolí navršil v průběhu několika tisíců let potok Aschlbach. Své jméno obec převzala od známého sedmistupňového vodopádu. Řecké slovo „gargarízein“ v němčině znamená „gurgeln“, česky klokotání. Apartmán v Gargazonu je ideálním výchozím místem na pěší túry a na výlety na kole. Dovolenou tu strávíte daleko od veškerého ruchu, naleznete zde klid, odpočinek a báječné možnosti pro děti. Gargazon je správným místem pro celou rodinu.

Dovolená na statku v Gargazonu: pohyb i kultura
Díky mírnému klimatu určuje ráz krajiny v Gargazonu pěstování ovoce, které je také jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů zdejších obyvatel. Tři listnaté stromy ve znaku obce dokazují, že toto zaměření mělo pro Gargazon velký význam už od starých časů. Dovolená v Gargazonu je velkým zážitkem hlavně v době, kdy kvetou stromy. Jakmile se začnou otevírat poupata různých odrůd jabloní, pěkně jedna za druhou, promění se vesnice a její okolí na voňavé moře růžově-bílých květů. Nudit se tu nebudete ani v létě nebo na podzim. Mramorová pamětní tabule na statku Berger-Hof tu například připomíná bitvu s Francouzi ve válce o svobodné Tyrolsko v roce 1797. K vesnici Gargazon patří také dva památkově chráněné kostely – gotický kostel svatého Jana Křtitele a farní kostel Nejsvětějšího srdce Páně. Kostel svatého Jana je ozdobou vesnice. Jeho věž s valenou klenbou je vysoká 13,5 metru, oltář je z mramoru a zobrazuje Ježíšovo pokřtění. V roce 1899 začala stavba novorománského kostela Nejsvětějšího srdce Páně, protože stávající kostel byl pro obyvatele příliš malý, dokončili ho v roce 1902. Věž však musela počkat do roku 1930, kdy konečně dosáhla plánované výšky. Za vidění stojí především mosaika Ježíše Krista s roztaženými pažemi nad hlavním vchodem. Kostel svatého Jana ukrývá kromě relikvií svatého Octonia také fresku ze 14. století. Památkami na minulost jsou staré statky a sídla, ale také kašna stojící v centru vesnice nebo pozdně středověká věž na východním svahu nad Gargazonem. Ta dříve sloužila jako signální a ochranná věž. Kdo rád kombinuje kulturní prohlídky se sportovními aktivitami, vydá se ze svého apartmánu v Gargazonu na některou z mnoha turistických stezek v okolí nebo se pustí na túru po okolních horách. Ti, kteří dávají přednost pohybu na kole, mohou vyzkoušet údolní stezku Etschtal Radweg – buď směrem na Vinschgau nebo na jih až k jezeru Lago di Garda.

Objevování jablek
Na jablka zaměřená naučná stezka Apfellehrpfad u sportovního areálu přináší informace o jabloních, které už dnes téměř nikdo nezná. Jedná se například o malá červená jablka odrůd Annurca, Edelrote nebo Canada Reinette. Naučná stezka se jim věnuje, aby neupadly v zapomnění. Dozvíte se tu více o historii pěstování ovoce v údolí Etschtal a o jménech, podobě a zrání jablek. Naučná stezka zaujme velké i malé návštěvníky. Díky piknikovému plácku se hodí také jako cíl rodinného výletu. Kromě toho je tady možné se zúčastnit pravidelných kurzů, workshopů, prohlídek a ochutnávek různých druhů jablek.

Odpočinek pro rodiče, zábava pro děti
Dovolená na statku v Gargazonu není jen ve znamení klidu, idyly a blízké přírody. Určitě se stane zážitkem i pro nejmenší návštěvníky. Čeká tu na ně jedno z největších hřišť v Jižním Tyrolsku s rozlohou 5.000 metrů čtverečních. Užívat si můžete také v prvním přírodním koupališti v západní části Jižního Tyrolska. Plocha vodní hladiny činí 2.200 metrů čtverečních, její větší půlka slouží k regeneraci, zbytek je určen ke koupání a vodním hrátkám. Nechybí ani bazének pro nejmenší, který se podobá přírodnímu potůčku, oddělení pro neplavce a dva další velké bazény se zábavními prky. Koupaliště nabízí zábavu pro děti i mládež, díky čemuž si tu rodiče v klidu odpočinou.

Proč strávit dovolenu v Gargazonu?

Apartmány a pokoji