V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v St. Leonhard in Passeier

Dovolená na statku v St. Leonhard in Passeier - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v obci St. Leonhard in Passeier si užijete rozmanité pěší túry, ale také si prohlédnete rodný dům bojovníka za svobodu Andrease Hofera.

St. Leonhard in Passeier leží v široké kotlině na úpatí hory Jaufen v zadní části údolí Passeiertal – v místě soutoku řeky Passer a potoku Waltner Bach. Centrum obce utvářejí selská stavení a farní kostel svatého Leonarda. V létě je možné se sem dostat také z Rakouska přes sedlo Timmelsjoch a průsmykem Jaufenpass směrem od Sterzingu. Oblast obklopují Stubaiské, Ötztalské a Sarntalské Alpy, pokrývá ji síť turistických tras mezi St. Leonhardem v nadmořské výšce 693 metrů a obcí Walten ve výšce okolo 500 metrů a také v sousedícím přírodním parku Texelgruppe.

Dovolená na statku v St. Leonhard in Passeier: erbovní statky
Na dovolené v apartmánu v obci St. Leonhard in Passeier poznáte selské tradice a zvyky. Místní nosí při různých slavnostních příležitostech své tradiční kroje a každoroční svádění krav do údolí se odehrává podle starých venkovských zvyků. Většinu selských stavení tvoří nízké budovy ze dřeva. Mezi nimi však nápadně vyčnívají budovy podobné malým hradům, porostlé břečťanem a ozdobené slunečními hodinami nebo freskami na zdech. Tyto erbovní statky jsou jedinečné v celém Jižním Tyrolsku. Sloužily jako sídlo sedlákům, kteří ve středověku díky své službě ve zbrani získali zvláštní privilegia. Jeden z těchto jedenácti statků stojí v obci Gomion in St. Leonhard, naproti jednolodnímu kostelu Panny Marie Lurdské z roku 1891. Během dovolené na statku v St. Leonhard in Passeier určitě nezapomeňte na malou odbočku k těmto erbovním statkům.

Místo narození Andrease Hofera
V obci St. Leonhard stojí ještě jeden významný statek, který sehrál svou roli v historii Tyrolska. Statek Sandhof byl domovem a místem narození Andrease Hofera, sedláka a obchodníka s dobytkem, jenž třikrát vedl Tyrolany v tyrolském lidovém povstání v roce 1809 proti napoleonským vojskům. U hostince Sandwirt se dříve při transportu zboží přes hranici měnily koně. Ze statku je dnes starý hostinec a sídlo Muzea údolí Passeiertal, které přináší zajímavý pohled na život v dřívějších dobách a informuje o různých aspektech Andrease Hofera. Ke statku Sandhof patří také dvě kaple stojící v místě Sand, které stojí za zhlédnutí.

Aktivní dovolená v obci St. Leonhard in Passeier
V celém údolí Passeiertal si je možné vybírat mezi různými turistickými trasami. Doporučit lze túru k horské pastvině Pfandler Alm, kde se Andreas Hofer se svou rodinou půldruhého měsíce skrýval, než byl zajat. Během túry na Pfistrad Alm spojíte sportovní aktivitu s kulturou. Nachází se tu totiž v létě volně přístupná salaš s předměty a nástroji, které přinášejí svědectví o středověkém způsobu bydlení a o tehdejší práci na horských pastvinách. Za oblíbené turistické trasy platí Evropská dálková stezka E5 a náhorní stezka Meraner Höhenweg, které vedou zdejší obcí. Kromě apartmánu v St. Leonhard in Passeier je možné strávit dovolenou na statku také v obcích Walten, Schweinsteg, Prantach, Gomion, Glaiten a Schlattach a také v Mörre.

Kulturní turistika ke kapli svatého Hypolita
V osadě Glaiten ležící v nadmořské výšce 1.000 metrů se nachází pozdně románská kaple svatého Hypolita. Cenné fresky uvnitř kostelíku ze 14. století už bohužel není možné spatřit, přesto je kaple oblíbeným dovolenkovým výletním cílem. Otevírá se odtud výhled nejen na celý St. Leonhard, ale také na celé údolí Passeiertal a až k Meranu.

Proč strávit dovolenou v St. Leonhard in Passeier?

Apartmány a pokoji