X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Föhrner

Selský šenk v Bozen 

Föhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Föhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Föhrner
Rodina Bracchetti
Glaningerweg 19
39100 BozenBozen
tel. +39 0471 287181
foehrner@alice.it na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Od půlky února do poloviny května otevřeno ve čtvrtek od 18 hodin, v pátek až neděli a ve svátky od 12 hodin. Od konce září do půlky prosince od středy do pátku od 18 hodin, v sobotu a neděli a ve sváteční dny od 12 hodin. V neděli večer otevřeno do 18 hodin. Doporučujeme objednávky předem.
Prodej na statku: sirupy, jablečná šťáva a ovocné marmelády.
Popis statku
Už z roku 1135 pochází první zmínka o statku Föhrnerhof. Statek nabízí výhledy na Bolzano i na oblasti Überetsch a Unterland. A také na jejich dlouhou historii. Přesto je tu všechno moderní. Zdejší selka Karin Bracchetti se pustila do čistě mužské práce, když se začala věnovat vinařství.
Jídlo a pití
Špek, klobásky Kaminwurzen, šedý sýr Graukäse, domácí chléb. Polévka se špekovými a játrovými knedlíky, taštičky Schlutzer, špenátové, sýrové a řepové knedlíky, noky z černého chleba s omáčkou z šedého sýra, telecí hlava, kyselé hovězí maso, žebra a vepřová kolena. Sýry s marmeládou a čatní, různé buchty, napůl zmražené. Na podzim domácí klobásky se zelím, zabíjačkové prkénko a kaštany. Na jaře králík, jehněčí a také skopové. Šťávy: jablečná, bezová, mátová, meduňková a rybízová.
Naše vína
Chardonnay ‘16 má vynikající aroma banánů a hrušek. Při pití je velmi zajímavé. Gewürztraminer ‘16 je elegantním jemným zástupcem své odrůdy. Vernatsch ‘16 má vynikající ovocnost. Lagrein ‘16 připomíná tmavé lesní ovoce a má jemnou koncovku.
Autem
"Z placu w St. Sigmund w lewo za znakiem ""Hofschenke Schifferegger"" jechać do Hanslmoar-Hof. Skręcić w prawo poniżej czarnej stodoły - po dwóch zakrętach znajduje się gospoda Schifferegger."
Pěšky
V obci Gries za starým kostelem začíná stezka Glaninger Ochsenweg do obce Glaning (číslo 9), vede přímo okolo statku Föhrenhof (sledujte značení). Z Bolzana i z Glaningu je to asi 40 minut chůze.
Nákres příjezdu pro vás na cestu