&noscript=1 /> Dovolená s wellnessem na statku v Jižním Tyrolsku
 
Dovolená s wellnesem na statku v Jižním Tyrolsku
Dovolená s wellnesem na statku v Jižním Tyrolsku

Zvolněte a odpočiňte si
díky síle přírody

Vitální dovolená

Vitální dovolená na statku

Všestranná spokojenost

Pohoda od hlavy až k patě

Potit se v seně, relaxovat při masáži nebo zapomenout na všední dny při koupeli ve vlně – tak vypadá vitální dovolená na statku v Jižním Tyrolsku. Pobyt doplňují zdravé produkty ze statku a fantastický výhled na okolní horskou krajinu.

Potit se v seně, relaxovat při masáži nebo zapomenout na všední dny při koupeli ve vlně – tak vypadá vitální dovolená na statku v Jižním Tyrolsku. Pobyt doplňují zdravé produkty ze statku a fantastický výhled na okolní horskou krajinu.

Vitální aplikace mají v jihotyrolské zemědělské kultuře dlouhou tradici. V bezprostřední blízkosti statku se od nepaměti pěstují léčivé rostliny a byliny a tamní obyvatelé je pro jejich účinné přírodní látky používají pro tělesnou a duševní pohodu. Díky tomu mohou rekreanti využít i regionální wellnessové nabídky. Vitální dovolená na statku nabízí mnohé, od vyvážené snídaně s lahodnými produkty ze statku až po útulné rekreační apartmány a pokoje, v nichž se můžete ubytovat a odpočívat.

 

Balíček celostní péče

Na wellnessové dovolené na statku vás budou hýčkat od hlavy až k patě a nabídnou vám řadu vitalizujících procedur. Tradiční koupel v seně se na jihotyrolských statcích objevila již před staletími. Tehdy zemědělci spali v čerstvě posekané trávě po náročné sklizni sena a druhý den se probouzeli plni nových sil. Tráva na horských loukách pochází výhradně z vyšších nadmořských výšek, a proto obsahuje mnoho druhově bohatých bylin, které mají na organismus obzvláště pozitivní účinky. Před koupelí se seno ponoří do vodní lázně o teplotě 40 °C. Poté se vaše tělo ponoří do uklidňujících travin – éterické oleje se uvolní a vytvoří se povzbuzující teplo. Koupel v načechrané ovčí vlně je také něco výjimečného. Na jihotyrolských statcích se vlna využívá mnoha různými způsoby. Při vlněné koupeli je vaše tělo zabaleno do přírodního ovčího rouna. Po krátké době se stimuluje krevní oběh, uvolňují se toxiny a pokožka je jemná a pružná. Protože ovčí vlna nejen zprostředkovává klid, ale také uvolňuje přirozené teplo, dochází k uvolnění hluboce zakořeněného napětí. Na některých statcích jsou hostům nabízeny příjemné masáže s esenciálními oleji z alpských travin. Svaly se uvolňují a stimuluje se metabolismus. Po masáži se cítíte hluboce uvolnění a odpočatí. Veškerá ošetření na statku provádí odborně vyškolená selka. Mnohé z použitých přírodních látek pocházejí přímo ze statku nebo okolí. Některé statky v Jižním Tyrolsku se specializují na vitální dovolenou a nabízejí speciální balíček.

 

Kneippovy metody na statku

Po dlouhé túře v jihotyrolských horách jsou nohy často těžké a svaly unavené. Kneippův chodník poskytuje potřebné osvěžení. Při této proceduře se čapím krokem brodíte studenou vodou a po chvilce se vrátíte do sucha, abyste si zahřáli nohy. Tento proces se několikrát opakuje. Šlapání vody stimuluje krevní oběh a posiluje obranyschopnost organismu. V kombinaci s chůzí naboso se aktivují také reflexy chodidel. To vytváří ucelený Kneippův zážitek. Některé selky jsou vyškolené Kneippovy zdravotní instruktorky a rády vás seznámí s učením o pěti elementech podle pastora Sebastiana Kneippa. Specializovaný statek s Kneippovými metodami je pro vás tím pravým místem.

Spolu s autentickými zážitky a velmi osobní péčí vytváří vitální dovolená na statku jedinečný balíček dobré nálady. Wellness a Kneippovy procedury jsou skutečným potěšením pro tělo i duši.

přečtěte si více zpět

3 důvody

Vitální dovolená na statku

Malé, ale milé – dovolená s wellnessem na nový způsob
Malé, ale milé

Dovolená s wellnessem na nový způsob

Neobvyklé procedury těžící ze síly přírody
Neobvyklé procedury

těžící ze síly přírody

Osvěžující pocit při šlapání vody podle Kneippa
Osvěžující pocit

při šlapání vody podle Kneippa

Statky-vyhledávání

Statky s vitální dovolenou

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
68 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
68 nalezený statek nalezené statky
 | 
Göbeserhof flower flower flower flower
Rodina Gamper  | Marling  (Meran a okolí)
Ovoce, Vinařství
snídaně
Produktový koutek: vejce, mamelády, sirup ...
Selské nabídky: Prohlídka dvora s degust.vína
4,9
"Velmi dobré"
(10 hodnocení)
Apartmán od 82€ za noc
Seebacherhof flower flower flower
Rodina Seebacher  | Sarntal  (Bolzano a okolí)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mamelády, ovocné šťávy, nakládané dobroty ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Zažít sklizen sena, Prohlídka dvora s degustací ...
Apartmán od 100€ za noc
Ciasa Pradel flower flower flower flower
Rodina Trebo  | St. Martin in Thurn
Chov zvířat
snídaně, polopenze
prodejna na statku: máslo, čerstvé maso, špek ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Zažít sklizen sena
4,9
"Velmi dobré"
(6 hodnocení)
Pokoje od 134€ za noc
Výsledek vašeho hledání

Vše o vitální dovolené

Wellnessové dny v selské atmosféře

Na dovolené na statku v Jižním Tyrolsku je kladen důraz na vaši fyzickou a duševní pohodu. Udělejte pro sebe něco dobrého a dopřejte si trochu odpočinku a relaxace.