V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
  • Schneiderhof  - Sarntal - Pokoje k pronájmu  - Bozen a okolí

Schneiderhof

Selská řemesla im Sarntal

Rodina Helmuth Hochkofler
Durnholz 17
39058 Sarntal
Sarntal
Sortiment:
  • Sochy
  • krucifixy
  • portréty
  • reliéfy
  • na přání

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Schneiderhof stojí na idylickém místě přímo na břehu jezera Durnholzer See, v nadmořské výšce 1560 metrů. V sousedství čirého horského jezera čeká na své hosty vesnice Durnholz s 300 obyvateli. Leží na nejzazším konci údolí Sarntal a nabízí řadu turistických příležitostí. Statek Schneiderhof je typickým horským statkem s chovem dobytka. Ve dvou nových apartmánech s výhledem na jezero hosté naleznou klid a odpočinek. Mezi stájí a budovou statku zřídil Helmuth Hochkofler malou dílnu. S velkou dávkou šikovnosti se tu věnuje jemnému řezbářství - kdykoliv to jen práce na statku dovolí.

Řemeslo

„Život bez dřeva si vůbec neumím představit," vysvětluje Helmuth Hochkofler. Začal se mu věnovat ve svých 14 letech, od té doby vášnivě řezbaří. Všechno přitom mohlo být úplně jinak. Hochkofler k tomu říká: „Zajímalo mne také gravírování kůže, které je v údolí Sarntal rozšířené." Volba však nakonec padla na školy v obcích St. Jakob im Ahrntal a Wolkenstein im Grödental, kde získal potřebné nářadí pro řezbářství a sochařství. Dodnes zůstal tomuto řemeslu věrný. „Nejraději vyřezávám v zimě, když venku sněží a bouří," oznamuje. V jeho teplé dílně je za takového počasí ještě útulněji a řezbář mívá skvělé nápady na svá díla.

Na stopě zpracování

Stačí chvilka pozorování a už vidíte, že Helmuth Hochkofler má práci se dřevem v krvi. „Každý tah musí být přesný," zdůrazňuje. Preciznost je pro tohoto muže z údolí Sarntal přikázáním. Svědčí o tom také nespočetné řezbářské nože všech velikostí, které na pracovním stole čekají na své využití. Dílo Helmutha Hochkoflera zahrnuje širokou paletu sahající od Ježíše, přes motivy zvířat, až k houpacímu koni - od starých tradic až po modernu. Spokojený je však až tehdy, když se mu podaří dodělat nejmenší detaily: „Aby měly mé práce správný charakter, stačí někdy méně než více," je přesvědčený nadšený řezbář.

I po 30 letech řezbaření je největší výzvou hledání správného tvaru. „To je pro mne největším kouzlem tohoto pěkného řemesla. Většinou čekáte na moment, kdy poznáte, že to najednou sedí a celkový výsledek je pak vždy dobrý," říká Hochkofler. Zatímco si jeho oči prohlížejí hrubé linky dřeva, dodává: „Důležité je citlivé oko." Borovice limba mu roste doslova přede dveřmi, a proto má v dílně Hochkoflera své pevné místo. Ten však rád experimentuje také s jiným dřevem, od lípy, přes kaštan, až k jasanu. Neustále sbírá vhodné kusy dřeva, aby je dříve či později přetvořil v umělecká díla plná pěkných detailů.

Příjezd

Cestou z Bolzana odbočte doprava u obce Astfeld do údolí Durnholzertal a pokračujte po této silnici až do obce Durnholz. Statek Schneiderhof se nachází 500 metrů za hlavní částí obce, přímo u jezera, naproti hostinci Fischerwirt.

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat