&noscript=1 /> Vaše cesta do Jižního Tyrolska
 

Příjezd

Vaše cesta do Jižního Tyrolska

Vaše cesta do Jižního Tyrolska

Ať už autem, vlakem, autobusem nebo letadlem: Do Jižního Tyrolska se můžete dostat mnoha způsoby. Pro dopravu na některé farmy je však soukromý automobil nezbytný. Doporučujeme si tuto otázku vyjasnit předem se svým hostitelem. Na místě samotném můžete k dopravě používat kartu Mobilcard, kterou má mnoho farem v ceně. To prakticky znamená, že je vám místní veřejná doprava k dispozici zdarma.
Vaše cesta do Jižního Tyrolska
Array
Autem

Přijíždíte-li do Jižního Tyrolska ze severu po Brennerské dálnici, k cestě přes Rakousko potřebujete dálniční známku. Chcete-li ušetřit čas, můžete si ji snadno zakoupit online, jinak ji lze koupit také na benzínových stanicích. Totéž platí pro úsekové mýtné v Itálii: Můžete jej zaplatit předem online a na mýtné stanici pak projet speciálně označenými závorami, nebo jej můžete uhradit na místě kartou, či v hotovosti. O aktuální dopravní situaci v Jižním Tyrolsku včetně případných zdržení doporučujeme informovat se předem. 

Cesta z Prahy, ze západní a severní části Čech 
Plzeň › Mnichov › Kufstein (Inntalská dálnice A12) › Innsbruck (Brennerská dálnice A13) › Brenner (Brennerská dálnice A22) › Bozen 

Cesta z Brna, z Moravy a jižní části Čech 
Linec › Salcburk (dálnice A1) › Kufstein (Inntalská dálnice A12) › Innsbruck (Brennerská dálnice A13) › Brenner (Brennerská dálnice A22) › Bozen 
Pokud chcete jet do údolí Pustertal, musíte sjet na Brixen a pokračovat po státní silnici směrem na Bruneck. 
Pokud chcete jet do oblasti Merana nebo Vinschgau, musíte odbočit na sjezdu Bozen Süd a pokračovat po rychlostní silnicí MEBO (Meran-Bozen) do Merana. 

Plánování trasy
Počáteční adresa
Adresa místa určení
Array
Vlakem

Jižní Tyrolsko se nachází v srdci Evropy, a tak se sem snadno dostanete také vlakem. Je to pohodlný způsob dopravy a při využití speciálních nabídek můžete dokonce cestovat opravdu levně. Řada hostitelů na požádání vyzvedne své hosty z nejbližšího vlakového nádraží, v mnoha případech odtud jezdí autobusové spoje do města, nebo přímo na farmu. 

Trasy z Prahy přes Brennerský průsmyk 
Varianta 1: přes Mnichov › Innsbruck › Brenner › Bozen/Bolzano 
Varianta 2: přes Linec › Salzburk › Innsbruck › Brenner › Bozen/Bolzano 

Trasy z Brna přes Brennerský průsmyk 
Varianta 1: přes Vídeň › Innsbruck › Brenner › Bozen/Bolzano 
Varianta 2: přes Klagenfurt › Lienz › Innichen/San Candido › Bruneck/Brunico 

Regionální přípoje 
Vinschgau: Bozen › Meran › Mals (jezdí každých 30 minut) 
Pustertal: Franzensfeste › Bruneck ›  Winnebach ›  Lienz

Array
Letadlem

Kromě menšího letiště v Bolzanu jsou nejbližšími letišti Verona a Benátky z jižní strany a Innsbruck ze strany severní. Z těchto letišť se do Jižního Tyrolska dostanete autem asi za dvě hodiny. Dalšími blízkými letišti jsou Mnichov, Treviso, Bergamo, Bologna a Miláno. 

Letiště Bolzano 
Jihotyrolské regionální letiště Bozen Dolomiten se nachází na jihu hlavního města regionu. V závislosti na sezóně nabízí společnost Sky Alps letecké spojení do Bruselu, Antverp, Kodaně, Rotterdamu, Hamburku, Berlína, Londýna a Düsseldorfu. 

