V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Partschins

Dovolená na statku v Partschins - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolenou na statku v Partschins si užijete v několika výškách: Oblast se rozprostírá od údolí až do výšek přesahujících 3.000 metrů.

Obec Partschins leží spolu s Rablandem a Töllem u pomyslné brány k oblasti Merano a jen devět kilometrů od samotného Merana. Žije tu okolo 3.600 obyvatel a vyznačuje se velkými výškovými rozdíly: Töll má své nejnižší místo v nadmořské výšce 500 metrů, hora Roteck-Spitze v přírodním parku Texelgruppe se tyčí se svými 3.337 metry až do oblak. Nejdůležitějším odvětvím zdejšího zemědělství je pěstování ovoce, na 607 hektarech se rozprostírají ovocné sady, louky a pole. Z kopců je vidět velká část údolí Vinschgau a jeho jabloňové sady.

Dovolená na statku v Partschins: přírodní park Texelgruppe
Apartmán v obci Partschins se výborně hodí jako základní tábor pro pěší túry a túry na horských kolech. Přírodní park Texelgruppe je se svými 33.000 hektary největším přírodním parkem Jižního Tyrolska, protíná jej hustá síť turistických tras. Na dovolené na statku v Partschins je možné podnikat túry tak říkajíc na třech patrech: Příjemné a široké jsou stezky vedoucí přes louky a totéž platí pro panoramatické stezky podél zavlažovacích kanálů, užije si je celá rodina. Z obce Töll vede stezka podél kanálů až k hradu Tirol. Nahoře, v nadmořské výšce 1.300 metrů, začínají túry po horských pastvinách a kdo má vyloženě vysokohorské ambice, odváží se na některou ze 13 zdejších třítisícovek. Zajímavý pohled v přírodním parku Texelgruppe skýtají jezera Spronser Seen – pro trénované turisty s jistým krokem se tato túra určitě stane jedním z největších zážitků na dovolené.

Symbol – vodopád v Partschins
K letní dovolené na statku v obci Partschins patří také túra k vodopádu Partschinser Wasserfall. Jedná se o nejvyšší vodopád Jižního Tyrolska, řítí se z něj 4.000 až 10.000 litrů vody za sekundu, voda padá z výšky 97 metrů do údolí – jedná se o velmi působivé a osvěžující místo, návštěvníci se totiž ocitají v bezprostřední blízkosti padající vody.

Partschins a muzea
Na své si v obci Partschins přijdou také milovníci muzeí, k vidění tu jsou hned tři zařízení tohoto druhu. Není důležité, jestli už jste někdy slyšeli jméno vynálezce psacího stroje. V muzeu psacích strojů pojmenovaném podle jejich stvořitele Petera Mitterhofera si uděláte díky 2.000 vystaveným exponátům obrázek o jejich vývoji od počátků až do dnešní doby. V obci Rabland se vše točí kolem miniaturních vláčků. Výstava udiví nejen dětské návštěvníky. Muzeum K.u.K. Bad Egart v ulici Bahnhofsstraße stojí v obci Töll a potěší zájemce o historii Habsburské monarchii. Zajímavá je také venkovní část tohoto muzea - především kvůli velké vodní pumpě a jiným kuriozitám.

Ekologická a odpočinková zóna: biotop Rabland
Biotop v obci Rabland leží přímo u cyklistické stezky a láká na klid a odpočinek v nedotknuté přírodě. Zelená oáza je útočištěm pro mnoho zvířecích druhů. Vyplatí se tu na chvíli sesednout z kola, posadit se na lavičku s výhledem na malé jezero a oddechnout si. Stěží uvěřit, že se jen několik kilometrů odtud nachází živé lázeňské město Merano.

Proč je dovolená na statku v obci Partschins tak skvělá?

Apartmány a pokoji