V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Schenna

Dovolená na statku v Schenna - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Schenna je ve znamení pohody na původních statcích nad Meranem a slunečných túr po horách.

Schenna leží na slunečném návrší nad Meranem, všude kolem se rozprostírají ovocné sady a vinohrady. Obec sahá od hranice s Meranem, což je místo v nadmořské výšce 300 metrů, až k vrcholům blízkých hor Hirzer (2.781 m) a Ifinger (2.581). K obci Schenna patří také o něco výše položené vesnice St. Georgen a Verdins i horské vísky Schennaberg, Prenn, Untertall, Obertall a Videgg ležící v nadmořské výšce 1.400 metrů. Celá oblast si dochovala svůj původní ráz, a proto je velmi oblíbená mezi turisty.

Dovolená na statku v obci Schenna: jablka, víno a mléko
Během dovolené na statku v obci Schenna zjistíte, jak chytře sedláci umějí využívat zdejší půdu a klimatické podmínky. Na 300 hektarech rozlohy obce pěstují ovoce, z celkového počtu 200 zemědělských podniků se téměř půlka věnuje jablkům. Slunečné stráně obce Schenna se hodí k pěstování vína, zvláště se tu daří odrůdě Vernatsch, které se přezdívá léčivá vinná réva z Merana. Na dovolené na statku v obci Schenna lze však stále ještě narazit na tradiční chov dobytka. Statky sedláků zaměřených na dobytek se nacházejí především na horách. Patří většinou k menším, hospodářství na strmých svazích si žádá hodně práce a odhodlání.

Historická prohlídka
Dříve než se během vaší dovolené v apartmánu v Schenna pustíte do větší akce, prohlédněte si také vesnici. Nejlépe pěšky, tímto způsobem si toto nevelké místo nejlépe a v klidu užijete. V centru obce na sebe strhává pozornost hrad Schenna. Byl postaven ve 14. století, v roce 1845 ho získal arcivévoda Jan Habsbursko-Lotrinský. Tento hrad (či zámek) a jeho honosné sály si je možné prohlédnout, výjimku tvoří privátní místnosti dodnes obývané potomky arcivévody Jana. V Schenna se také nachází mauzoleum arcivévody Jana Habsbursko-Lotrinského. Stojí na západním okraji kostelního vrchu. Bylo postaveno v roce 1860 v novogotickém slohu. Ze středověku pochází kostel svatého Martina. Je nejstarší stavební památkou obce a je si ho možné prohlédnout v rámci kulturně-historické prohlídky Schenny.

Odpočinek v horách
Apartmán v obci Schenna je ideálním základním táborem k výletům po okolních přírodních krásách a horách. Na stezkách podél vodních kanálů budete obdivovat vynalézavost, s níž sedláci v dávných časech zavlažovali své suché stráně. Jiná stezka, vedoucí po loukách okolo Schenny, je velmi vhodná k poznávání obce a jejího okolí. Další trasa spojuje nad obcí Schenna také jednotlivé statky navzájem. Vede po různých vyhlídkových místech a její absolvování zabere asi dvě hodiny. Kdo se chce vydat nahoru, ale nechce při tom ztratit moc sil, má k dispozici několik lanovek: tři lanové dráhy Hirzer, Taser a Verdins-Tall i sedačku Oberkirn-Grube. Nahoře na turisty a horolezce čekají nejen pěkné procházky po horských pastvinách, ale také náročné vrcholové túry.

Autentické oslavy na salaši
Dovolená na statku v obci Schenna se nemůže obejít bez tradičních jídel: jihotyrolská svačina servírovaná na prkénku nejlépe chutná přímo na horské salaši. Že se k takové příležitosti nejlépe hodí hudba a tanec, dokazují hudební vystoupení „Tallner Sunntig“ pořádané v oblasti Hirzergebiet a „Berger Pfinstig“ spojené s horou Schennaberg. Muzikanti doprovázejí ochutnávání tradičních jídel na salaších od května do října, vždy v první neděli nebo čtvrtek v měsíci.

Co dělá dovolenou na statku v obci Schenna tak jedinečnou:

Apartmány a pokoji