Letiště Mnichov 
Mnichovské letiště se nachází asi 300 kilometrů severně od Bolzana. Z hlavního nádraží v Mnichově se vlakem do Jižního Tyrolska dostanete i několikrát denně bez nutnosti přestupovat. 

Letiště Bergamo 
Letiště Bergamo (Orio al Serio) se nachází 240 kilometrů od Jižního Tyrolska. Vlaky do Jižního Tyrolska odjíždějí z místního vlakového nádraží několikrát denně. 

Letiště Verona  
Letiště Verona (Valerio Catullo) leží asi 150 kilometrů jižně od Bolzana. Autobusová linka 199 vás doveze z veronského letiště na vlakové nádraží Verona Porta Nuova za 15 minut. Jízdenku si můžete koupit online. 

Letiště Innsbruck  
Letiště Innsbruck se nachází asi 120 kilometrů severně od Bolzana a nabízí další spojení vlakem a kyvadlovou dopravou. Autobusovou linkou F z letiště se dostanete na hlavní nádraží v Innsbrucku každých 15 nebo 30 minut. Do Jižního Tyrolska pak jezdí vlakové spoje buď každou půlhodinu, nebo každou hodinu.

Autobusový transfer z letišť do Jižního Tyrolska 

  • „Südtirol Bus“ nabízí spojení z letišť Mnichov, Innsbruck, Verona, Benátky, Treviso, Bergamo, Miláno Linate a Malpensa. Toto spojení do Jižního Tyrolska zahrnuje širokou škálu zastávek po celém Jižním Tyrolsku.  
  • „Airport Line1“ nabízí kyvadlovou dopravu a VIP transfer z letišť Innsbruck, Mnichov, Verona, Bergamo a Milán do Brunecku a okolí. 
  • Autobusová společnost Flixbus jezdí přímo z mnichovského letiště do Bozenu/Bolzana a také z letiště Orio al Serio přes Veronu do Bozenu/Bolzana, Merana a Brixenu. 
  • Letištní shuttle servis „Meraner Land Express“: K dispozici je rovněž kyvadlová doprava z Innsbrucku do oblasti Merana každou sobotu od dubna do listopadu s příjezdy a odjezdy do a z Merana, Algundu, Dorf Tirol, Avelengo-Vöran, Lany, Marlingu, Schenny a údolí Passeier. 
  • Přímou cestu do místa vašeho pobytu v Jižním Tyrolsku také nabízejí soukromí poskytovatelé kyvadlové dopravy jako jsou společnosti „Südtirol Transfer“ nebo „Book your shuttle“. 

 

Array
Autobusem

Flixbusem do Jižního Tyrolska 
Flixbus má v Jižním Tyrolsku 10 zastávek: v Bozenu/Bolzanu, Brixenu, Klausenu, Sterzingu, Brunecku, Toblachu a San Candidu, také v Meranu, Laně a Marlengu. Flixbus jezdí směrem do Jižního Tyrolska několikrát denně přes dopravní uzly Mnichov a Innsbruck. 

Na zastávce Flixbusu vás vyzvedne společnost Südtirol Transfer a doveze vás na vaši prázdninovou farmu. Nabídka transferu platí z a do zastávek v Bozenu/Bolzanu, Meranu, Klausenu, Vahrnu a Sterzingu. 

Meraner Land Express 
Meraner Land Express vás dopraví z Mnichova do prázdninového regionu Merano každou středu a sobotu, a to od poloviny března až do začátku listopadu. Autobusy odjíždějí z centrálního autobusového nádraží (ZOB) v Mnichově. 

Veřejná doprava 
Téměř do všech měst v Jižním Tyrolsku se snadno dostanete veřejnou dopravou. 
Některá ubytování nabízejí po dobu pobytu hostům jednu z návštěvnických karet, které zahrnují její bezplatné využívání. Mobilcard, Museumobil Card a Bikemobil Card vám tak zajistí levnou přepravu během celého pobytu.

Více informací: Cesta do Jižního Tyrolska