V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Schnalstal

Dovolená na statku v Schnalstal - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku ve Schnalstalu je velmi pestrá: čeká tu nedotknutá příroda vhodná k pěším túrám po stopách Ötziho, ledovec k lyžování a prastaré tradice.

V Alpách byste nenašli moc míst, která jsou spojena s tolika kontrasty jako Schnalstal, k němuž patří mírné klima i divoký ledovec, jablečné sady, vinohrady a chov dobytku. Dovolená na statku je v údolí Schnalstal možná ve všech zdejších vesnicích: v obcích Karthaus, Katharinaberg, Kurzras, Unser Frau a Vernagt. Schnalstal, levé boční údolí Vinschgau, je dlouhé více než 22 kilometrů a je známé svou překrásnou krajinou, která si zahrála i v mnoha reklamách a filmech. Proslavila ho také ledovcová mumie Ötzi, která byla nalezena v roce 1991 v sedle Tisenjoch v Ötztalských Alpách mezi místy Finailspitze a Similaun. Milovníci turistiky si mohou vybírat mezi lehkými túrami, na které lze vyrazit rovnou z apartmánu ve Schnalstalu, a náročnými ledovcovými túrami vedoucími na Hintere Schwarze, Hohe Wilde nebo na Similaun.

Na dovolené na statku ve Schnalstalu poznáte prastaré statky
Stěží někde jinde naleznete tolik horských statků, které si zachovaly tak dobře svou původní podobu jako ve Schnalstalu. Některé z nich vzdorují času na strmých stráních už více než 700 let. Jsou pečlivě udržované, což dokazují jejich pestré zahrádky, květinová výzdoba a úzké dřevěné balkony. Jedním z těchto statků je Oberniederhof v obci Unser Frau. Dříve tento starý dům patřil tyrolskému knížeti Heinrichu von Böhmen a sloužil i jako vězení. Dnes se tento památkově chráněný statek věnuje chovu lokálních zvířecích plemen, kterým hrozí vyhynutí. Ve stejné vesnici v nadmořské výšce 1.953 metrů leží statky Finailhöfe. Jedná se o několik budov se čtyřmi dřevěnými stavbami z 15. a 16. století. Dlouhou dobu patřily k nejvýše položeným obilným statkům v Alpách. Od poloviny 20. století se však pole změnila na louky. Za vidění stojí obec Unser Frau i její poutní kostel a také ArcheoParc, který nabízí pohled do mladší doby kamenné a informuje o životě ledovcové mumie Ötziho. U statku Moarhof v obci Katharinaberg se nachází 3D-Bogenparcours.

Stěhování ovcí – kulturní dědictví Transhumanz
Kdo tráví dovolenou v apartmánu v údolí Schnalstal, si udělá obrázek o práci sedláků. V létě na loukách padnou do oka vztyčené sušáky na seno: ne vždy se sedlákům podaří uklidit suché seno do stodoly, a proto vytvářejí na polích nápadité sloupy. Prastarou tradicí je také stěhování ovcí. Už celá staletí přecházejí ovce v půlce června ze Schnalsu a z místa Schlanderser Sonnenberg 44 kilometrů po hlavním alpském hřebeni k letním pastvinám v zadní části údolí Ötztal, které se nachází v Rakousku. Návrat ovcí se koná v polovině září. 4.000 ovcí a koz doprovázejí pastevci a psi zpátky z letních luk do údolí. Jedná se o působivou událost. V roce 2011 byla tato pravidelná akce nazývaná Transhumanz prohlášena v Rakousku za kulturní dědictví UNESCO. Návrat zvířat provází velká oslava u jezera v obci Vernagt s muzikou, tancem a jídlem, které tu připravují podle tradice pouze k této příležitosti. Jezero Vernagtsee, které obklopují třítisícovky, je vyhledávaným výletním cílem nejen při stěhování ovcí, ale především v létě, kdy ledovcový brus na dně jezera dává vodě smaragdově zelenou barvu. V lanovém parku Ötzi Rope Park v blízkosti jezera může celá rodina prožít zábavné odpoledne.

V létě údolí Pfossental, v zimě ledovec
Během dovolené na statku v údolí Schnalstal si nenechejte ujít výlet do údolí Pfossental. V tomto bočním údolí v srdci přírodního parku Texelgruppe čekají na návštěvníky nejen náročné túry, ale také klid a krásná, původní příroda, jak ji vytvořil před tisícovkami let led s vodou. V tomto údolí nejsou žádné vesnice, ale stojí tu několik typických statků, mezi nimi až do roku 1897 celoročně obývaný Eishof v nadmořské výšce 2.076, který dnes funguje jako zázemí pro letní horskou pastvinu. V zimě se nádherně lyžuje na Schnalstalském ledovci. Ledovec Hochjochferner nabízí od září skvělé lyžařské podmínky i pro snowboardisty, běžkaře a sáňkaře. Kdo dává přednost jiným zimním sportům, může si vybírat mezi početnými trasami určenými pro výlety na sněžnicích.

Proč strávit dovolenou v údolí Schnalstal?

Apartmány a pokoji