&noscript=1 /> Udržitelná dovolená na statku v Jižním Tyrolsku
 
Udržitelná dovolená na statku v Jižním Tyrolsku
Udržitelná dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Dovolená v souznění
s přírodou

Povědomí o životním prostředí

Dovolená šetrná k životnímu prostředí

Udržitelný odpočinek

Zodpovědnost, šetrnost k přírodním zdrojům a životnímu prostředí – pokud na dovolené kladete důraz na udržitelnost, je pro vás statek v Jižním Tyrolsku tím pravým místem. Přírodě blízký způsob života je zde hluboce zakořeněn, od vybavení přes výrobu energie až po produkty ze statku.

Zodpovědnost, šetrnost k přírodním zdrojům a životnímu prostředí – pokud na dovolené kladete důraz na udržitelnost, je pro vás statek v Jižním Tyrolsku tím pravým místem. Přírodě blízký způsob života je zde hluboce zakořeněn, od vybavení přes výrobu energie až po produkty ze statku.

Nejkrásnější období roku si můžete na statku v Jižním Tyrolsku užít s čistým svědomím. Udržitelná dovolená na statku nabízí celou řadu ekologických výhod. Hosté tak zanechávají pouze malou ekologickou stopu a přispívají k zachování nedotčeného životního prostředí. Zejména ekologické statky dbají na šetrné zacházení s přírodou.

 

Přírodní materiály a energetická účinnost

Mnoho statků v Jižním Tyrolsku je obklopeno hustými smíšenými a jehličnatými lesy. Mají tedy jednu cennou surovinu, dřevo, na dosah ruky. Na některých statcích se dřevo z vlastních lesů používá k vybavení ubytování kvalitním nábytkem. Mnohý sedlák si dřevo z lesa odváží sám a nábytek vyrábí ručně. Pokoje a rekreační apartmány jsou díky použití přírodních materiálů obzvlášť útulné a příjemné. Kromě nábytku z neošetřeného masivního dřeva se hosté mohou těšit na koupelny z přírodního kamene a textilie z bavlny, lnu nebo vleněného sukna. Zejména u novostaveb či rekonstruovaných statků kladou hostitelé stále větší důraz na ochranu životního prostředí, udržitelnost a energetickou účinnost díky optimální izolaci, prodyšným stěnám a ekologickým povrchům budov. Pokud jde o výrobu energie, i zde se mnoho zemědělských hospodářství spoléhá na ekologická řešení. Systémy na dřevní štěpku a solární panely zajišťují teplou vodu a příjemnou teplotu v místnostech. Fotovoltaika využívá sluneční energii k výrobě elektřiny. Mnoho jihotyrolských statků je navíc zásobováno křišťálově čistou pitnou vodou z vlastního pramene. Díky všem těmto opatřením se šetří cenné zdroje a příroda je méně znečišťována.

 

Krátká cesta

Na jihotyrolských statcích se odjakživa vyrábějí vynikající potraviny. Živočišné a rostlinné suroviny rostou a prospívají v souladu s přírodou. Přímo na statku se pak zpracovávají na přírodní produkty. To je ta pravá a čistá udržitelnost. Od čerstvých vajec a domácích marmelád až po slaninu a sýr, které končí přímo na vašem talíři. Z krátkých vzdáleností profitují nejen produkty, ale také hosté na statku. Mnoho výletních cílů se nachází v bezprostřední blízkosti a snadno se k nim dostanete i bez auta. Kromě toho je statek ideálním výchozím bodem pro mnoho volnočasových aktivit šetrných k životnímu prostředí a zaměřených na přírodu – skutečný ráj pro sportovní nadšence. Hosty, kteří přijedou veřejnou dopravou, rodina ze statku na požádání ochotně vyzvedne.

Na statcích, zejména pak těch ekologických, se dbá na to, aby zvířata byla chována způsobem odpovídajícím jejich druhu a aby plodiny byly pěstovány vyváženě. Zcela v souladu s ekologickými principy tak vznikají uzavřené cykly. Na ekologických statcích se šetří půdou a vodou, aby bylo možné předat přírodní zdroje i budoucím generacím. Udržitelné dovolené na statcích v Jižním Tyrolsku tak nestojí nic v cestě.

přečtěte si více zpět

3 důvody

Udržitelná dovolená na statku

Přírodní vybavení a výrobky z první ruky
Přírodní vybavení

a výrobky z první ruky

Ekologické zemědělství a ekologicky šetrné cykly
Ekologické zemědělství

a ekologicky šetrné cykly

Úsporné a účinnější využití energetických zdrojů
Úsporné a účinnější

využití energetických zdrojů

Statky-vyhledávání

Ekologické statky

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
146 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
146 nalezený statek nalezené statky
 | 
Kartatschhof flower flower flower
Rodina Telser  | Mals  (Vinschgau)
Statku s ekologickým hospodařením, Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Ve stájích, Zažít sklizen sena ...
4,9
"Velmi dobré"
(7 hodnocení)
Apartmán od 60€ za noc
Oberglunigerhof flower flower flower flower
Rodina Platter  | Tscherms  (Meran a okolí)
Statku s ekologickým hospodařením, Ovoce
snídaně
prodejna na statku: ovocné šťávy, sušené ovoce, zelé ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Selská remesla ve dvore, Prohlídka dvora ...
5,0
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 155€ za noc
El Paradiso flower flower flower
Rodina Gorfer  | Naturns  (Meran a okolí)
Statku s ekologickým hospodařením, Ovoce
Vlastní produkty ze statku : špek, uzeniny, vejce ...
5,0
"Velmi dobré"
(7 hodnocení)
Apartmán od 100€ za noc
Výsledek vašeho hledání

Vše o udržitelnosti

Zelená dovolená

Statky v Jižním Tyrolsku vám umožní užít si bezstarostnou a zároveň udržitelnou dovolenou: šetrnou k životnímu prostředí, zodpovědnou a s dobrým pocitem.