V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Laas

Dovolená na statku v Laas - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v obci Laas se budete pravidelně setkávat s mramorem a meruňkami.

Obec Laas leží v horní části Vinschgau a zahrnuje také vesnice Allitz, Eyrs, Tschengls i Tanas, ale také Tarnell a Parnetz. Zdejší krajině dominuje tak zvaný náplavový kužel, který po staletí vytvářely záplavy a sesuvy půdy. Dnes do této obce v oblasti Vinschgau patří také jabloňové sady, přesto však Laas a jeho okolí nelze označit za jednotvárné. Díky suchému klimatu se tu výborně daří zelenině. Laas je v celém Jižním Tyrolsku největší oblastí, kde se věnují pěstování květáků. Zrají pomalu, díky čemuž dostávají výraznou chuť a při vaření jsou hodně voňavé.

Váš apartmán v Laasu: mezi mramorem a meruňkami
Laas se proslavilo především kvůli mramoru a meruňkám Vinschger Marille. „Bílé zlato“ z Laasu je známé i daleko za hranicemi svou jedinečnou čistotou a tvrdostí. Laaský mramor našel uplatnění například při stavbě stanice metra u Ground Zero v New Yorku. Když přijedete do Laasu, hned si všimnete, že je tento vznešený bílý kámen v obci všudypřítomný. Během dovolené na statku v Laasu si nenechejte ujít ani sladké meruňky odrůdy Vinschger Marille. Nejlepší je nakoupit tyto žluto-oranžové plody přímo u pěstitelů a hned se do nich pustit – lépe už nikdy chutnat nebudou.

Letní kulturní a pouliční festival
Mramor a meruňky je možné v Laasu objevovat najednou: každý rok během prvního srpnového víkendu se tu koná pestrý pouliční festival „Marmor und Marille“ (Mramor a meruňka). V rámci bohatého zábavního a kulturního programu se návštěvníci seznamují se širokou produktovou paletou mramoru a meruněk. Umělci vystavují svá díly a zároveň je možné pozorovat při práci sochaře, kteří vytvářejí další sochy z laaského mramoru. A kromě prohlídek mramoru a vycházek za kulturou lze ochutnávat také kulinářské speciality.

Vzpomínky na dřívější život sedláků
Během dovolené na statku v Laasu můžete vyrazit objevovat starý selský život. Dodnes jsou tu k vidění části dřevěného akvaduktu, kterému se přezdívá „Kandlwaal“ a jež dříve sloužil k zavlažování polí. 600 metrů dlouhá dřevěná rýna přemosťuje řeku Etsch na dvaatřiceti až 15 metrů vysokých kamenných pilířích. V roce 1907 padl Kandlwaal za oběť požáru, většina pilířů však stojí dodnes.

Aktivně po Vinschgau
V létě i v zimě je apartmán v Laasu perfektní základnou pro aktivní dny. Na horském kole je možné vyrazit na panoramatickou túru Schlanders-Laas, která nabízí rozmanité úseky a na své vyjížďce se dostanete i k horám Nörderberg a Sonnenberg. Kdo si chce na kole jen užívat, zná už asi výhody vlaků Vinschgerbahn a možnosti transportu kol, díky čemuž se bez velké námahy dostanete až na start své cyklotúry. To samé platí v Laasu pro pěší turistiku: na své si tu přijde opravdu každý, ať už chcete vyrazit na horskou túru nebo na procházku podél zavlažovacích kanálů. V zimě je Laas oblíbený u příznivců skitouringu. Lyžařské radovánky na sjezdovkách nabízí šest okolních lyžařských oblastí Schöneben, Maseben a Haideralm, Watles, Sulden a Trafoi.

Co vše zažijete na dovolené na statku v Laasu:

Apartmány a pokoji