V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Chutě zimy: Zimní jídla ze statku

Nefalšovaný požitek v klidném ročním období

Schmarrn - sladké selské jídlo z Jižního Tyrolska
Podzim je obdobím, kdy se sedláci připravují na blížící se zimu a chystají zásoby pochutin. Selské šenky značky „Roter Hahn“ zvou ke stolu na zimní jídla.

Silnou stránkou šenků je chov dobytka v kombinaci se zušlechťováním masa. Tyrolský šedý skot je oblíbený pro svou všestrannost a dává nejen hodnotné mléko, ale také pokrývá spotřebu masa rodiny a selských šenků. Vydatná selská pečeně Bauernbratl, jemný guláš a domácí klobásky, jejichž recept je dobře chráněným tajemstvím selky, zaměstnávají kuchyni v šenku. Největším trhákem vysoko položených statků je u mnoha hostů oblíbená masová polévka Fleischsuppe. Za její skvělou chutí je jednoduchost. Tvoří ji voda, sůl a maso ze statku. Více pro tento jedinečný požitek není zapotřebí.

K vydatným masovým pokrmům z hovězího, jehněčího nebo vepřového selky servírují chutnou zimní zeleninu . Mrkev, brambory a řepa jsou plody rostoucí pod zemí. Lze je proto skladovat v přirozeném prostředí a dodávají důležité výživné látky pro chladnou část roku.

Zima je v selském roce ve znamení klidu. Ticho si mohou hosté užívat v teplých světnicích a zažijí zde příjemný čas stranou hektiky a stresu. Čas se tu najde také na „poklábosení“ se sedlákem nebo se selkou. Kde jinde se dozvíte více o původu našich jídel než přímo u jejich producentů?

Užijte si chutná zimní jídla v jihotyrolských šencích

Následující šenky mají otevřeno v zimních měsících:

Šenky v Meranu a okolí
> Pirchhof in Naturns
> Rauthof in Meran

Šenky ve Vinschgau
> Niedermair in Kastelbell-Tschars

Šenky v Bolzanu a okolí
> Ebnicherhof am Ritten

Šenky v údolí Eisacktal
> Ungererhof in Ratschings
> Griesserhof in Vahrn

Šenky v Dolomitech
> Kinigerhof in Sexten
> Lüch de Survisc in Wengen
> Buchnerhof in Lajen

Věnujte prosím pozornost otvírací době jednotlivých šenků.